Ucieczki nocą ...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

JoannaB.
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 14, 2011 9:17 am

Ucieczki nocą ...

Post autor: JoannaB. »

Witam jestem tu nowa
od miesiąca mam szczurka imię Luna na początku nie zamykałam klatki bo Luna nie schodziła na podłogę bała się wysokości,a od paru dni w nocy przychodzi do mnie do łóżka,dlaczego tak robi?co zrobić by tak nie robiła?zamykać klatkę?
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: Kluska123 »

Tak na dobry początek: cześć :)
Rozumiem, że masz tylko jedną samiczkę? Jeśli tak, to koniecznie jej zaadoptuj koleżankę :) Na forum znajdziesz mnóstwo wątków dotyczących tego, dlaczego szczury nie powinny być trzymane same. W dziale Zwierzaki --> Oddam/Sprzedam znajdziesz duuużo ogonków do adopcji :)
Co do wychodzenia. To normalne, że przy otwartej klatce Twoja szczurzynka wychodzi ;) Jeśli nie chcesz, żeby przychodziła do Ciebie do łóżka w nocy to po prostu zamykaj klatkę i problem rozwiązany.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
JoannaB.
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 14, 2011 9:17 am

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: JoannaB. »

[quote="Kluska123"]Tak na dobry początek: cześć :)
Rozumiem, że masz tylko jedną samiczkę? Jeśli tak, to koniecznie jej zaadoptuj koleżankę :) Na forum znajdziesz mnóstwo wątków dotyczących tego, dlaczego szczury nie powinny być trzymane same. W dziale Zwierzaki --> Oddam/Sprzedam znajdziesz duuużo ogonków do adopcji :)
Co do wychodzenia. To normalne, że przy otwartej klatce Twoja szczurzynka wychodzi ;) Jeśli nie chcesz, żeby przychodziła do Ciebie do łóżka w nocy to po prostu zamykaj klatkę i problem rozwiązany.[/qu

Hej dzięki za radę
tylko jak zamykam klatkę to ona jest taka smutna i widać po oczkach że chce bym ja wypuściła.
A nie mam zbyt dużej klatki.
JoannaB.
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 14, 2011 9:17 am

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: JoannaB. »

JoannaB. pisze:
Kluska123 pisze:Tak na dobry początek: cześć :)
Rozumiem, że masz tylko jedną samiczkę? Jeśli tak, to koniecznie jej zaadoptuj koleżankę :) Na forum znajdziesz mnóstwo wątków dotyczących tego, dlaczego szczury nie powinny być trzymane same. W dziale Zwierzaki --> Oddam/Sprzedam znajdziesz duuużo ogonków do adopcji :)
Co do wychodzenia. To normalne, że przy otwartej klatce Twoja szczurzynka wychodzi ;) Jeśli nie chcesz, żeby przychodziła do Ciebie do łóżka w nocy to po prostu zamykaj klatkę i problem rozwiązany.[/qu

Hej dzięki za radę
tylko jak zamykam klatkę to ona jest taka smutna i widać po oczkach że chce bym ja wypuściła.
A nie mam zbyt dużej klatki.
Ale jak kupię drugą to dopiero będą szaleć,szczurki muszą mieć towarzystwo?Bo ja bym wolała tylko jednego; ))
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: Kluska123 »

Nie możesz patrzeć na to w taki sposób. Już kiedyś pisałam o tym, że gdybyśmy patrzyli na nasze ogony cały czas, że są smutne, bo nie mogę hasać itp. itd. to byśmy nie mieli życia, praca, studia, obowiązki, czasem trzeba spojrzeć na siebie ;) A panience nic się nie stanie, uwierz mi. Co do klatki - koniecznie jej kup większą, jeśli rzeczywiście jest mała (gdybyś mogła to podaj wymiary)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: Kluska123 »

Nie możesz patrzeć na to w taki sposób "bo ja wolę jednego". Szczury to zwierzęta stadne, one wręcz POTRZEBUJĄ siebie nawzajem, nie możesz skazywać ogonka na samotność przez swoje upodobania ;) A że będą szaleć to przecież normalne, klatka musi być odpowiedniej wielkości. Na dwójkę szczurków przydałaby się taka: http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 45454.html co do wysokości, może być ciut mniejsza (trochę przesadziłam). W takiej umieścisz 3 ogony (maks. 4, ale to już takie naprawdę maksimum). A dwójka będzie miała pole do popisu. Min. szerokość klatki to 40cm dla ogonków.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
JoannaB.
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 14, 2011 9:17 am

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: JoannaB. »

Kluska123 pisze:Nie możesz patrzeć na to w taki sposób "bo ja wolę jednego". Szczury to zwierzęta stadne, one wręcz POTRZEBUJĄ siebie nawzajem, nie możesz skazywać ogonka na samotność przez swoje upodobania ;) A że będą szaleć to przecież normalne, klatka musi być odpowiedniej wielkości. Na dwójkę szczurków przydałaby się taka: http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 45454.html co do wysokości, może być ciut mniejsza (trochę przesadziłam). W takiej umieścisz 3 ogony (maks. 4, ale to już takie naprawdę maksimum). A dwójka będzie miała pole do popisu. Min. szerokość klatki to 40cm dla ogonków.

Masz rację namówię mojego narzeczonego do kupna większej klatki i kupimy Lunie koleżankę; )))
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: Kluska123 »

Przepraszam, za powtórzenia na początku każdego postu (zagalopowałam się) :P
Dobrze, że chcesz kupić klatkę, ale broń boże, tylko nie kupuj szczurzynki w zoologicznym!
Tu masz dział poświęcony adopcji zwierząt --> http://szczury.org/viewforum.php?f=163
Poczytaj na Forum kilka wątków dotyczących kupna zwierząt w zoologu, mam nadzieję, że to zmieni Twoje zdanie i zaadoptujesz szczurzynce koleżankę :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
JoannaB.
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 14, 2011 9:17 am

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: JoannaB. »

Kluska123 pisze:Przepraszam, za powtórzenia na początku każdego postu (zagalopowałam się) :P
Dobrze, że chcesz kupić klatkę, ale broń boże, tylko nie kupuj szczurzynki w zoologicznym!
Tu masz dział poświęcony adopcji zwierząt --> http://szczury.org/viewforum.php?f=163
Poczytaj na Forum kilka wątków dotyczących kupna zwierząt w zoologu, mam nadzieję, że to zmieni Twoje zdanie i zaadoptujesz szczurzynce koleżankę :)
dzięki poczytam sobie mam teraz czas bo nudy w pracy ; )) pozdrowionka.
Gumisiek123
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:27 am

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: Gumisiek123 »

Po prostu zamykaj klatkę ;)
Chodź mój szczurek / samczyk nauczył się sam otwierać klatkę i musiałam wejście obwiązać sznureczkiem :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: Hanka&Medyk »

Nasza Albi jest jeszcze bardziej cwana. I boczne, i górne drzwiczki klatki ma zablokowane drutami, do tego na górnych drzwiczkach specjalnie leży pudło z butami, a ta cholera i tak potrafi wyjść górą i łazikować po pokoju. Chyba musimy ulepszyć druciki.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczki nocą ...

Post autor: Kluska123 »

Jak ja sie ciesze, ze moje samcole nie potrafia otwierac klatek ::) Mialabym niezly sajgon w domu :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”