Adżul[*], Noname[*], Plastek[*], Biały[*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: manianera »

Młodego stawiam za przykład swoim wiecznie biegającym i mającym fiu bździu w głowach samiczkom. Żeby mi tak leżały, przysypiały, przychodziły na słodkie pieszczoty ::) !
Zazdroszczę tego kochanego pyszczka! I ślę miziaki!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zocha »

Dziękuję :) Młody wymiziany.
Właśnie przed chwilą odbyła się sesja pt. "ja się tu wygodnie ulokuję, a Ty mnie miziaj" :D a potem ja się położyłam, a Młody chodził, zwiedzał i wciskał się z każdej strony :).

Chciałam pokazać moje widoki z okna :). Ostatnio co rano odwiedzają nas lisy. Co jakiś czas pojawiał się jeden, czasem dwa a ostatnio już trzy przychodzą. Młode, piękne lisy :)
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: ol. »

wyglądają jakby się tam piknikowały na kocu http://imageshack.us/photo/my-images/10/img2434sy.jpg/ :D

zazdroszę widoku, ja z okna, jak mam szczęście, mogę sobie tylko boćki podpatrywać i mniejsze ptactwo
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zocha »

Czasami jeszcze się zające pojawiają, chociaż ostatnio mniej bo lisy częściej bywają :). Parę dni temu przyszły lisy, za chwilę patrze są zające, ale bliżej nie podchodziły, pewnie wyczuły towarzystwo.
A lisy znowu ostatnio na kota polowały, tzn. tak naprawdę to nie wiem co one chciały mu zrobić. Stały we trzy a obok kot najeżony, postały tak chwilę, kot się tylko jeżył i syczał a one patrzyły na niego. Wreszcie sobie poszły a kot szybko uciekł :)

W tym mieszkaniu to tak naprawdę widok z okna mnie trzyma :) . Przynajmniej nie muszę patrzeć na bloki lub w okna innych mieszkańców ;)
A co i rusz inny zwierz się pojawi.

A boćków to ja zazdroszczę :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: Blanny »

Haha, byłam pewna, że te lisy się piknikują na kocyku.. :D A to kartony, hehe. :P Ale śliczne są. :) Niedawno w jakiejś mądrej gazecie (chyba National Geographic) czytałam, że w Rosji powstała kilka (albo kilkanaście) lat temu pierwsza hodowla lisów do towarzystwa. :D Krzyżują lisy pod względem mizialstwa i przyjacielstwa względem ludzi. Po kilku pokoleniach zaczęły nawet merdać ogonami. :) Pojawiły się różne zmiany w zachowaniu (trochę psie) oraz w wyglądzie. :)

Wciąż jestem pod wrażeniem umaszczenia pyszczka Młodego. Po prostu PIĘKNE!
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zocha »

Koniec urlopowania, czas wracać do rzeczywistości :) Powoli nadrabiam zaległości, a trochę ich się zebrało :)

U nas nastąpiły małe zmiany, ale od początku.

