Jak oswoić dorosłego, agresywnego szczura

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Kluska123 »

To super :) I nie poddawajcie sie :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Venefico »

Spróbuj też "przez żołądek do serca", w moim przypadku zdało egzamin :)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Kluska123 »

Dropsy jogurtowe sa wrecz idealne do tego ;D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: smeg »

Przez kilka dni nieobecności właściciela szczur zdziczał na tyle, że gryzie już od 1,5 roku? ::) Jakaś grubymi nićmi szyta ta historia...
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: PiM »

smeg pisze:Przez kilka dni nieobecności właściciela szczur zdziczał na tyle, że gryzie już od 1,5 roku? ::) Jakaś grubymi nićmi szyta ta historia...
Wszytko tu jest prawdą. To już zależy od szczura, widocznie trudny charakter xd. Nie mam po co kłamać.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Kluska123 »

Wszystko jest mozliwe, kazdy szczur przezywa rozstanie z wlascicielem na swoj sposob :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: PiM »

Chciałam poinformować, że kupiliśmy dla szczurka polecane dropsy, tyle, że jagodowe. Młody, w porównaniu do innych przekąsek, które zwykle przechowuje na później, natychmiast zabrał się do jedzenia :). Póki co jest o wiele bardzej ruchliwy i ciekawy. Postanowiliśmy, żeby się nie nudził, zrobić mu tzw. hamak z materiału. Obawiał się go trochę, więc w środek włożyliśmy taki "kartonikowy" papier, złożyliśmy w taką, możnaby powiedzieć, dużą rolkę papieru, którą zabawnie próbował stamtąd wyciągnąć, tak więc mu pomogliśmy i teraz turla się w niej i spokojnie siedzi, mimo, że nie długo ;)). Wczoraj ugryzł mojego chłopaka, gdy poszurał trociny i położył rękę na nich, ale daje się spokojnie głaskać. Cieszę się, że póki co robi malutkie postępy i teraz będziemy tak robić, że dostanie dropsa za to, że da się ładnie pogłaskać, pewnie szybko zajarzy, o co chodzi ;).
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Kluska123 »

To dobrze, wszystko idzie w dobrym kierunku ;)
Jedna mala rada dla Was, nie szurajcie reka w trocinach, bo to denerwuje ogony, ba, nawet inne gryzonie ;) Nic dziwnego, ze wtedy Wasz chlopaczek dziabie, to dodatkowo go stresuje i przede wszystkim denerwuje.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Cyklotymia »

Można mu dawać do zlizywania jogurt najpierw z łyżeczki, potem z palców (jak załapie za pomocą łyżeczki że gryzienie czegoś co pachnie jogurtem nie jest ok), to zawsze zbliża i potem łapka pana/pani kojarzy się z czymś miłym :D
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Kluska123 »

Podaj moim ciurkom na lyzeczce jogurt, jest to niczym atak terrorystyczny, lyzeczka wraz z substancja uszczesliwiajaca ogony znika w klatce :D
Super pomysl :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: PiM »

Cyklotymia pisze:Można mu dawać do zlizywania jogurt najpierw z łyżeczki, potem z palców (jak załapie za pomocą łyżeczki że gryzienie czegoś co pachnie jogurtem nie jest ok), to zawsze zbliża i potem łapka pana/pani kojarzy się z czymś miłym :D
Jej, dziękuję bardzo ^^. Nie wpadłabym na taki pomysł, ale troszkę się boję, bo ma strasznie ostre ząbki ;). Jednak zaryzykuję, a jak nie, to na pierwszy ogień pójdzie chłopak, hehe ;). Bardzo dziękuję za pomysł, jutro napiszę, czy się udało :)).
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: PiM »

PiM pisze:
Cyklotymia pisze:Można mu dawać do zlizywania jogurt najpierw z łyżeczki, potem z palców (jak załapie za pomocą łyżeczki że gryzienie czegoś co pachnie jogurtem nie jest ok), to zawsze zbliża i potem łapka pana/pani kojarzy się z czymś miłym :D
Jej, dziękuję bardzo ^^. Nie wpadłabym na taki pomysł, ale troszkę się boję, bo ma strasznie ostre ząbki ;). Jednak zaryzykuję, a jak nie, to na pierwszy ogień pójdzie chłopak, hehe ;). Bardzo dziękuję za pomysł, jutro napiszę, czy się udało :)).
A więc szczurek zrobił się bardziej ufny i ruchliwy, mój chłopak dał mu z palca jogurt, jednak może go pomylił z dropsikami, bo pociągnął go (dawał mu ją w razie czego na kostce od palca), jakby próbując zabrać ze sobą ;). Mimo to nie był ani gwałtowny, ani nie ugryzł go bardzo, tylko spróbował wziąć, jak się nie udało to dał spokój i zlizywał. Gdy ja mu dałam tak samo, mnie jednak zabolało i mam lekką rankę, ale to nie jego wina, myślał przecież że może to zabrać ;). Pewnie mam z deka za delikatną skórę, ale się nie poddajemy ;). Z połowy kartonowej "rolki" zrobił sobie spanie, a w reszcie się turla, hehe ;). Już jednego dropsa dostał w nagrodę, że dał się ładnie pogłaskać. Wszystko idzie w dobrym kierunku :). Oto jego zdjęcie: http://i54.tinypic.com/cnolx.jpg
Jak myślicie tak poza tym, bo nie chcę tworzyć nowego już wątku, skoro tutaj o nim piszę, czy taka klatka byłaby dla niego dobra? :) http://allegro.pl/klatka-wysoka-chomik- ... 20540.html
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Kluska123 »

Minimalna szerokosc klatki dla szczura wynosi 40cm, ta by byla ciut za mala, na Allegro sa klatki wieksze dla ogonkow, 30zl drozsze, ale warto :)
Piekny ten Wasz chlopaczek, biala kuleczka :) Wymiziajcie go ode mnie i gratuluje powolnego, lecz udanego oswajania :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: Layla »

Adoptowanie towarzystwa do trzyletniego samotnika jest bardzo niemądrą radę. Jeśli szczur faktycznie jest wiekowy, to niestety, przewaliliście sprawę z jego samotnością, ale on już zapomniał, że jest szczurem i zwierzęciem stadnym. Teraz pozostaje wam poświęcać mu wiele czasu a gdy odejdzie, adoptować 2 szczurki.
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Jak oswoić na nowo dość starego szczura? Ważne!

Post autor: PiM »

Layla pisze:Adoptowanie towarzystwa do trzyletniego samotnika jest bardzo niemądrą radę. Jeśli szczur faktycznie jest wiekowy, to niestety, przewaliliście sprawę z jego samotnością, ale on już zapomniał, że jest szczurem i zwierzęciem stadnym. Teraz pozostaje wam poświęcać mu wiele czasu a gdy odejdzie, adoptować 2 szczurki.
Właśnie tak mamy zamiar zrobić :).
Teraz Jumper jest bardziej ruchliwy i ufny, więc wydaje mi się, że mimo wszystko chociaż w połowie uda nam się go oswoić tak jak kiedyś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”