Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Faktycznie. Myslałem, że wołek to taki karaluch. Jakby były tylko mole , to karmę pewnie mozna by jakoś przebrać, szczególnie jesli to granulat. Ale te robalki lubią zboża, nie chciałbym ryzykować . Ja sobie poradzę z zatruciem, ale szczurki już nie :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Milka-sensei »

ja bym radziła zanieść karmę z reklamacją. Mole są czasami nie widoczne... warto kupić (reklamowane czasami w TV) takie plastry do naklejania na drzwi szafy, do których przyklejają się latające owady - uwierzcie mi - w każdym domu się coś przyklei!

Spożycie produktów z robactwem może prowadzić u człowieka do wzrostu temperatury, zatruć, wzrostu tętna, silne bóle głowy, brak apetytu, nudności, bóle reumatyczne, ponadto np. rozkruszki (takie roztocza żyjące w najrozmaitszych produktach żywnościowych) wydzielają toksyny powodujące przede wszystkim nieprzyjemny zapach i smak, a ponadto może spowodować zatrucie organizmu. To tyle jeśli chodzi o działanie na człowieka - jeśli chodzi o szczury - hmmm... szczury jako zwierzęta wędrowne i żywiące się przede wszystkim ziarnami (w sumie to są wszystkożerne) są przystosowane moim zdaniem nawet do "porażonego larwami" pożywienia. To są mądre zwierzęta - jeśli będzie coś nie tak, one tego nie zjedzą!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

trochę przeceniasz nasze pociechy ;) szczury hodowlane nie mają tak silnego instynktu jak dzikie, więc z całym powodzeniem mogą zjeść coś szkodliwego. z resztą szczury żyjące dziko też nie mają żadnego specjalnego zmysłu do wyczuwania szkodliwych rzeczy, jedza to co znają, a gdy pokarm jest podejrzany wysyłają na testy najsłabsze ogniwo.
na drugim forum był na przykład przypadek że babcia użytkowniczki nakarmiła szczury trutką, wszystkie zjadły i musiały zostać uśpione. pomijając tak ekstremalne przykłady moga też zjeść trujacą roślinę doniczkową albo coś niestrawnego np plastik.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Milka-sensei »

no w sumie to też masz rację. Z racji wieloletnich hodowli szczurki mogły utracić "ten zmysł" i zamiast wysłać jednego na zwiady ;) idą wszystkie xD
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

szczury w warunkach hodowlanych dostają pokarm od ludzi, pokarm jest zawsze świeży i nietrujący, nigdy nie miały powodów do zachowywania jakichkolwiek środków ostroźności, więc wszelkie odruchy obronne zanikneły. są szczury które nieufnie podchodzą do nowego pożywienia, obwąchują i patrzą czy inne też jedzą, ale większość z rąk człowieka weźmie wszystko co smaczne i ładnie pachnie, bez zastanowienia.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Dokładnie tak, Alken. I z tego względu wolę wywalić nawet dużą paczke niż ryzykować. Jak znajdę pleśn na serze , chlebie czy dźemie , to po prostu wyrzucę zapleśniałą część " z zapasem" . Podkisły twaróg można np. podsmazyć , niektóre rzeczy można ugotować/usmażyc.
Ale szczurkom takiego jedzenia nie dam, bo maja wrażliwe brzuszki, i mogę po prostu nie zareagowac na czas.
są szczury które nieufnie podchodzą do nowego pożywienia, obwąchują i patrzą czy inne też jedzą,
Zauwazyłem to ostatnio u moich gości szczurków :D Nie ruszyły świętojańskiego chlebka , mimo że jest slodki. Ale potem pewnie sie przekonały, bo zniknął z miski.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

nie no nie jedz spleśniałych rzeczy :o zarodniki sa w całym spleśniałym produkcie nie tylko w tym odkrojonym kawałku
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

A jak jest tylko taki kłaczek np. na kromce tosta i się to odkroi z zapasem, to tez ?

