co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Gadom »

makaron, płatki kukurydziane, do wylizania kubek Danone Gratka truskawkowa, pestki arbuza(biedne szczury ciągle im daje pestki i pestki a arbuza im jeszcze nie dałem) :P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
sałata
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 10, 2011 11:27 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: sałata »

ogóras, kocie mleczko, kalafiorek i suszone jabłuszko
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: sasza&masza »

Ryż wymieszany z jajkiem i pomidorem polany jogurtem naturalnym :)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: tinanka »

U mnie dziś brązowy ryż soją i zieloną soczewicą gotowane na parze, posypane siemieniem lnianym.
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Milka-sensei »

a ja robię właśnie domowego gerberka ;) gotuję kawałek marchewki, ziemniaka i cebulki do miękkości - później to rozgniotę i wymieszam z makaronem i odrobiną ryżu :) a po południu coś "świeżego" jeszcze dostaną ;)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: valhalla »

Moje poszczą, sama sucha karma, bo niestety pojawiły się brzydkie kupy i u weta dziś byliśmy :(
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
NanaNeko
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: NanaNeko »

A ja jestem w kropce, kiedyś dałam Nanie dosłownie jedną chrupkę z musli (takie zwykłe chrupki do mleka Frutina, takie w zielonym opakowaniu, są tam jeszcze rodzynki i suszone jabłka)... Te chrupki są dość słodkie, jak na mój gust oblane miodem. Nanie bardzo smakowała taka chrupeczka, cała się wylizywała po pyszczku i chciała więcej. Właśnie te chrupki to pierwsza rzecz jaką wzięła z mojej ręki i wszamała. ;) Tak sobie dzisiaj pomyślałam, widząc dropsiki miodowe w hurtowni zoologicznej, że może jej kupię (kosztowały 1,27zł więc postanowiłam zaryzykować tą porywającą kwotę). Nana je uwielbia.! Zajada jak głupia.! Ale tak sobie przeanalizowałam, że skoro szczurkom nie wolno jest słodkości to czy te dropsy jej nie zaszkodzą.? tak strasznie jej smakują... ???
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Flaumel »

Pod warunkiem, że będziesz pamiętała, że to jest SMAKOŁYK i daje się go raz na jakiś czas, a nie właściwa karma i nie są to ani owoce ani warzywa, to nie powinno zaszkodzić.

Tu masz temat o dropsach i biszkoptach dla gryzoni: http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=7936&start=120
Obrazek
NanaNeko
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: NanaNeko »

dałam Nanie 3 takie dropsiki, znaczy dałam jeden a dwa rozkruszyłam na hamaku żeby miała motywację na niego wejść i jakiś czas temu zniknęły... więc chyba nie dałam jej za dużo... ???
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: tinanka »

NanaNeko pisze:dałam Nanie 3 takie dropsiki, znaczy dałam jeden a dwa rozkruszyłam na hamaku żeby miała motywację na niego wejść i jakiś czas temu zniknęły... więc chyba nie dałam jej za dużo... ???
Trzy dropsiki na 2 szczury, od czasu do czasu nie jest źle, choć słodycze są dla szczurków w ogóle nie polecane. Można zamiast nich kawałek marcheweczki czy jakiegoś innego warzywka. :-)
NanaNeko
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: NanaNeko »

3 dropsiki na jednego dwumiesięcznego szczurka... Nana nie chce jest żadnych warzywek ani owoców, wyjada tylko suszonego bananka z karmy ale to i tak w bardzo małej ilości. w ogóle jest dziwnym szczurkiem, nie umie pić z poidełka, nie wie jak wejść na hamak ( za pierwszym razem spadła!), nie wspina się po klatce...
dawałam jej jajko, gruszkę, chleb, jabłko ale jej to nie interesuje... wzieła niby zjadła ale widziałam, że jadła to bo była głodna.za to wszystko co słodkie znika w jej paszczy w ciągu ułamka sekundy... :-[
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: klimejszyn »

moje paskudy dzisiaj dostały suszony chlebek i schłodzone nektarynki :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
gacek
Posty: 89
Rejestracja: pn mar 28, 2011 11:44 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: gacek »

Moje właśnie pochłonęły ugotowaną zmiksowaną marchewkę, kalafiora , pomidora i kalarepę z również gotowanym kurczakiem. Jedyny sposób na podanie marchewki, bo żywą po prostu starannie wyrzucają z miski. Każdą odmianę.Dopychają się teraz płatkami kukurydzianymi.
Stadko za TM- Dżihad, Kaszmir,Floks, Timur,Opal,Daktyl,Bławatek - niezapomniani...
Stadka ze mną- Imbir,Cynamon,Szafir, Heńkomańki,czyli Maniuś i Heniuś,Taszka i Tosia
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Flaumel »

Nana, ale dzieciom w paszczy też znikają słodycze, a nie warzywa, owoce i inne zdrowe rzeczy. I mimo wszystko dzieciom dajemy te rzeczy, które są im potrzebne, a nie karmimy słodyczami non stop. Twoja szczurzynka to właśnie takie dziecko :)
Obrazek
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: tinanka »

NanaNeko to może ususz kawałek jabłka i spróbuj dać w ten sposób albo arbuz, mieszanka marchewka z jabłkiem starte, to jest słodkie albo jak masz ochotę i umiejętności to upiec jej jakieś ciasteczka z ciemnej mąki i nasion (sezam, dynia, słonecznik, co jest pod ręka) ale to też co jakiś czas dawać. Poza tym jakieś domowe gerberki, na pewno szczuraki będą się zajdać.
Eksperymentuj, powodzenia. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”