Szczurza ciąża proszę o pomoc!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
tiger1996
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 11:15 am

Szczurza ciąża proszę o pomoc!

Post autor: tiger1996 »

Szczurza ciąża proszę o pomoc!
kilka dni temu wzięłam dość małą szczurzyce z zoologicznego była w klatce z bratem
jest w dzień ospała ,dużo pije lecz rzadko je.
Moim zdaniem jest dość puszysta ale tylko pod spodem !
I tutaj pojawia się 2 problem ponieważ szczurzyca jest nieoswojona (nie gryzie lecz się boi)
Do domu przyprowadziłam ją bez zgody rodziców (i za to nieźle dostałam)
a jeszcze może być ona w ciąży!
jak się oseski urodzą to spoko bo nikt nie będzie wiedzieć gorzej jak zaczną wychodzić z nory D:


Tu macie jej zdjęcie zrobione niestety jak leżała
http://fc00.deviantart.net/fs71/f/2011/ ... 49zix6.png

gdyby ktoś pytał szczur jest sam w klatce ale
niedługo będzie spotykał się z innymi szczurami koleżanek


naprawdę BŁAGAM ludzi którzy mają lub mieli szczury w ciąży o pomoc bo się strasznie niepokoję
Obrazek
moje maleństwa <3
Eris&Hera
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Szczurza ciąża proszę o pomoc!

Post autor: Izold »

Jak była w klatce z BRATEM to pod żadnym pozorem nie powinnaś jej kupować!
myślałas że jak szczur mieszka z rodzeństwem to do niczego nie dojdzie? tam kazirodztwo jest jeszcze nawet pochwalane [wiadomo - więcej szczurów do sprzedania] więc masz mały problem... kiedy szczury się urodzą, zostaw ich mamę w spokoju, niech je wychowa. a potem zostaw jej jedną samicę, [szczur potrzebuje drugiego szczura!] a reszte oddaj na forum :)
Tutaj zawsze jest ktoś chętny na zwierzaki. ja sama mam trzy szczury z forum, i osobiście bardzo mi się podobają, uwielbiam je, są oswojone, i kochane :) Poczytaj na forum czym żywić ciężarną mamę/mamę po porodzie, i czekaj na powitanie klusek.
A po paru tygodniach daj ogłoszenie na forum, napisz ile masz szczurków do oddania,daj zdjęcia, podaj miasto w którym mieszkasz... powodzenia.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Szczurza ciąża proszę o pomoc!

Post autor: Izold »

tiger1996 pisze: gdyby ktoś pytał szczur jest sam w klatce ale
niedługo będzie spotykał się z innymi szczurami koleżanek
Powiem tak : szczur to zwierzę stadne, a spotykanie się z innymi szczurami mu nie wystarczy. MUSI mieć przyjaciela tej samej płci. jeśli nie jesteś w stanie jej tego dać - oddaj szczura, bo on się męczy.
skąd jesteś?
Chomika
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 23, 2010 6:52 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szczurza ciąża proszę o pomoc!

Post autor: Chomika »

To ja jeszcze dopiszę, że samce należy oddzielić od matki w wieku 4 tyg, a samice powinny zostać z matką do 5 tyg.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurza ciąża proszę o pomoc!

Post autor: smeg »

Ale o jaką pomoc prosisz? Mamy Ci napisać czy ona jest w ciąży czy nie jest? Na zdjęciu nie wygląda na zbyt grubą. Jeśli w ciągu trzech tygodni nie urodzi, to znaczy że nie jest w ciąży ;) Po co kupowałaś szczura bez zgody rodziców? Spotykanie jej ze szczurami koleżanek może być niebezpieczne, mogą się gryźć. Szczury muszą być odpowiednio połączone i mieszkać ze sobą, żeby czerpać przyjemność z takiego towarzystwa. No i potrzebują drugiego szczura 24 godziny na dobę, a nie tylko od czasu do czasu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”