[KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Tooru »

Jeśli chodzi o sprawdzone gabinety, to dla nowohuckich szczurów polecam przychodnię ZooNet na os. Wandy. Os. Wandy 18, 31-906 Kraków. Mały gabinecik, przyjemne godziny otwarcia i miły lekarz. Moje zwierzaki nie raz uratował. Kastrował mojego kocura, wszystko jak najbardziej w porządku. http://zoonet.com.pl/sklep/ To ich strona internetowa. Polecam, na prawdę warto : )
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Weterynarze krakowscy

Post autor: carola138 »

Jestem zmuszona(pomimo najlepszych chęci) do kastracji 6-cio miesięcznego Maćka.Próby dominacji,odseparowania itp. nic nie dały.Nieustannie atakuje 9-cio miesięcznego Fifka,który jest tzw.ciepła kluchą.Codziennie leje się krew.Fifi bardzo schudł,chyba ze stresu.Jak tylko pojawia się z Maćkiem na wybiegu,najpierw się mu stawia,a potem ucieka gdzie tylko może najwyżej.Ale i tak mu się dostaje.No cóż, Maciek o wiele bardziej szybszy.
Proszę o wypowiedż osoby ,które poddawały swoje ogonki zabiegowi kastracji w Krakowie.Bardzo proszę.Chciałabym od poniedziałku zająć się tą sprawą.Którą klinikę polecacie do tego typu zabiegu?Jak wygląda procedura przed zabiegiem?Czy są wykonywane jakieś badania wcześniej wykluczające np.chorobę serca itp.Bardzo proszę o jakiekolwiek porady dotyczące tego tematu.Chciałabym wybrać dobrego weterynarza, z doświadczeniem w tym temacie.Kocham Maciulke bardzo i wiem,że to nie jego wina,że jest jak jest ;] . Pieniążki nie grają roli,tylko proszę doradżcie-gdzie?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Weterynarze krakowscy

Post autor: klimejszyn »

na Zamoyskiego 86, Oaza, wetka Lidia Lewndowska, chyba każdy Krakus ją poleci :)
ja w życiu nie pójdę ze szczurem do innego weta :)
tutaj ich stronka, kontakt :
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/kontakt.htm
musisz umówić sie na wizytę, szczurek zostanie osłuchany, zbadany, możliwe, że będzie miał robiony RTG żeby zobaczyć czy serduszko jest ok, ale to nie jest konieczne. no i umówicie się na zabieg, może nawet uda się dzień, dwa później :)

szczurka przynosisz rano, ja na zabieg przynosiłam na 9:00, odbierasz go powiedzmy ok 15 (to już wetka ustala, bo pewnie będzie miała kilka zabiegów i zależnie ile ma pacjentów przed naszym zwierzątkiem). zabieg jest na wziewce, więc dostajesz go łażącego :P dostanie antybiotyk i przeciwbólowy, pewnie kołnierz też, ale nawet jeśli nie bedzie kombinował ze szwami w lecznicy to poproś wetkę o kołnierz i instrukjcę obłusig, w razie gdyby w domu się dobierał do szwów.
za zabieg płacisz ok 150zł - wliczone wszystkie wizyty kontrolne i leki - (teraz miał gaz podrożeć, więc nie wiem dokładnie ile), dostajesz antybiotyk i przeciwbólowe do domu. następnego dnia po zabiegu masz wizytę kontrolną, jak wszystko jest ok to po 10ciu dniach na zdjęcie szwów :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Pająk »

klimejszyn, z tym kosztem to nie do końca prawda.
Kastracja w tym momencie w Oazie kosztuje 170 zł (dwie wizyty kontrolne i leki są już wliczone w cenę), ale niezbędna jest wizyta przed kastracją, by sprawdzić stan szczurka - 35 zł. Całkowity koszt kastracji w Oazie to więc 205 zł. I szwów się teraz nie zdejmuje, ponieważ same się rozpuszczają ;)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: klimejszyn »

