Strupek pod szyją

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Swiecior
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 05, 2011 8:49 pm

Strupek pod szyją

Post autor: Swiecior »

Witam.
Mam młodego białego szczura. Zauważyłem dziś że ma coś pod szyjką wydaje mi się po dotyku że to strupek lecz trudno się temu przyjrzeć. Próbowałem się temu przypatrzeć, ale jest to trudne. Strupek jest osłonięty sierścią więc mało widać. Szczur lekko piszczał chyba go bolało gdy chciałem zidentyfikować co to jest, ale nie był agresywny. Co mam zrobić w takiej sytuacji ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupek pod szyją

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej by było pójsć do weta, żeby porządnie obejrzał szczurka pod kątem pasożytów czy ropnia, który w tym miejscu może być groźny.
Na odległość nie jesteśmy w stanie pomóc, nawet jeśli prześlesz zdjęcie :( To może być zwykły strupek z zadrapania pazurkiem, a może byc jakies choróbsko. Może być tez przebiałczenie ( mięsko lub ser dajemy raz w tygoodniu) , albo pasożyty ( w obu pzrypadkach na ciele też będą strupki).

Tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=13 jest lista dobrych szczurzych weterynarzy, poszukaj blisko siebie.

Jesli masz jednego szczurka, to powinieneś zaadoptować drugiego tej samej płci, bo to stadne zwierzaki. Tu http://szczury.org/viewforum.php?f=17 jest dużo info o tym.

A jeśli juz masz dwa szczurki, to do weta weź oba na wszelki wypadek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Swiecior
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 05, 2011 8:49 pm

Re: Strupek pod szyją

Post autor: Swiecior »

Hmmm tak zrobię. Jeszcze dodam że daję nabiał szczurkom dość często z uwagi na to że są białe czytałem że potrzebują go w większych ilościach. Nie jestem pewien czy to jest poprawne, lecz to pojedyńczy strupek więc bardzo możliwe że to zwykłe skaleczenie. Tak czy owak zabiorę oba do weta.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupek pod szyją

Post autor: Paul_Julian »

Białe szczurki niczym sie nie różnią pod względem potrzeb zywienia , z tego co wiem :)
Często sa bardziej chorowite, bo sa typowo "produkowane" do laboratoriów. Moja wetka mówiła, ze "waciki" ( białe szczurki) mają inny kształt noska w środku ( o ile dobrze pamiętam)
Ale są tez albinoski mniej chorowite, są różne szczepy szczurków laboratoryjnych ( chyba tak sie to poprawnie nazywa)

Miałem dwa albinoski, niestety nie dozyły roku, bardzo szybko zaczęły chorować na płucka ( prawdopodobnie alergia od trocinek chipsi), jeden mógł mieć raka oprócz tego . A druga wyzdrowiala , a po pół roku znowu podupadła na zdrowiu.

Jesli to pojedynczy strupek to popatrz czy nie masz obgryzionych rogów kuwety. Moja Florka ( wacik) uwielbiała obgryzać rogi kuwety i własnie teraz skojarzyłem , ze miała własnie od tego strupki na szyi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”