[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Libellee »

Ta pierwsza jest praktyczniejsza: Jest składana, czyli ma całkowicie zdejmowaną górę, to spore ułatwienie sprzątania. Do wanny lepiej zanieść klatkę w kawałkach niż w całości ;) Klatka jest na 3 szczury, więc dwóm samiczkom będzie tam komfortowo ;) Tylko naprawdę zastanów się, czy w przyszłości nie będziesz chciała mieć więcej szczurów. Ja mam trzy samiczki, a kupiłam im 9-cio szczurowego giganta, bo wiem, że w końcu pokuszę się o jakieś kolejne maluchy ;D
Taszasza
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 21, 2011 8:45 am
Lokalizacja: Wlkp.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Taszasza »

Chciałabym, ale rodzice i tak ledwo zgodzili się na 2, także w najbliższej przyszłości raczej nie, niestety ;)
Właśnie tą klatkę zamierzam kupić, tylko muszę popatrzyć teraz za jakimś lakierem, czy czymś, bo paneli niestety nie mam, ani nic takiego... Ale dzięki.
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Libellee »

Popytaj znajomych, może u kogoś leżą po remoncie niepotrzebne kawałki paneli. Ja mam takie panelowe półki i wyglądają naprawdę estetycznie. Mam też oryginalne, drewniane półki które przyszły razem z klatką- obiłam je taką jakby grubą, przezroczystą matą, którą wkłada się do "biurowych" szuflad, na wypadek zalania atramentem, czy coś w tym stylu. Nie wiem gdzie to było kupione i nie mam pojęcia pod jaką nazwą szukać, dlatego wklejam zdjęcie :D :Obrazek
Taszasza
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 21, 2011 8:45 am
Lokalizacja: Wlkp.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Taszasza »

Tak, zrobię :)
Jedyny problem to te drzwiczki, trochę wysoko, więc nie wiem jak szczurki będą wychodzić, ale coś się wymyśli, najwyżej podłożę jakieś pudło, czy coś. Już nie mogę się doczekać :D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: noovaa »

W dużych marketach za 3-4zł kupisz koszyki. Mogą całkowicie zastąpić półki. Można też użyć desek do krojenia ... ale po co ja to piszę? Jest o tym baaaardzooo rozwinięty i ciekawy temat na forum ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Taszasza
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 21, 2011 8:45 am
Lokalizacja: Wlkp.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Taszasza »

Właśnie znalazłam jakieś panele na dnie szafy, resztki, ale powinny wystarczyć, także problemu nie będzie ;D
simdam
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 15, 2011 10:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: simdam »

nada sie taka: http://img09.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1710565393
Wysokość: 58cm; Szerokość: 42cm; Długość: 62cm

kalkulator pokazuje ze 2 młode szczurzyce sie zmiescza, a co wy sadzicie ;p

znacie jakieś sklepy z rozsądnymi cenami prócz popularnych aukcji ;]
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: pariscope »

Na moje oko ma za duże odstępy między prętami.
Najtaniej jednak kupisz na Allegro itp, ale jeśli Ci się nie spieszy, to radzę śledzić forum - czasem ktoś odsprzedaje tanio używaną klatkę, można nieraz tanio kupić Ferplasta używanego (nawet długo używana klatka Ferplast jest moim zdaniem lepsza od nowej zwykłej, ocynkowanej)
Zdarza się też czasem, że ktoś oddaje za darmo klatkę wraz ze swoimi szczurkami, bo się okazało, że ma alergię i nie może się nimi zajmować.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Taszasza
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 21, 2011 8:45 am
Lokalizacja: Wlkp.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Taszasza »

A macie jakiś pomysł, co zrobić z drzwiczkami, które są za wysoko coś, żeby szczurki mogły swobodnie wchodzić i wychodzić? Przepraszam, ale nigdzie nie widziałam takiego tematu.
Chomika
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 23, 2010 6:52 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Chomika »

Nie wiem, jak to u ciebie wygląda... Jakąś drabinkę, zrobić schodki z pudełek ;)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: mini »

Powiesić hamaczek poniżej drzwiczek :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Przecież szczury potrafią wspinać się po prętach, dosięgną do drzwiczek nawet jeśli niczego pod nimi nie będzie :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Taszasza
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 21, 2011 8:45 am
Lokalizacja: Wlkp.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Taszasza »

Ok, dzięki. ;D
xXFernIXx
Posty: 100
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 4:37 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: xXFernIXx »

Taszasza pisze:A macie jakiś pomysł, co zrobić z drzwiczkami, które są za wysoko coś, żeby szczurki mogły swobodnie wchodzić i wychodzić? Przepraszam, ale nigdzie nie widziałam takiego tematu.
Przepraszam bo tak na szybko pisze i nie wiem za bardzo o jaką klatke chodzi itp. ale zapewniam że moje ogony gdy miały ok. 1,5-2 miesięcy skakały fikały i wspinały się po kratach bez problemu a co dopiero duże szczurki więc o to to Ty się nie martw hehe najmniejsze zmartwienie:) zobaczysz jeszcze cię bedą wkurzac tym skakaniem po nocach:) pozdrawiam:)
Przepraszam za nie wskakujące literki ale klawiatura w lapku sie wyrobiła....
P.S. To nie przez jedzenie:D
Taszasza
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 21, 2011 8:45 am
Lokalizacja: Wlkp.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Taszasza »

Kamień z serca... Ja już tu kombinowałam ze zbudowaniem wieży z pudeł, hehe :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”