dlatego napisałam, że trzeba się umówić wcześniej na wizytę żeby ocenić stan zdrowia, wydawało mi się oczywiste, że ta wizyta też będzie płatna. no i dopisałam, że teraz może być drożej, bo gaz podrożał, ale nie wiem ile ;)
a ze szwami myślałam, że tu też się zdejmuje, bo jak rozmawiałam z wetką, no i miałam Lilkę po zabiegu, to cały czas była mowa o zdjęciu szwów po 10ciu dniach. ale jeśli przy kastracji tak nie jest, to super :)

wiesz, Pająk, ja też za wizytę przed zabiegiem, ze zdjęciem RTG, zapłaciłam 100zł, dwa dni później poszłam z Lilką na zabieg - 180zł, następnego dnia poszłam na kontrolną, miała być wliczona w koszt zabiegu, ale okazało się, że trzeba jej zrobić USG, zbadać krew i podać kilka kroplówek, po czym niestety ją uśpiliśmy i zapłaciłam 50zł. więc wyszło 330, to niestety nie da się takiego kosztu ostatecznego wyliczyć.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Akka »

Jeszcze offtopując, robiłam ostatnio sterylizacje w oazie i z tymi szwami jest różnie, ja na przykład jestem umówiona na zdejmowanie.
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Rajuna »

W przyszłym tygodniu do mnie i dwóch znajomych przyjeżdża 7 szczurasów - 4 chłopców i 3 dziewczynki w wieku 6-8 tyg. Albo są zaniedbane, albo mają pasożyty (ich siostra też miała podejrzenie pasożytów, ale u weta okazało się, że jest czysta). Teraz pytanie - Alvet na Bronowicach i dr. Gałganek? Zamoyskiego? Huta? Gdzie z nimi iść (bierzemy wszystkie na raz)? I jakie są koszty samej wizyty i diagnozy?
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
hrabinadrabina
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 05, 2011 6:39 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: hrabinadrabina »

Rajuna czy Twoi znajomi to może Młody i Kot? ^^ Bo też mnie informowali, że taką dostawę będą odbierać:)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Rajuna »

Tak, i jeszcze Gott na dokładkę :) Koniec końców stanęło na jakieś lecznicy, którą Kot znalazła, a znajduje się na Bronowicach Nowych. I nie chodzi o dr Jaworską i dr Gałganek.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
hrabinadrabina
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 05, 2011 6:39 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: hrabinadrabina »

Nie na Bronowicach tylko na Zakopiance u mnie w gabinecie:) Czekam na sygnał od was jak szczurki się już pojawią^^
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: Rajuna »

Hmm... No nic, to ja Ci zaraz wyślę PW i się dogadamy co i jak ;) Dobrze wiedzieć, że jesteś n forum :)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: pika84 »

Lecznica Weterynaryjan Amavet ul. Centralna 41 Kraków
Jak najbardziej polecam, może pod kątem szczurów nie są mega specjalistami, ale uwierzcie mi mają duże pojęcie o tym co robią, no i najważniejsze dobra atmosfera i robią co w ich mocy! Mój szczurek obecnie odbywa tam leczenie, ale uwierzcie widać znaczną poprawę. Przyjmuje tam Pani doktor Anna Dąbrowiak i Pan doktor Jerzy Bakowski. Lecznica naprawdę przyjemna, ze zwierzakami obchodzą się delikatnie i troskliwie. Ceny są przystępne. Wcale drogo nie kasują. No i dużym plusem jest wyrozumiała obsługa oraz brak kolejek, mimo że wiele ludzi tam przychodzi. Jeszcze raz polecam. Oto ich strona:
http://www.amavet.pl/
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: SkywalkerYoda »

Jakie jeszcze lecznice w Krakowie polecacie? :)
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: carrie17 »

Dzisiaj byłam na wizycie u dr Gałganek, bardzo sympatyczna Pani i nie jest drogo (nie pobierają opłat za samą wizytę, tylko za leki/badania). Widzę stanowczą poprawę u Fredka, zobaczymy jak to będzie dalej.
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: [KRAKÓW] Gdzie jest sprawdzona lecznica?

Post autor: ewka »

Ja również polecam panią dr. Sabinę Galganek z Alvetu. Wspaniała, przemiła i cierpliwa kobieta i lekarka. Jedyna wada to długie czekanie w kolejce, ale to o czymś świadczy :)
Ja się do tego nie nadaję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”