Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Black rat »

Ludzie z Goleniowa i okolic, województwo Zachodniopomorskie! Oddam 12 szczurków z hodowli domowej, szczurzyca zaszła w nieplanowaną ciąże. Znajomi się nie zainteresowali, a w zoologicznym przyjmą tylko 2-3 szczurki, a poza tym nie bardzo ufam i nie jestem przekonana czy powinnam je tam oddawać. Urodziły się z 18 na 19 w nocy. Są zdrowe. Oczek jeszcze nie otworzyły. Odmiany nie znam mogę przesłać fotkę matki na e-mail. W razie zainteresowania proszę o kontakt na nr. telefonu. kom. 663 188 840 PILNE!
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Vesper »

Nie oddawaj maluchów do zoologa! Proszę. :(
Jestem ze Szczecina. Może będę mogła Ci jakoś pomóc. Może uda mi się dać DT. Tylko będę musiała w poniedziałek zobaczyć, czy mam jakąś klatkę wolną, bo wtedy dopiero wrócę z Belgii.
Wyślę zaraz Ci na PW mój email, na który możesz wysłać zdjęcia, a ja je tu wstawię. ;)
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Black rat »

Vesper pisze:Nie oddawaj maluchów do zoologa! Proszę. :(
Jestem ze Szczecina. Może będę mogła Ci jakoś pomóc. Może uda mi się dać DT. Tylko będę musiała w poniedziałek zobaczyć, czy mam jakąś klatkę wolną, bo wtedy dopiero wrócę z Belgii.
Wyślę zaraz Ci na PW mój email, na który możesz wysłać zdjęcia, a ja je tu wstawię. ;)
Dobrze postaram się nie oddawać bo im nie ufam jak już mówiłam. ;)
Ale jak nie będzie no wiesz zainteresowania to wiadomo. :'(
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Vesper »

Hmm... tylko pisząc "hodowla domowa" co masz na myśli?
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: smeg »

Ciąża była nieplanowana, więc przypuszczam że Black rat nie rozmnaża ich specjalnie i nie prowadzi żadnej pseudohodowli. Czy rodzice szczurków są rozdzieleni? Zamierzasz również ich oddać, trzymać oddzielnie czy np. wykastrować samca? Szczurki są jeszcze za młode żeby je oddawać, muszą mieć 4,5-5 tygodni. Jeśli to pilne i musisz je oddać już teraz, to koniecznie razem z matką - można im poszukać domu tymczasowego, z którego później zostaną wyadoptowane.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Black rat »

smeg pisze:Ciąża była nieplanowana, więc przypuszczam że Black rat nie rozmnaża ich specjalnie i nie prowadzi żadnej pseudohodowli. Czy rodzice szczurków są rozdzieleni? Zamierzasz również ich oddać, trzymać oddzielnie czy np. wykastrować samca? Szczurki są jeszcze za młode żeby je oddawać, muszą mieć 4,5-5 tygodni. Jeśli to pilne i musisz je oddać już teraz, to koniecznie razem z matką - można im poszukać domu tymczasowego, z którego później zostaną wyadoptowane.
Tak są rozdzieleni. Zamierzam trzymać ich oddzielnie. Wiem że są za młode, tylko szukam im domu teraz, żeby potem nie obudzić się z rękom w nocniku. ;) Nie zamierzam im szukać domu tymczasowego tylko takiego na zawsze. To nie jest aż tak pilne. ;)
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Black rat »

Vesper pisze:Hmm... tylko pisząc "hodowla domowa" co masz na myśli?
Mam na myśli to że urodziły się u mnie. Nie u kogoś innego. ;)
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Vesper »

Zdjęcia mamy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Black rat »

Po prostu szczurki urodziły się w nieplanowanej ciąży. I nie chciałam ich rozmnażać. Miałam samicę i chciałam dokupić jej towarzyszkę, gdyż pomyślałam że samotna będzie nieszczęśliwa. Poszłam do sklepu zoologicznego i tam Pani powiedziała, że niby ten samiec jest samicą. Nie podejrzewałam nic. Kiedy wpuściłam je do wspólnej klatki, zobaczyłam że to jest samczyk. Ale nie chciałam odnosić go z powrotem do sklepu.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: mini »

W takim razie polecam Ci zostawić jedna dziewczynkę dla mamy, a samczyka też oddać do adopcji ;) Lub odwrotnie.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Black rat »

Vesper pisze:Zdjęcia mamy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Vesper jesteś w stanie określić jaka to odmiana? Ojciec młodych jest taki sam.
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Vesper »

Ostatnie dwa zdjęcia coś nie działają, więc wstawiam jeszcze raz.
Obrazek
Obrazek

A co do odmiany, to wydaje mi się, że to agouti lub black tylko taki brązowawy ;), a znaczenie irish lub berkshire.
Ale lepiej jakby się wypowiedział, ktoś kto się lepiej na tym zna. ;)
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Black rat »

Proszę o kolejne odpowiedzi.
xXFernIXx
Posty: 100
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 4:37 pm

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: xXFernIXx »

z tego co ja widze to chyba szczurki standart (albo dumbo...) ale aż tak to ja się nie znam:D ogólnie spoko ale tak jak napisałem dopiero za ok 1-2 miechy będe mógł wziąś dwa samczyki więc jak byc "przytrzymała" to ja bardzo chetnie ale to sopiero jak bede miał większą klatke (1-2miechy) no a transport to się bedziemy potem artwić
Przepraszam za nie wskakujące literki ale klawiatura w lapku sie wyrobiła....
P.S. To nie przez jedzenie:D
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Oddam 12 szczurków z hodowli domowej!

Post autor: Black rat »

xXFernIXx pisze:z tego co ja widze to chyba szczurki standart (albo dumbo...) ale aż tak to ja się nie znam:D ogólnie spoko ale tak jak napisałem dopiero za ok 1-2 miechy będe mógł wziąś dwa samczyki więc jak byc "przytrzymała" to ja bardzo chetnie ale to sopiero jak bede miał większą klatke (1-2miechy) no a transport to się bedziemy potem artwić
Nie ma sprawy przytrzymam je trochę za jakiś czas dodam zdjęcia miotu za jakieś 10 dni. ;D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”