[INNE] ospalosc a dojrzewanie

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vixen
Posty: 43
Rejestracja: pn sty 12, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: Vixen »

A ja mam problem, mam od dwóch dni dwa miesięczne szczurki i jeden z nich bryka po calej klatce, jest zywy, drugi tez w miarę - ciekawski, jednak b. spokojny. Ale ten drugi potrafi zrobić tak, że usiądzie w jednym miejscu i siedzi b. dlugo, nie śpiąc, tylko po prostu patrzy się, i prawie nie rusza.
Nie zauwazylam innych niepokojacych objawow.
Dlaczego on tak moze robic? Skoro jest mlody to chyba powinien troszkę więcej się ruszać, i w ogóle, martwie się :(

Jeszcze dzisiaj rano jakis glupek wpuscil mi kota do pokoju, i kot siedzial przy ich klatce, Maluch siedzi w swojej norce, i tak samo, nie spi, tylko ma otwarte oczka, siedzi tam po prostu.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: maua_czarna »

Z tego co piszesz, to nie jest ospalosc, tylko stres.
Obecnosc kota duzo wyjasnia - prawdopodobnie zapach kota powoduje wlasnie taka reakcje szczura.
Sprobuj wymyc wszystko i absolutnie nie wpuszczaj kota do pokoju, choc szczur moze dalej czuc ten zapach ...
Na forum jest troszke osob, ktore maja rownoczesnie szczury i kota/koty, wiec moze maja jakis sposob.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: *Delilah* »

Tez mysle, ze to stres. Moja pierwsza szczurzyca tez pierwsze dni przesypiala, pozniej juz jej przeszlo , kiedy sie zaaklimatyzowala.
Mozliwe, ze to tez faktycznie wplyw kota, ale skoro druga szczurka nie zwrocila na niego takiej uwagi, to moze to byc kwestia ich charakterow.
Poczekaj jeszcze pare dni, jak ochloną i sie przyzwyczaja do nowego miejsca i zapachow. Moze wtedy i druga dziewucha sie rozrusza:)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: Malachit »

ja mam w domu szczurzyce i kota. Ogolnie staram sie pilnowac, zeby kot nie mial dostepu do pokoju ze szczurami, niejmiej jednak czasami kot wchodzi. Jedna z nich zupelnie sobie nic nie robi z jego obecnosci (raz nawet wachaly sie przez kratki, i Szu uzarla w noc kocice :P ) natomiast druga, jesli kot podejd9l,zie za blisko zachowuje sie tak jak twoja. Ona po prostu jest przerazona... (pewnie do tego robi oczy jak pieciozlotowki?)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: tinanka »

Mam problem z ospałą szczurką, która potrafi zasnąć w trakcie wędrówki po pokoju, byle gdzie i byle jak. Ma 10-miesięcy, waży dużo, bo aż 400 g. Jest ze mną dopiero od paru dni, zamierzam przestawić ją na dietę ale martwi mnie to jej nagłe zasypianie. Jak przeczytałam powyżej to może być stres ale żeby tak ciągle i wszędzie, nawet na rękach ??? .
Oto jej zdjęcia:
http://yfrog.com/61dsc0313cyj
http://yfrog.com/2qdsc0325bj
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: nausicaa »

a mogłabys nakręcić filmik, jak tak zasypia? ciężko powiedzieć, czy to stres czy coś jest rzeczywiście na rzeczy
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: tinanka »

Nausicaa, postaram się coś pokombinować na weekend. A co z cukrzycą? Tylko, że ona nie chudnie, waży ile waży ale jest strasznie ospała. Woli jak jej daję jedzonko z ręki, choć sama potrafi jeść i boję się pisać, że patrząc na nią widzę Andzie. :(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: nausicaa »

a ona na pewno nie jest chora na płucka/serce? może po prostu jest słaba?
żeby stwierdzić cukrzycę, można by zrobić badanie krwi (pewniejszy wynik) lub ewentualnie badanie moczu.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: tinanka »

Wszystko mozliwe Nausicaa.Rozwazam kazda opcje,tylo ze z dobrym weterynarzem strasznie trudno. Musze wiecej cos o tym poczytac. Od wczoraj mam jescze problemy z Zuza, nie dosc ze guzka ma pod paszka,wet mowi nie ruszac,bo nie rosnie to jeszcze tak dziwnie w nocy kaszlala,jakby gegala i sama nie wiem co to. Sklanalabym sie ku jakiemus zapaleniu pluc i zastanawiam sie czy nie wystartowac z Baytrilem? Wet ktory nas leczyl ostatnio jest na urlopie i chyba bede zmuszona pojechac do kogos innego, moze pani od krolikow bedzie cos wiedziec. Denerwuje mnie ta niewiedza i bezradnosc.
Co do Kluski to wprawdzie biega i skacze ale wyglada jakby miala problemy z krawedziami, jak chce zejsc z lozka to po prosu schodzi nie idzie do zejscia. Jak przyjechala do mnie w sobote to skakala pieknie po pieterkach,w mojej klatce tak nie robi i nie wiem juz co jest, bo opcji jest kilka, stres laczenia,to ze obie panny ja obsikuja,nowa klatka z pieterkami nie tak od siebie oddalonymi jak w poprzedniej, no ale czy bylaby osowiala az tak bardzo.Pani od ktorej ja wzielam, mowila ze ona jest taka spokojna,u niej mieszkala na tymczasie,wiec ona tez niewiele wie. Wiec pluca,serce oraz jakis wylew nie daj boze guz.
Przepraszam jesli pisze chaotycznie ale mam taki zamet w glowie,ze slow brak.
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: [INNE] ospalosc a dojrzewanie

Post autor: tinanka »

Wszystko wskazuje, że ta ospałość mówi o jakieś chorobie, więc założyłam nowy temat, aby tutaj nie śmiecić:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=173&t=32805
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”