Małpka i Waciatka- historia prawdziwa

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ozzyina
Posty: 103
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:40 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Małpka i Waciatka- historia prawdziwa

Post autor: ozzyina »

Witajcie!
Chciałam przedstawić Wam moją ukochaną małą Małpkę.
Na początek jednak opowiem Wam jak weszłam w posiadanie Małpki:)
20.03.2011 r. stałam się szczęśliwą posiadaczką mojej małej szczurzynki.
To w jaki sposób Małpka trafila w moje ręce to czysty zbieg okoliczności.
20.03 wraz z moim chłopakiem pojechaliśmy na giełdę terrarystyczną. Zwiedzając chodziliśmy po całej sali gimnastycznej w której giełda miała miejsce. Przemierzając niezliczoną ilość metrów tej sali zauważyłam jak coś jasnego szybko przecina mi drogę po czym wracając zatrzymało się na moim bucie. To była najcudowniejsza perełkowooka szczurzyna jaką kiedykolwiek widziałam. Bez chwili namysłu schowałam małą w rękaw kurtki a potem do wyłudzonego od jakiegoś ze sprzedających pudelka.
Małpka wróciła ze mną do Radomia i z każdym dniem jestesmy w sobie bardziej zakochane.
Spimy razem, jeździmy na rowerze, bawimy się. To najbardziej towarzyski i zdyscyplinowany szczur o jakim słyszeli moi szczurofanatyczni znajomi;)
Po obejrzeniu wielu zdjęć doszłam do wniosku, że to szczurek dumbo, ale reki sobie nie daję.
Teraz, kiedy mam za sobą już pracę licencjacką i egzaminy a co za tym idzie więcej czasu mogę przygarnąć drugą dziewczynkę, zwłaszcza, że Małpkowy metraż zecydowanie na to pozwala;)

Dodatkowo załączam kilka zdjęć mojej małej pociechy, którą bardzo ciężko uchwycić w miejscu.
Tutaj złapana podczas drzemki;)
http://imageshack.us/photo/my-images/88 ... 0131f.jpg/

Lenistwo w hamaczku
http://imageshack.us/g/233/zdjcie0126h.jpg/

Małe królestwo mojej ogoniastej księżniczki. Obecnie w remoncie, bo psotnik wszystko zjadł:)
http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... 0130g.jpg/

Pozdrawiamy Was!!
Awatar użytkownika
gingerbreade
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 06, 2011 2:16 pm

Re: Moja mała Małpka

Post autor: gingerbreade »

fajna szczurzynka ale.. czy ona jest sama? Zaadoptuj jej koleżankę !
+ wymiziaj :>
Kochajmy ogoniaste!
Awatar użytkownika
ozzyina
Posty: 103
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:40 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moja mała Małpka

Post autor: ozzyina »

Tak jak napisałam jestem na etapie poszukiwań maluszka;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja mała Małpka

Post autor: unipaks »

Małpeczka ogoniastajest taka śliczna! Wygłaszcz ją ode mnie :-* Powodzenia w szukaniu towarzystwa słodziaczkowi! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Blanca
Posty: 17
Rejestracja: czw cze 30, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja mała Małpka

Post autor: Blanca »

Śliczna z niej panienka :D
Awatar użytkownika
ozzyina
Posty: 103
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:40 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moja mała Małpka

Post autor: ozzyina »

a jesteście w stanie podać mi jej rasę rodzaj umaszczenia, czy co tam jeszcze jest?:)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moja mała Małpka

Post autor: Afera »

Tak, o ile się nie mylę to:
dumbo standard russian blue bareback niestandardowy (rodzaj uszu, rodzaj futra, kolor futra, typ znaczenia) :)
Nie jestem pewna co do koloru czy jest to russian blue czy russian blue agouti - musiałabym koleżankę zobaczyć na żywo. :) A i szczurki nie maja ras tylko odmiany, Małpka to odmiana dumbo.

Takie cudo samo biegało po giełdzie terrarystycznej?! To jakieś nieporozumienie, skąd ta przecudnej urody istotka się tam znalazła? Na prawdę jest zjawiskowa!! Ale miałaś szczęście, w zasadzie obie miałyście szczęście. :)
Pozdrawiam i mam nadzieję, że w najbliższym czasie się poznamy. :) Ja do Radomia chce wrócić najlepiej w połowie sierpnia albo jeszcze wcześniej, jak to wyjdzie zobaczę. W każdym bądź razie jak już będę u siebie zapraszam do mnie i moich ogonków w odwiedziny. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
ozzyina
Posty: 103
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:40 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moja mała Małpka

Post autor: ozzyina »

och jejku jejku ale odmienna moja pięknotka.
Fakt biegała sama, wystraszona jak nie wiem. Jak wlazła do rękawa tak godzinę nie wyszła, ale w pociagu już była bardzo zainteresowana moimi palcami;)
My z Małpką również zapraszamy!
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moja mała Małpka

Post autor: Afera »

