Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Fuzia »

Nie zgadzam się ze złą opinią o Vitapolu , ja kupiłam szczurkom dzisiaj i to jest pierwsza karma , o której na opakowaniu piszą , że są owoce i <o dziwo!> były ;) . Nie było w opakowaniu żadnych ciem i robaków , data była dobra .. W środku są suszone owoce , brokuły , warzywka , mięsko i rybka :) . Kupiłam karmę Vitapol Premium Line i jestem zadowolona .
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Flaumel »

Co do Vitapolu Premium line to w temacie o karmach jest dyskusja na jego temat. I jak najbardziej opinie są pozytywne. Chwilowo jeszcze nie wiadomo, czy nie jest to karma limitowana czy coś, a reszta Vitapolu też nie wiem jak wygląda na chwilę obecną :)
Obrazek
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: valhalla »

Na złą opinię zapracował sobie stary Vitapol, a ten nowy, cóż - wymaga testów. Sądząc po zdjęciach to różnica między zwykłym Vitapolem a premium line jest duża i kto wie, czy to nie będzie coś naprawdę dobrego.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Wilczocha »

A jak stoi cenowo ten nowy Vitapol ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Tu http://animalia.pl/produkt,14856,105,Vi ... omika.html jest choćby.
Tez myslę, że może być niezły.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

Powiem tak: stary vitapol który nadal jest w sklepach w kartonowych pudełkach jest do bani i tak jak mówię zdarzała się w tej karmie pleśń i robactwo. Sama pszenica, parę kolorowych chrupek i tyle. To jest prawda, wiem z doświadczenia. Natomiast nowy vitapol premium line jest całkiem pozytywny, opakowanie jest foliowe, sprasowane i nie ma możliwości, by była w niej pleśń (robale nie wiem, w tej paczce, którą dostałam nie było śladu robali). Jest to na prawdę bogata mieszanka, są warzywa, owoce, płatki kukurydziane, ziarna dyni, słonecznika, orzechy i wiele innych dodatków (w temacie karm polecanych dodałam foto)... nie wiem czy po prostu trafiła mi się tak dobra paczka z tak dobrej partii czy faktycznie premium line jest tak bogatą karmą. Trzeba sprawdzić kilka paczek i dopiero jakąś opinię wystawić.
9 duszyczek za TM [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: klimejszyn »

ja jakiś czas temu kupiłam ten vitapol premium line, tez byłam pozytywnie zaskoczona. jeszcze jedną karmę z vitapolu kupiłam, było dużo suszonych warzywek, nawet brokułki. kupiłam dlatego, że spóźniał się kurier z karmą, a u nas w zoologu tylko to było.
no, ale nie załowałam, że kupiłam :)

vitapol się poprawia, mam nadzieję, że bedzie już tylko coraz lepiej :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Równiez mam nadzieję, ze będzie lepiej. Kupię jutro jakąs paczkę i zobaczę :)
Teraz trzeba wyraznie zaznaczać, żeby nie kupować "starego" vitapolu :D

Miło mnie zaskoczyły ich kolby. W przeciwienstwie do Vitakraftu, są w woreczku i mniszkowe zrobiły furorę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

Kolby jak najbardziej są ok. Co jakiś czas kupuję, ale zawsze przed kupnem otwieram kartonowe pudełeczko i patrzę, czy wszystko z nimi w porządku.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Fuzia »

Moim szczurkom smakuje ten nowy Vitapol ; ) ..
Ale starego Vitapolu rzeczywiście nie polecam : )
U mnie ten nowy Vitapol kosztuje około 14,50 : )
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

W Kakadu zoo paczka Vitapol Premium line dla szczurów 750 g po ok. 17 zl . Kupiłem, wygląda nieźle. Jutro wrzucę fotkę. Nie ma neonowych chrupek , wszystko w kolorach buro-zielono-brązowych. Myślę , że w połączeniu z inna lepszą karmą i owocowym meganem (po wyrzuceniu kolorowych chrupek z megana) może byc niezłą tańszą opcją.

Komisja złożona z moich ogonków oceniła produkt jako smaczny.

Teraz jeden minus - przy zgrzewie znalazlem kilka włókno-nitek. Ale w środku nie ma moli ani robali. Mógł to być jednostkowy przypadek, w końcu ostatnio znalazłem robale w Jr farmie, a wczesniej pleśń w kolbach Vitakraftu.
Na opakowaniu pisze, ze pakowane w atmosferze ochronnej.
Technologia pakowania w atmosferze ochronnej polega na zastąpieniu powietrza w opakowaniu gazem lub mieszaniną
gazów, aby kontrolować procesy biochemiczne lub enzymatyczne, rozwój mikroorganizmów, a także zapewnić ochronę
przed uszkodzeniem mechanicznym produktu.
Oglądałem tez pobieżnie karmę w wiadrach i wygląda na to, ze Vitapol idzie ku lepszemu. Oby!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

Czyli teraz cała dyskusja o zaletach nowego vitapolu powinna zostać przeniesiona do działu karm polecanych. :)
Cieszę się, że w końcu jest coś dobrego dla zwierząt co pochodzi z Polski. ;)

Co co mikro-nitek ja takich nie znalazłam w mojej paczce, może to przypadek po prostu.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Fotki (klikać, to się powiększą)
Napisałem do samej firmy, bo szczerze to mam nadzieję , że bardziej sie postarają i nie będą juz pakować moli.
Mol sie urodził kilka dni temu ( na szczescie ogony dostały tylko trochę na próbę ) , potem karma była nie ruszona i dziś odkryłem kokon. Mol sobie nadal wesoło fruwa.

Sama karma (nie wliczajac mola) wygląda nieźle, zdecydowanie lepiej niz Zolux.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

Fuj. :-\ Karmę robią w miarę dobrą, żeby jeszcze nie dodawali wkładki mięsnej...
Choć tak jak pisałam w innym temacie mole w karmie MOGĄ (ale nie muszą) być wynikiem naszego zaniedbania. W mojej paczce vitapolu nie znalazłam moli, mogę też porobić fotki... natomiast jakiś czas temu znalazłam mole w VL rat nature co raczej jest moim zaniedbaniem. Nie mówię, że VL jest zła, jest super moje ja bardzo lubią, tylko moje niedopatrzenie doprowadziło do znaleziska takiego samego jak Paula_Juliana.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Ja ostatnio znalazłem w JR Farmie robalki, i to nie z mojej winy. Może sie zdarzyć w nawet najlepszej firmie. Wystarczy, ze jeden mol wpadnie podczas procesu produkcji i zostanie "zapakowany prózniowo".

Nie musisz robić fotek, ze w Twojej paczce nie ma moli, nikt tego nie neguje :) Vitapol po prostu musi sie jeszcze troche napracowac, zeby odzyskać dobre imię.

Ważne ! jak ktoś z Was zobaczy takie nitki czy pajęczyny jak na moich zdjęciach - od razu zanoście karmę do sklepu razem z paragonem ( ja swój zapodzialem).
Jak widac nawet z takiej małej ilości coś się może urodzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”