Kilka tygodni temu odwiedził nas niezwykły gość (oczywiście od razu zaskarbił moje serce, dlatego nie byłabym sobą gdybym o nim nie napisała :) )
Wieczorem chciałam zasłonić żaluzje, patrzę a "coś" siedzi na parapecie. W ciemnościach dokładnie nie było wiadomo "co to", jak było skulone wyglądało trochę jak sowa ::) , ale rano okazało się, że to gołąb :)
Na początku myślałam, że może coś mu dolega i dlatego siedzi na naszym parapecie, ale po chwili okazało się, że potrafi latać i nic mu nie jest. Poleciał na parapet na przeciwne okno, a jak wyjrzałam przez okno i postukałam w szybę od razu przyleciał :) Dałam mu trochę ziaren. Okazało się, że to gołąb hodowlany i ma bransoletki na łapkach. A że był oswojony, nie było problemu ze złapaniem go i odczytaniem co na nich jest. Co jest najfajniejsze nie wiedziałam, że aż tak jest oswojony. Akurat zrobiłam pranie, rozwiesiłam, zostawiłam lekko uchylone okno i poszłam do drugiego pokoju. Siedzimy sobie i nagle słychać, że coś spadło z parapetu w drugim pokoju. Patrzymy a tu gołąb sobie chodzi po praniu :D
Poszukałam w necie jakiś informacji o hodowli gołębi w Irlandii, podzwoniliśmy i wreszcie znalazł się właściciel. Stwierdził, że nie ma zbytnio jak po niego przyjechać (okazało się, że gołąb mieszka jakieś 120km od nas :) ) i doszedł do wniosku, że jak mój TŻ będzie jechał do pracy to żeby go wziął ze sobą i tam wypuścił i że da nam znać jak gołąb do niego doleci. Jak powiedział tak zrobił. Po południu patrzę a pidżyn siedzi sobie na parapecie :) Chyba nie tęskno mu było za jego domem.
Przez jakiś czas pomieszkiwał na parapecie. Karmiłam go różnymi ziarnami, czasami podkradałam szczurze jedzenie (wyjmowałam co nie dla niego) i dawałam mu. Jadł z ręki. Jak nie było jedzenia a widział przez szybę, że leży na parapecie w pokoju to stukał w szybę i domagał się aby mu dać :) Dniami czasami siedział u nas, a nieraz na przeciwko w budynku, na parapecie albo na balkonie, akurat tam nikt nie mieszka to miał spokój :) Na wieczór zawsze wracał do nas i u nas nocował. Rano zostawiał zawsze wielką kupę ;D
I tak sobie u nas pomieszkiwał, już zastanawialiśmy się co z nim zrobić. Bo mimo, że przyzwyczaiłam się do niego, do rannego sprzątania kupy, do karmienia kolejnego zwierzaka, do jego towarzystwa to jednak u nas nie miał najlepszych warunków, bo tylko parapet. No i nie mówiąc o sąsiadach z dołu, którzy pewnie mieli dosyć resztek jedzenia, które mu nie smakowało i gówien na swoim balkonie :P
I jak się zastanawialiśmy co z nim począć, tak dostaliśmy SMS od właściciela, że gołąb przyleciał do niego i że dziękuję za opiekę :o No i rzeczywiście gołąb rano był, ale potem to już go nie widzieliśmy. Trochę smutno mi się zrobiło, ale z innymi gołębiami na pewno będzie mu lepiej.
Zastanawiałam się czy jeszcze nas odwiedzi, i coś mi mówiło, że tak.
Wczoraj wróciłam z Polski, zdążyłam się rozpakować, wchodzę do pokoju, a tam pidżyn dobija się do żaluzji, bo na parapecie leżały jeszcze resztki jedzenia, które zostawił po ostatniej wizycie :)
Miło było zobaczyć go znowu po powrocie. Coś mi się wydaję, że znowu poleciał do siebie, bo od rano go nie widziałam :)

Co jest dziwne, to przyleciał w niedzielę, w dzień jak mój TŻ wracał z Polski, równo z nim przyleciał :) Siedział do niedzieli, odleciał i pojawił się w dniu kiedy ja wracałam z Polski.
Niezwykłe stworzenie, tylko jeszcze gdyby tak nie brudził ;D Chociaż muszę powiedzieć, że nie było tak źle, przynajmniej u nas :)

Kilka zdjęć pidżyna
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek


cdn...


-------------------------------------------------------
co do wcześniejszego posta to tak sobie przypomniałam, że to nie zające a raczej króliki przychodzą, chociaż ja zawsze mam problem z odróżnieniem :)
Blanny pisze: Wciąż jestem pod wrażeniem umaszczenia pyszczka Młodego. Po prostu PIĘKNE!
Ja też uwielbiam ten jego pyszczek, szczególnie jak jest taki zaspany i tylko wyciąga się do miziania :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: alken »

fajny taki niespodziewany gość :) i fajnie że wraca do Was czasem :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: unipaks »

Ten gołąbek upodobał Was sobie najwyraźniej i wie, że cieszy się względami. :D Do naszej znajomej gołąb Zenek od lat przychodzi, najpierw pojawiał się sam, następnie z rodziną, mimo iż w mieszkaniu są dwa psy ::)
Niedaleko nas jest niezamieszkałe dość długo mieszkanie, do którego przez uchylone okno przedostają się gołębie; skubane rozgościły się tam na całego i widzę, jak czasem całe ich chmary urzędują naraz, zwłaszcza podczas niepogody :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: Kluska123 »

Swietny golabek, lubie takie historie, po prostu fajnie :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: manianera »

A nie chciał się gołąbek z Młodym zaprzyjaźnić i razem z nim w klatce zamieszkać ;) ?
Co tam u Przystojniaka? Gołąb śliczności, ale Młodego nic nie przebije, więc czekam na jego fotki ;D !
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: denewa »

Hahahahah świetna historia
Ale spryciarz, zrobił sobie u Was letnią rezydencję all inclusive ;D

Jak Młody? :)
Nie ma postępu w poszukiwaniach towarzystwa... czy też już całkiem straciłaś nadzieje :-\
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zocha »

Mądre to zwierzęta. Mnie cały czas zastanawia jak one potrafią wypuszczone z jednego punktu trafić do drugiego. A czasami jeszcze zahaczyć o inny :)
Też się śmialiśmy, że sobie wakacje u nas zrobił ;)
Tak jak pisałam wczoraj - przyleciał, przywitał mnie, przenocował i poleciał dalej :)

A teraz czas na ciąg dalszy.
Jak już pisałam nastąpiły u nas małe zmiany, a mianowicie adoptowaliśmy szczurki. Powiem szczerze to nie planowałam już tutaj kolejnych szczurków, ale jakoś tak wyszło i są :)
Są u nas ponad dwa tygodnie, na dniach skończą dwa miesiące. Małe, rozbiegane urwisy ;D

Pora na fotki i krótki opis...

