mój szczurzy gang.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

mój szczurzy gang.

Post autor: olka_p »

cześć wszystkim!
postanowiłam założyć kolejny temat w stylu 'patrzcie wszyscy, jakie mam śliczne szczurasy'. ;p
rok temu postawiłam na zmiany. zawsze miałam samiczki, jednak teraz postanowiłam zdecydować się na samczyka. w dodatku z uszami dumbo, które bardzo mi się spodobały. poszukałam na allegro i akurat był dostępny miot szczurów dumbo z odbiorem osobistym w Warszawie. w oko wpadł mi samczyk jedyny w miocie o najzwyklejszym czarno-białym umaszczeniu. i tak oto mniej więcej rok temu zawitał u mnie Dexter. :)

Obrazek

bardzo szybko okazał się wielkim miłośnikiem siedzenia w rękawach. rósł bardzo szybko i nie sprawiał większych problemów wychowawczych. ;)

Obrazek

po jakimś czasie Dexter przestał się już mieścić w rękawy, jednak wyrósł na przystojnego, dorodnego faceta.

Obrazek

stwierdziłam, że jednak nie ma sensu, by taki fajny szczur siedział sam w klatce.
dlatego w mojej głowie rodził się pomysł dokupienia mu nowego kolegi i zmierzenia się z łączeniem ich. i znów jakimś zbiegiem okoliczności natrafiłam na interesujące ogłoszenie. tylko zamiast jednego kolegi przybyło dwóch. ;D maluchy zamieszkały na razie oddzielnie w wielkiej, trzypiętrowej klatce, na początku były wystraszone, bo nagle zostały zabrane od swojej mamuśki i bodajże 12ściorga rodzeństwa, ale szybko odnalazły się w nowej sytuacji. pierwszy wieczór w nowym domu był troszkę straszny:

Obrazek

nie minęło wiele czasu, a bracia już szaleli, byli rozbrykani i buszowali po swojej willi. a ja od pierwszego dnia zaczęłam proces łączenia miesięcznych maluchów z wielkim 'wujkiem' i zastanawiałam jak to wszystko dobrze rozegrać.

Obrazek

obydwa dumbo otrzymały w końcu swoje imiona. american blue hooded to Ciapek, a mink irish velveteen zwie się Corey. :D

a więc kwestia łączenia... codziennie wpuszczałam na chwilę Dextera pod kontrola do klatki maluchów. obie strony było sobą zafascynowane 'wow, jaki on wielki!', 'wow, jakie one małe!'. Dexter obwąchiwał je pod ogonem, a one podążały za nim, gdy zwiedzał klatkę. Dexter coraz dłużej zostawał u nowych kolegów chociażby na wspólną kolbę, był coraz mniej natarczywy. potem spędził kilka nocy w klatce z Ciapkiem i Coreyem. aż w końcu zadecydowałam, że Dexter ostatecznie opuszcza swoją kawalerkę i zamieszka z młodym towarzystwem.

Obrazek

oczywiście dorosły samiec stał się mentorem dla maluchów. pokazał im, ze człowiek nie jest taki straszny, bo daje michę dobrego żarcia, a to podrzuci jakiś smakołyk i przede wszystkim wypuszcza z klatki, żeby można było zebrać trochę pieszczot i porozrabiac na łóżku. ;D

Obrazek

i tak oto trójka chłopak zaprzyjaźniła się i stworzyła swoje małe stadko. ;D
maluchy mają teraz ok. 3,5 miesiąca i powoli zaczynają być wielkości Dextera, ale póki co i tak nadal są 'maluchami'. ;p
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: klauduska »

olka_p ta klatka jeśli nadal w niej są, jest totalnie za mała dla samców. przez te piętra nie mogą się wyprostować ani nic :(
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: mikanek »

ola- chłopaki genialne ;D ale zajrzyj w dział o klatkach, chłopaki ciasnawo mają ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: Mal »

hm to wygląda jak Rumba. ona jest na dwa szczury dorosłe. hmm jak dla mnie gdyby wymontować jedno piętro a pozostałe dwa inaczej rozstawić to jeszcze przez jakiś czas dla sympatycznych trzech panów mogłaby posłużyc
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: olka_p »

to klatka o wymiarach 38,5x58,5x71,5cm i w euro zoo trudno było znaleźć coś lepszego. mogę spróbować wyjąc pierwsze piętro przy najbliższej okazji.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: klauduska »

olka_p, jest za mała dla facetów. wiem, że chcesz doadoptować kolegę, ale to musisz już poszukać conajmniej 4-szczurówki. zajrzyj na temat o klatkach. 4. szczurówki wcale nie są takie drogie wbrew pozorom ;)
zobacz tutaj masz 7.szczurówkę za grosze: http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyli- ... 90077.html
[mały szczur się jednak przedostanie przez pręty]
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: Mal »

http://allegro.pl/klatka-willa-2-pietra ... 97569.html
a ta? też teoretycznie 4 szczurówka. w niezłej cenie
wymiary ma jak ferplastowa jenny
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: olka_p »

niedługo zmieniam pokój w mieszkaniu na większy, trochę kasy zaoszczędzonej, więc postaram się coś wykombinować.
za wszelkie rady czy sugestie odnośnie klatek będę wdzięczna, moje 3 ogony również. :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: Kluska123 »

Masz świetne stado :)
Dziewczyny mają rację, ta klatka jest za mała, sama mam ją w domu (od trójki przedszkolaków z Poznania) i była po prostu masakryczna dla nich. Teraz mieli przeprowadzkę, a klatkę przemeblowałam, wyjęłam pięterko i mieszka w niej jeden agresorek :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: olka_p »

dzięki za komplementy, przekażę chłopakom. ;p

wysokość pieter jest trochę nieprzemyślana. no i pręty mogłyby być ocynkowane.
wpadłam na pomysł, że dołożę na samą górę metalowy stelaż od starej piętrowej klatki, z której wyjmę piętro. szczurasy będą miały dodatkowy wysoki poziom.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: olka_p »

odkryłam na karcie aparatu przytulaśne zdjęcie - zrobione 2tyg po tym, jak małe glizdogony przybyły do domu. ;)
Obrazek

fotografowanie szczurów najczęściej kończy się tak:
Obrazek

'co ty kombinujesz z tym czarnym pudłem?'
Obrazek

Obrazek

niestety zdjęcie z fleszem, bo było już późno, ale trudno było nie uwiecznić szczurzej 'kanapki'. :P (biedny Corey...)
Obrazek

Reservoir rats
Mr. Black
Obrazek

Mr.Blue
Obrazek

Mr.Mink
Obrazek

i na koniec wspólna fota braci:
Obrazek
;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: Mal »

Corey na tym kanapkowym zdjęciu wygląda hmmm no nie wygląda ;D Pocieszne towarzystwo. Ciekawa jestem jak zareaguje na te zakupy co zrobiłaś ;) Paczka powinna dojść do poniedziałku
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: mój szczurzy gang.

Post autor: olka_p »

mam nadzieję, że przez weekend uporam się jakoś z wielkim porządkowaniem mojego pokoju, selekcjonowaniem gratów i pakowaniem ich do pudełek, więc potem będę mogła zając się remontem klatki. ;p
na szczęście Ciapek ma już mniej niż więcej strupków, więc pewnie za dużo tego dobrego skończyło się u niego przebiałczeniem. ale wszystko się goi, białkowe smakołyki odstawione, reszta zdrowa. eh, królewicz alergik mi się trafił. ;]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”