Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

leoli
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 05, 2010 3:02 pm

Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: leoli »

Mizia jest inna niż inne szczurki. Mianowicie mam ją 11 dni i zaczęłam ją wyciągać . Na początku siedziała u mnie posłusznie.nastepnym razem chodziła ,ale jak ją łapałam to wiedziała o co kaman .Dzis jednak zaczeła się szalenie wiercić. Więc zrobiłam jej prymitywne "szelki" własciwie to 2 malutkie gumki przejechane igla i nitką + sznureczek. Bo nie mogłam jej poskromić. Założyłam. Rzeczywiscie biegała ,właziła po mnie.Nie trzęsła sie i nic ,ale co chwile :kupa,kupa,kupa,kupa ojej ile mozna? ::) To jej przejdzie? na poczatku nie robiła kupek wogole? A teraz? to ze stresu?
Mizia i Gryzia :)
Buba[*]

Gryziaa


Mizia
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: Kluska123 »

Zestresowalas bidulke :( jest dosc krotko u Ciebie, nie torturuj jej (przepraszam ze tak to nazwe, ale mowie ze tak powiem w imieniu ogonkow, z ich strony to tak niestety wyglada, szczegolnie, gdy nie sa jeszcze oswojone z wlascicielem :) )
Daj jej czasu, te kupy to oznaka stresu, a uwierz, zestresowany ogonek potrafi duza ilosc z siebie wydobyc ;)
Poczytaj dziak o oswajaniu, to doskonala lektura, co najwazniejsze, cierpliwosc, spedzaj z nia duzo czzasu, okazuj milosc, a szelki beda pozniej, po co od razu zaczynac od takich drastycznych metod? :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: valhalla »

Do szelek to nawet oswojonego szczura ciężko czasem przekonać, a co dopiero takiego...

Co oznacza, że "zaczęła się wiercić"? Może chciała sobie po prostu pobiegać?
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
leoli
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 05, 2010 3:02 pm

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: leoli »

ale to chodzi o mnie ,bo Mizia ciekawska jest iii ja sie boje ze spierniczy z łóżka.Własciwie dzieki szelką ma swobode ruchu ,bo jej ciągle nie biore w ręce i nie zabieram we własciwie miejsce. Wiem ,ze to nie jest przyjemne dla niej i sie boi ,ale dzięki temu ze ją wyciągłam sie trochu oswoiła. Dzis to nie wiem co sie stało. Normalnie wzielam ją na początku spierdzieliła do mnie ,a później zaczeła biegac bawić się i wogole (2 min) poczym usiadła i 7 kup +porządne siuski :o ,a przeciez długo nie była na wolnosci i sie mnie nie bała bo właziła mi do stanika xD ;D
Mizia i Gryzia :)
Buba[*]

Gryziaa


Mizia
leoli
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 05, 2010 3:02 pm

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: leoli »

Co to wiercenia.Chodzi o to ,że w moich rękach jej sie zdecydowanie nie podobało i próbowała wypełznąc z nich jak robal. Moze jej nie bylo wygodnie.A w takim razie jak mam ją z jednego miejsca na drugie przenieść
Mizia i Gryzia :)
Buba[*]

Gryziaa


Mizia
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: Kluska123 »

Ona sie z Toba nie oswoi, jak bedziesz ja pakowala w szelki, naprawde. Ona jest malutka, raczej nie powinna jeszcze odkryc, jak sie schodzi z lozka. Piszesz, ze znowu byly kupki, malenka sie stresuje, nie narazej jej na to, po co jej te nerwy ?
Zrob to dla jej dobra i daj jej troche swobody :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
leoli
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 05, 2010 3:02 pm

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: leoli »

A jak mi ucieknie?
W dodatku jak mam ją pod kontrolą to nie wyczuwa u mnie strachu a tak ja cała zestresowana jestem i wogole koszmarną energie mam?
Mizia i Gryzia :)
Buba[*]

Gryziaa


Mizia
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: zyberka »

A masz zabezpieczony pokój? Mam tu na myśli pewne zakamarki, w które szczur mógłby się wcisnąć a Ty miałabyś problem żeby go potem wyciągnąć. Jeśli te miejsca jakoś zastawisz, zablokujesz wejścia, to nawet jeśli Ci ucieknie nie będziesz miała się czym martwić, bo wystarczy trochę gimnastyki i szczurkę złapiesz z powrotem ;)

Skoro ona robi takie kupy, to jest tak bardzo zestresowana, że Twój strach to przy tym pryszcz.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: mini »

Na moje te szelki jeszcze bardziej ją zestresowały. Siedź z nią na krześle, kanapie, fotelu - wszędzie tam gdzie nie ucieknie. Rób tak godzinami i daj jej czas.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: zyberka »

aha, bo zapomniałam- zmniejsz szybko zdjęcia w podpisie dopóki jeszcze Cię nikt nie wyzwał :P
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: Kluska123 »

Zamykasz drzwi od pokoju, zatykasz wszystkie zakamarki i niepotrzebne dziury i problem z glowy :)
Rozumiem, ze sie stresujesz i boisz, ale to jest lekka przesada, szczegolnie z ta energia :P
Ona jest malutka, posluchaj dziewczyn i mnie, zrob dla przynajmniej dla jej dobra.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
leoli
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 05, 2010 3:02 pm

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: leoli »

juz nie ma zdjęc ^-^

no dobrze bd probowac bez szelek to bd hardcore
Mizia i Gryzia :)
Buba[*]

Gryziaa


Mizia
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: Kluska123 »

Uwierz mi, hardcore to jest dla Twojej malenkiej, jak jej zakladasz te naprawde zbedne szelki... ::)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
leoli
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 05, 2010 3:02 pm

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: leoli »

Mizia uciekła przez śpiwor do szafki i nie złapałam jej.Wylądowała pod szafką i 3 godziny ryczałam ,bo nie moglam jej wyciągnąc ,bo taty nie było ,a ja sama sie bałam jej przygniesc.Tata przyszedł i juz jest w klatce.
Pilnowałam jej ,ale myslalam ,ze bd siedziec tam a patrze a ona na szafce ,chcialam ją złapac ,a ona siup pod nią
Mizia i Gryzia :)
Buba[*]

Gryziaa


Mizia
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mizia i...kupa kupa i znów kupa

Post autor: Kluska123 »

Spokojnie, to nie jest powod do takich emocji :)
To normalne, ona jest mala, ciekawska, zrob jej moze takie male ogrodzenie z czegos typu karton, plastik, gdzie bedzie miala wybieg. Zaslon wejscie pod szafe, nie ma co tak panikowac! Jeszcze nie raz Ci ucieknie, zobaczysz :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”