Jak znajdę wołki w mące to wyrzucam całą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: mini »

Generalnie pojawienie się pleśni wskazuje, że cały produkt jest zepsuty. Więc zdecydowanie lepiej się tego pozbyć w całości :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

pleśń z chleba podobno nie jest toksyczna, ale reszta tak, szczególnie dla alergików jest niebezpieczna.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Aha , oki. Dobrze wiedzieć :) Nigdy sie tym nie strułem na szczęscie.
To już wracam do temu, bo trochę zeszliśmy na bok :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Anuśka
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 18, 2011 3:53 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Anuśka »

Wczoraj zakupiłam Snack Nature Versele Laga http://animalia.pl/produkt,17321,Versel ... yzoni.html i nie wiem czy to był błąd jednego opakowania, czy całej taśmy produkcyjnej, ale w środku roiło się od żółtych larw. Głupia ja, bo nie pomacałam dokładniej opakowania, gdzie powinny się znajdować całe ziarna grochu, czy kawałki innych warzywek. Niestety w środku sieczka i robale... :/
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

Ja bym skłaniała się ku wytłumaczeniu, że jakaś partia surowca przyszła zakażona. Widzę, że w składzie jest dużo składników "ryzykownych". Zawsze jest taka możliwość, bo zazwyczaj kontrolę jakości robi się z losowo wybranej części dostawy (jeśli w ogóle przy produkcji dla zwierząt istnieje jakaś kontrola jakości (?) spodziewam się, że tak, ale niestety ekspertem nie jestem :)). Nawet jeden kawałek ryby mógł mieć jakąś larwę i potem poszło na całe opakowanie :/ Pech po prostu. Chyba, że więcej osób w tym danym produkcie się natknęło na coś takiego, to już byłoby do przemyślenia ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Izold »

Anuśka pisze:Wczoraj zakupiłam Snack Nature Versele Laga http://animalia.pl/produkt,17321,Versel ... yzoni.html i nie wiem czy to był błąd jednego opakowania, czy całej taśmy produkcyjnej, ale w środku roiło się od żółtych larw. Głupia ja, bo nie pomacałam dokładniej opakowania, gdzie powinny się znajdować całe ziarna grochu, czy kawałki innych warzywek. Niestety w środku sieczka i robale... :/
ja bym zaniosła do reklamacji. W tym momencie musieliby to chyba wymienić, przynajmniej ja tak sądze. Poza tym ja zawsze otwieram opakowania przy sprzedawcy - sam mi każe, kiedy tylko coś kupuje. Jak miałam dwanaście lat, i mi powiedział: "otwórz opakowanie" myślałam że myśli że tam coś wsadziłam i chcę wynieść :D ale nie, on mówił że raz mu sie trafił towar z molami, i żebym ZAWSZE przy nim otwierała, jak będzie gratisik, to od razu wyrzuci, i da mi nowe.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Na próbę zakupilem biedronkową karmę Delicious Pepe. Kosztowała kilka zl, zawsze można wymieszac. http://www.hiperpromo.pl/index/producti ... id=5948009

Jakościowo chyba lepsza niż Megan, mniej barwionych chrupek, więcej pszenicznych (chyba) kołeczków i sporo ziarna. Dużo znienawidzonej lucerny. Dużo slonecznika.

http://www.kacikpupila.pl/vitakraft-del ... 11831.html Tu akurat dla królika

Ale co najlepsze. Tę karmę produkuje Vitakraft Chojny , lub coś podobnego. Więc nie wiem czy to jakies podróbki ? Opakowanie juz wywalilem, więc nie mam jak sprawdzić :(

Generalnie nie zrobiła na mnie super wrażenia, ogony wyjadają z niej słonecznik, czasem rusza te kolorowe kulki (na szczescie jest ich bardzo malo). Mieszam z VL.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”