co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

Ja moje maluchy rozpieszczam, rano im na spacerze narwałam zieleniny (babka lancetowata i zwykła liście dzikich poziomek, mniszek, mięta), ale wzgardziły.
Potem dostały gerberka z kurczaka napoczętego wczoraj (samo mięsko... od razu widać hierarchię w stadzie, Resa jako najmłodsza i najmniejsza rządzi resztą i łapami odpycha od JEJ miski...).
Do tego cały czas testuję co lubią szamać, więc był słonecznik niełuskany, makaron pełnoziarnisty, zwykły, szpinakowy i pomidorowy (w Biedronce można teraz kupić 400g Goliarda trójkolorowego za 5zł, albo paczkę 500g świderków pełnoziarnistych za 2.5zl - jedno i drugie bez sztucznych polepszaczy) - znalazł uznanie u Riny, ale nie na długo..
W klatce cały czas jest dyżurny ogórek, ale chyba go jutro wyrzucę, bo coś nie mają ochoty, tylko wysycha sobie powoli.
Po wybiegu dostały jeszcze pomieszane dwa gerberki - kurzy i warzywa z królikiem - ale poszły spać, olewając tak gerberka, jak i kolbę kukurydzy.

Uff... teraz widzę ile tego jest :o Nie dziwota, że nie interesują się zbytnio suchą mieszanką, którą im zrobiłam.. :P
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

A, no i jeszcze trafiłam dzisiaj na sklep zoologiczny, ktory oferuje takie duuuże kolby, nie takie na zasadzie jedna baza dla wszystkich rodzajów i tylko jeden-dwa elementy się zmieniają razem z nazwą, tylko takie naprawdę różnorodne - pistacjowa była cała zielona, z fasolkami mung, dynią, pistacjami i czymś jeszcze, kokosowa ma orzechy nerkowca, biały słonecznik, duze kawałki kokosa, chyba kandyzowanego ananasa... Naprawdę fajne, dziewczyny się rzuciły sprawdzać co to jak tylko im włożyłam do klatki ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Sky »

surową kolbę kukurydzy, w jeden dzień obrobiły całą :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: mini »

Mannę z przetartym jabłkiem i pomidorem. Ależ się rzuciły :D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: tinanka »

Sky pisze:surową kolbę kukurydzy, w jeden dzień obrobiły całą :)
Muszę spróbować, moje zawsze dostają gotowaną. :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: mini »

Pierwszy raz gerber - zupa jarzynowa z kluseczkami. Smakuje, zobaczymy co na to ich układ trawienny :P
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

Gerberki moje znoszą bez problemu - ale uważajcie na desery Bobo Fruta - są dosładzane.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Milka-sensei »

moje dostały truskawki, maliny, banana, brzoskwinię oraz naturalny jogurt ze świeżymi malinkami ^_^
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: tinanka »

Zuzine mojej dzis dam po raz pierwszy gotowanego buraka z ziarnami,zobaczymy czy sie skusi. :-)
endorfina.
Posty: 106
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 1:06 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: endorfina. »

właśnie wcinają gotowanego ziemniaka zduszonego z marchewką, do gotowania dodałam też ząbek czosnku i też trochę zdusiłam do papki, wcinają, aż im się uszy trzęsą.
czeka na nich jeszcze grzaneczka, ale czekam aż dodatkowo wyschnie.
później coś jeszcze wymyślę.
RaggaMuffin <3
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

wczoraj: sałatka z pomidorów, papryki, selera i sałaty (tylko dwa ostatnie wybranie i zjedzone...)
dzisiaj: na próbe naleśnik na jogurcie - o tego sie pobiły ::)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

Podstawową karmę, jabłko - ale nie został 'uznany' - pochrupały bo pochrupały. potem poturlały w kąt klatki. Przecierek z jabłka z pokruszoną tabletką na przeziębienie - o dziwo im podeszło, bo wylizują miskę. Do tego marchewka i gotowany ryż pomieszany mocno tak że wyszła bardziej biała papka.Podobało się. :)
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: sasza&masza »

Wczoraj dostały ryż z jogurtem brzoskwiowym.
A dzisiaj dostaną kluski z jajecznicą pomidorkiem i ogórkiem;)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: mikanek »

śmierdzący jak gó... gerber rosołek z indykiem i kaszką...nie wiem czemu one tak się tym zajadają, wczoraj było spagetti z kurczakiem, pomidorem i odrobinką serka żółtego :p
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

A moje zostały na 5 dni z moją mamą, która bardzo boi się im zaszkodzić, więc dawała im tylko suche żarcie... ależ się rzuciły na jogurt :D za chwilę zejdę do kuchni i zobaczymy co jeszcze można rozrabiakom wynieść z koszyka z warzywami ::)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”