Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Kiamesha »

Blanny, jak to zrobiliście? :c
Etna (*) ;(
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Blanny »

Poszliśmy do weterynarza, który zna się na szczurach? ::)
Pamiętaj, że zastosowaniu leku na kark/szamponu trzeba posprzątać tego samego dnia szczurom, przed wpuszczeniem ich ponownym do klatki. Trzeba wywalić WSZYSTKO, co drewniane. Wyprać dokładnie hamaki i wszystko zdezynfekować. W razie podawania zastrzyków zrobić to samo, ale na drugi dzień, a nie od razu.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Kiamesha »

No tyle, że poszliście, to wiem.. Ale chcę znać szczegóły, bo u mnie znawców szczurów nie ma, także żeby znów mi czegoś nie wpakowali..
Etna (*) ;(
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Flaumel »

Przejrzyj tematy o świerzbowcu i o wszołach - tam są wymienione środki stosowane wobec szczurków :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Paul_Julian »

Każdy wet na osiedlu bedzie miał ivermektinę albo insectin :) A to jest na pasozyty.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Blanny »

Mogą też dostać odpasożytniczy w zastrzyków, ale weci nie znający się na szczurach, mogą podać za dużą dawkę lub coś, co może im zaszkodzić.
Tak jak mówi Paweł - każdy wet, który specjalizuje się tylko w psach czy kotach, na pewno będzie miał u siebie invemektrynę czy insectin. Kiedy pójdziesz do weta, udawaj trochę profesjonalną postawę. ;) Powiedz, że przyszłaś z ogonem, bo ma "znowu" pasożyty. Jak będzie chciał coś mu podać, pytaj co to, jaka nazwa. Możesz mu delikatnie podpowiedzieć, że ostatnim razem "rok temu" weterynarz z innego miasta, w którym wtedy mieszkałaś, zalecił podawanie invemektryny i ona bardzo dobrze pomogła, pasożyty i rany zniknęły, blabla.
Czasem warto jest weterynarzowi podpowiedzieć, ale tak, by nie zranić go czy dać do zrozumienia, że się nie zna. Wtedy może się obrazić i w ogóle machnąć ręką. ::)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Paul_Julian »

Jak poszedłem z moją szczurką do lecznicy to nie trafili z lekiem , lekarz myslał ze to drożdżyca.
Potem poszedlem do osiedlowego , wetka od razu podala insectin w takim rozpylaczu. Mialem sie zglosić za jakiś czas. Jak przyszedłem, to był inny wet. Powiedzialem , że " Miałem sie zglosić , ale nie wiem co ma być podane, ostatnio została popsikana takim czymś..."
I wet od razu wiedział o co chodzi. Pewnie wspomniałem też o strupkach , ale to dowodzi, że pasożyty sa niezwykle popularne.
Może tez dostac 1 kroplę Advocate na karczek ( i tego sie już nie powtarza).
Może tez być frontline, ale to lepiej nie , ponieważ na niektóre zwierzęta działa szkodliwie http://szczury.org/viewtopic.php?p=795439#p795439
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Kiamesha »

Na kark już dostała, zdaje się, że to chyba najbardziej zapobiegło drapaniu (ale do czasu..). Dzięki za rady w takim razie, w poniedziałek rano lecę do kolejnego weta :)
Etna (*) ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Paul_Julian »

Jesli coś dostala na kark to najpierw dowiedz się co to było - możesz nawet pójsc /zadzwonic do weta bez szczurka. Po to żebys wiedziała co już zostało zastosowane, żeby nie bylo jakiejs interakcji. Mozna zastosowac ten sam lek , bardzo możliwe , ze doszło do ponownego zarażenia z powodu niedokladnego zdezynfekowania.
Najlepiej dezynfekowac kilka razy w ciągu całej kuracji http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=7374& i koniecznie na ostatni dzień .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fredziowa
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 2:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: fredziowa »

Blanny rozumiem, dzięki. będę się obserwować, wzięłam coś na alergie, co ma być to będzie, nie umrę przecież ;-)
Fred :-)
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Kiamesha »

No i pasożyciaki. Etna dostała invermectynę i frontline. Ciężko było wziąć zeskrobinę, bo biedna po pierwszym wecie była tak przestraszona, że już na rękach nowego piszczała chociaż nie zdążył nawet jej obejrzeć. A właściwie nie zdążyła, bardzo miła Pani. W Lublinie polecam tylko Klinikę Małych Zwierząt na Stefczyka. Za 10 dni powtórka, a małe idą też na "przegląd".
Etna (*) ;(
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: ol. »

nie dawaj drugi raz aplikowac jej frontline - ten lek jest niezalecany dla szczurów,
poza tym ma takie samo przeciwpasożytnicze działanie jak iwermektyna, która zdecydowanie powinna wystarczyć
(oczywiście iwermektynę trzeba powtórzyć)
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Drapanie, rany, krwawienie i strupki.

Post autor: Kiamesha »

Mówiąc powtórka chodziło mi o kolejną wizytę "zapobiegawczą" :)
Etna (*) ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”