Obrazek Plastuś - najmniejszy i najodważniejszy, wszędzie pierwszy, wszędzie musi być, śpi aby tylko naładować akumulatory ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Biały - na początku lekko podgryzał, szczególnie paluchy wkładane do klatki ;D , trochę strachliwy i nieufny, dopiero od wczoraj wychodzi sam z klatki, ale i tak czasami trzeba go zachęcić. chciałby, ale się boi :) wziąć go na ręce to już inny problem, piszczy jakby mu się krzywda działa, nie lubi i już, ale jak już się go weźmie to jest ok :)

Obrazek ;D Plastuś
Obrazek Biały i Plastuś :)
widać różnicę między Plastusiem a Białym, zresztą między Plastusiem a resztą też taka jest

ObrazekObrazek i w takiej pozycji często można go zastać :), tylko sprawdza gdzie się może przecisnąć - a nóż mi się uda :)

Obrazek Obrazek Biały i zabawa z piórkiem
trzeba ich trochę wymęczyć, bo inaczej to na głowę wchodzą :) nawet Młody ma ich dosyć ;)
Obrazek Biały i Noname
ObrazekObrazek Adhd i Noname
ObrazekObrazek Adhd ten to ma speeda, wystarczy klatkę lekko uchylić a on już gdzieś biegnie, na początku to nie wiedziałam, z której strony patrzeć - wszędzie był, takie chude, rozbiegane, psotnik z niego :)

Obrazek Plastuś cyrkowiec :D

ObrazekObrazek Noname bliźniak Plastusia, taka jego większa kopia ;) psotnik jak reszta, tylko mu dupa szybciej rośnie ;D

Obrazek Plastuś ? Noname ? na pewno któryś z nich :)

ObrazekObrazek pierwszy dzień u nas (Biały, Noname, Adhd i Plastuś)

ObrazekObrazek ulubiona miejsce do spania :)
myślałam o zmianie i wyprostowaniu rury, ale im jest tam tak dobrze, że nie ma sensu :D
Obrazek ;D
widać trochę na zdjęciu, zmianę futerka u Białego, wszyscy tak śmiesznie wyglądali, ale u niego najbardziej to się rzucało w oczy. nie było mnie tydzień, a teraz mają takie długaśnie już futro. pewnie będą mieli takie jak PJ i Norek, długie i wszędzie go pełno :)

Obrazek śpiochy

Tak więc mamy czterech nowych urwisów. Jak wszyscy czterej wyjdą z klatki to nie wiadomo gdzie patrzeć i kogo pilnować :) Jak usiądę na podłogę to dosłownie wchodzą na głowę. Młody tylko co jakiś czas z pudełka wyjrzy i jak któryś próbuję się dostać do niego to od razu pokazuje im gdzie ich miejsce :D Ale te małe cztery natrętne potrafią go zdenerwować i pewnie nie raz ma ich dosyć. Ogólnie Młody ma ich gdzieś, chyba, że któryś wchodzi na jego teren wtedy się trochę na nich rzuca, ale z tą swoją tuszą dużych szans u nich nie ma ;) chociaż o swoje potrafi zawalczyć.

A propos Młodego, dla tych co pytają i pamiętają ;) (oczywiście dla reszty też) fotki Młodego. Nie ma ich dużo, ale nie miałam nawet kiedy ostatnio zrobić mu zdjęć. Tak więc są dzisiejsze :)
ObrazekObrazekObrazek mój kochany misiak :-*
ostatnio znowu przytył, a już się cieszyłam, że trochę wagi zrzucił :-\ ale jest przekochany, przytulaśny po prostu Młody :-*

To na razie tyle i tak wyszedł długi post, a nie napisałam wszystkiego co chciałam :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zocha »

Zapomniałam dodać, że imiona miały być tymczasowe, ale prawdopodobnie już tak zostaną :) No chyba, że coś nam się zmieni.

Ech ta edycja, czasami by się przydała >:(
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: unipaks »

No proszę, najazd małych barbarzyńców hehe! ;) Jakież one fajniuśkie :-*
http://i930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_2779.jpg ;D
http://i930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_2780.jpg ;D ;D
http://i930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_2799.jpg ostatnie chwile rajskiego ptaszka ;) :D
http://i930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_2579.jpg przesłodka gromadka :)
No a Młody nic się nie zmienia ( może tylko jest jakby "bardziej" słodki ), nadal ten sam urokliwy pyszczek http://i930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_2823.jpg :)
Głaski dla maluchów, a dla Młodego podwójne! :-* :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zyberka »

Atak gremlinów :P

Imię Plastuś bardzo mi przypadło do gustu :D
http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_2807.jpg :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”