Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: szczurki316 »

Czy szczury jedzą trawę? Bo mój zajada ze smakiem i domaga się więcej :D To normalne? ???
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: zyberka »

A co w tym nienormalnego? :P Są nawet specjalne mieszkanki, które możesz zasiać w domu dla szczurów
http://szczury.org/viewtopic.php?f=167& ... igging+box

Jak mu smakuje to sio! na łąkę zbierać zioła http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaz.html. Podawaj byle z umiarem.
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: mikanek »

trawę, koniczynę, mlecz ...z dobrego, w miarę nie zanieczyszczonego miejsca zbierz , wymyj, osusz i podawaj ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: Kluska123 »

Pewnie ze lubia jesc trawe :D I jest to jak najbardziej normalne, sprawdz tylko co pozbierasz na lace, zebys nic trujacego do domu nie przyniosla i ogonkom nie dala :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: Afera »

Odnośnie miejsc zbierania trawy i innej zieleninki - proponuję nie zbierać zieleniny rosnącej niedaleko ulicy, nawet tej mało uczęszczanej. Zanieczyszczenia ze spalin osiadają na trawie rosnącej wzdłuż drogi a nawet dalej. Najczęściej są to metale ciężkie (tak wiem, że jest benzyna bezołowiowa, ale tak czy siak naukowcy znajdują metale ciężkie). Najbezpieczniej jest wyhodować sobie w domu, albo wybierać się na dłuuugie spacery na odludzia po zieleninkę dla zwierzaków. :) Na pewno będzie zdrowsza niż ta rosnąca niedaleko szosy, a nawet od tej, która rośnie w przydomowym ogródku jeśli mieszka się przy często uczęszczanej ulicy.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: szczurki316 »

no bo mam świnkę morską i ona lubi trawkę ale jak zobaczyłam szczurka jak zajada ze świnką trawę to się zdziwiłam bo w każdej książce o szczurach którą czytałam nie było mowy o karmieniu szczurka trawą :o więc się zdziwiłam a świnkę mam 6 lat i jej główne danie to pasanie się na wybiegu i może dlatego to mnie dziwi że szczur też lubi trawkę bo ciągle widywałam świnkę morską z koniczyną,mleczem,siankiem itp. :D
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: szczurki316 »

A propos Aferson...Ja mieszkam na wsi a do ulicy mam dłuuuuuuugą drogę więc nie mam się o co martwić ;)
wodniczka26
Posty: 140
Rejestracja: pn mar 14, 2011 10:05 am

Re: Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: wodniczka26 »

Moje tez jedzą trawę z porównywalnym entuzjazmem co mięsko surowe ;D trawy maja wiele cennych witamin i mikroelementów, ale nie ma to jak kwiaty konieczyny, poprostu chcą klatke rozwalić :)
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Szczurek je trawe O_o Normalne czy nie?

Post autor: szczurki316 »

to mój pierwszy szczur więc jestem jeszcze trochę zielona ;D Ale wielu rzeczy też się nauczyłam np. tego aby niebudzić mojego Parszywka gdy mocno śpi bo może b.boleśnie ugryźć :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”