pokarm kupiony na targu

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

pokarm kupiony na targu

Post autor: ^Yuuhi^ »

co myslicie o kupowaniu pokarmu na targu? ja sie dzisiaj skusilam i kupilam kilo za 3 zlote, w sumie tanio ale nie ma przynajmniej zadnych barwionych pierdol :) jest pelno zboz, slonecznik, pestki dyni, orzeszki,kukurydza, suszony banan, itd, poza tym widzialam klatke bardzo podobna do tej http://zoo-product.etpro.pl/product/Jen ... 50x80,FP05# ale bez tych tuneli i uzywana za "jedyne" 180 zl :o mam nadzieje ze jeszcze bedzie jak bede miala pieniadze :)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: pokarm kupiony na targu

Post autor: zyberka »

Ale że z targu tzn. że sprzedawca sam ją mieszał, sprowadził skądś czy jak? Nigdy nie widziałam karmy sprzedawanej na bazarze ale ja jeszcze mało w życiu widziałam. Ciężko coś powiedzieć o karmie której się nie widziało, nie dotykało, nie wąchało i nie spróbowało samemu :P Kupując pokarm sprawdzonej firmy masz gwarancję jakości i bezpieczeństwa, za to taki prywatny sprzedawca Ci tego nie daje. Musisz sama ocenić i zdecydować czym chcesz karmić swoje szczurki. Zazwyczaj cena świadczy o jakości, a w tym wypadku cena za kg jest bardzo niska, ale wyjątki od reguły też się zdarzają.

180zł za Jenny to rzeczywiście okazja :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: pokarm kupiony na targu

Post autor: Sky »

Ja przyznam, że kupowałam czasami mieszanki ziaren, ale to było od rolników, którzy po prostu przy okazji robili sami takie mieszanki - dla papug, gryzoni - po prostu mieszając różne rodzaje zbóż. Wg mnie to dobra podstawa, ale dla szczurka należy dosypać czegoś jeszcze, ponieważ potrzebuje trochę więcej niż samych ziaren.
Jeżeli zaś chodzi o taką karmę przygotowywaną 'specjalnie' dla gryzoni na jakimś stoisku zoologicznym na targu, żadnej konkretnej firmy, chyba bym się nie skusiła. Jakoś większe mam zaufanie do zwykłych rolników i ich produktów :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: pokarm kupiony na targu

Post autor: ^Yuuhi^ »

dokladnie tak jak napisala sky jest to robiona mieszanka zze zboz ktore sprzedaja ci ludzie, maja tez takie dla papug :) dodalam im do tej karmy pokrojona marchewke ,pomidorek, i pare platkow kukurydzianych. wcinaly az sie uszy trzesly :)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: pokarm kupiony na targu

Post autor: Kluska123 »

Nie widzę w tym nic złego, jeśli jest to sprawdzone źródło, Twoje ogony karmę wtranżalają, widzisz, że nie jest to chemia - to niech jedzą :D
Ja jak dotąd nie miałam czasu żeby przejść się na targ we Wrocławiu - zamawiam przez zooplus.pl ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: pokarm kupiony na targu

Post autor: Sky »

Ja kupowałam na hali targowej i w niedziele na świebodzkim. Mi jednak lepiej przejść się do sklepu, niż zamawiać w zooplusie i płacić za przesyłkę ;p
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: pokarm kupiony na targu

Post autor: renata1009 »

Ja sama kupuję od wielu lat na targu i jestem bardzo zadowolona.
Zawsze od tych samych rolników - nigdy się nie zawiodłam.
Co prawda - tą ich mieszankę dla gryzoni nie zawsze biorę, a jak już to trochę jako dodatek albo jak nie mają akurat pszenicy, ale podoba mi się :) Nie ma nic kolorowego, trochę tam pestek dyni... Wygląda ładnie, ale skromnie więc
trzeba co nieco dosypać, ale i tak wychodzi tanio i jako stałej klientce zawsze mi dadzą jakieś kilo więcej :)
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: pokarm kupiony na targu

Post autor: Szeliza »

Ja też właśnie ostatnia kupiłam 5 kilo bo było tak w opakowaniu, ale na takim targu dla gołębi.Były tam raczej same ziarna i proso. Dosypałam tam granulatu, płatków kukurydzianych,suszonej marchewki, płatków kukurydzianych. I szczury wcinają. Chociaż jestem pewna, że nie ma w tym żadnych spulchniaczy i innych paskudztw . A kosztowało mnie to 8 złoty ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”