A i na zdjęciach to papu nie wygląda ładnie... czym ja karmisz? Ja polecam karmy:
Versele-laga rat nature - bardzo bogata mieszanka, można ją kupić w Pankracym na Maratońskiej,
Beaphar care + rat - to karma sucha taka jak kocia czy psia specjalnie dla szczurów, możesz ją kupić na Czystej w Centrum Zoologicznym
Niedawno pojawiła się nowa mieszanka firmy vitapol, wokół której jest wiele kontrowersji. Polecam vitapol premium line dla szczura, taką w foliowym opakowaniu. Nie kupuj tych zwykłych w kartonowych pudełkach, bo są bardzo słabe i nafaszerowane chemią... jest tam tylko samo ziarno i żarówiaste chrupki a to nie jest dieta szczura. Szczury jedzą ziarno ale w bardzo małych ilościach. Poczytaj temat "Karmy Polecane" tam wszystko piszą. :)

Klateczka fajna, mam taką samą, ale obecnie stoi pusta, bo jest za mała na 5 szczurów. :) Kiedyś mieszkały w niej dwie małe samiczki i nie było problemu. Myślę, że swojej Małpce możesz dołożyć więcej hamaków, możesz je zrobić nawet ze starych ciuchów czy jakichś szmatek z ciucholandu. Pięterka możesz zrobić z plastikowych koszyczków, które są do kupienia w carrefourze. U mnie się super sprawdzają, bo można je łatwo przetrzeć i siuśki nie wsiąkają w plastik tak jak niestety wsiąkają w drewniane półki. :) Jakbyś potrzebowała pomocy w aranżacji wnętrz to jestem chętna do pomocy. :)

A fakt pięknotka jest odmienna. Szczególnie ta jej biała strzałka, zazwyczaj są szczury, którym strzałka idzie od noska ku tyłowi a u niej jest na odwrót. Pierwszy raz widzę takie umaszczenie. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
ozzyina
Posty: 103
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:40 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moja mała Małpka

Post autor: ozzyina »

ja ją karmię XtraVitalem:) Na czystej w zoologu polecali mi własnie tą karmę. Być może wygląda nieciekawie, bo mała wyjadła już to co najbardziej lubi i właśnie zostawia samo ziarno;P
A koszyczki ma a raczej miała, bo zjadła doszczętnie ostatni i nie nadawał sie do niczego, więc czekam na większy przypływ gotówki i na pewno nowe się pojawią;)
Co do aranżacji, to oczywiście bardzo chętnie skorzystam z pomocy, bo ja jestem upośledzona jeśli o to chodzi:P

I teraz jestem jeszcze bardziej dumna z mojej Księżniczki:)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja mała Małpka

Post autor: valhalla »

Śliczna jest. Trzymam kciuki za znalezienie dla niej przyjaciółki :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moja mała Małpka

Post autor: Afera »

A no tak zapomniałam, że tylko moje szczury takie hmm dziwne są co nie gryzą koszyczków. :P
Fakt beaphar Xtravital nie jest zły i pewnie na zdjęciu tak wygląda, bo Małpka zostawiła samo ziarno... :P Ja też kiedyś karmiłam tą karmą, ale wydaje mi się, że się popsuła... kiedyś była bardziej bogata, ale nie jest zła, beaphar to dobra firma. :) Możesz spróbować kupić Versele-Lagę lub ten vitapol premium line i mieszać karmy. W tych karmach są suszone owocki, warzywka (rodzynki, marchewka, brokuły, banany itp), orzechy, ziarna dyni, słonecznika, płatki kukurydziane, płatki owsiane i inne smaczne rzeczy ogółem mówiąc full opcja. Sama zobacz:
Obrazek
Moje jak szalone to jedzą i wszystko znika z miski (mieszam jeszcze im to z suchą karmą beaphar care + rat), a z Xtravitalu zawsze zostawało zboże i musiałam wywalać... przy 5 szczurach a wcześniej 6 to trochę zbyt dużo wychodziło do wywalenia...
A dajesz jej jeszcze jakieś mokre papu? Owocki, warzywka? Gerberki, serki, mięsko? ;D Moje to bardzo lubią, obecnie jedzą wszystko to co świeże, prosto z działki. :) Jadła już surowe, obrane ogórki? Moje chcą się pozabijać za ogórasy. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
ozzyina
Posty: 103
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:40 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moja mała Małpka

Post autor: ozzyina »

Moja uwielbia kurczaka z rosołku i o dziwo marchewkę...
ogórków nie dawałam jej, ale pomidora działkowego mi ukradła z kanapki;)
No i banany suszone. Od razu całe zjada, w przeciwieństwie do suszonych owoców leśnych. Nawet nie powącha...
Gerberków jej nie dawałam, bo nie wiedzialam, ze można...
Mam wiele zaległości i braków w wiedzy a przeszukać całe forum, to też nie lada wyczyn, bo zanim się przekopię, przez tony dyskusji, to zapominam czego szukałam ???
Awatar użytkownika
ozzyina
Posty: 103
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:40 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moja mała Małpka

Post autor: ozzyina »

Kolejna porcja Małpkowych zdjęć;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mój maluch liżący mi dłoń;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja mała Małpka

Post autor: mini »

Cudeńko z niej :)
Chcesz wiedzieć co bym z Nią zrobiła? ;>
tak bym wymiziała, że by strzeliła focha :D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”