Artykuł do gazetki szkolnej

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Kleoska »

Na jutro mam napisać artykuł do gazetki na temat szczurów. Nie ma być on długi. Chciałam w nim napisać jakieś ciekawostki ale też ważne informacje na temat szczurów. Niestety zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Co mogłabym w nim napisać ? ???
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: mini »

Myslę, że dobrze gdybyś napisała o stadności szczurów, to jest główny problem, bo wiele osób go nie rozumie, niestety. Mogłabyś też napisać o wymiarach klatek - tu też jest wiele problemów. A tak bardziej na luzie możesz opisac rózniece między samcami i samicami, o tym jak różnią się zachowaniami, wielkością itp.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Iguta87 »

Rozumiem że chodzi o domowe szczurki a nie te z piwnicy? :) Podziel sobie ten artykuł na kawałki i po kolei napisz od akapitów, tak jak mamy w działach np coś takiego:

Dla kogo szczur się nadaje,
jakie ma wymagania i jakie warunki należy mu zapewnić- stadność i wymiary klatek tak jak napisała mini
jakie są korzyści z posiadania szczurzych towarzyszy
i co tam jeszcze Ci przyjdzie do głowy ;)

No i oczywiście wstęp i zakończenie, a ciekawostki mogą przeplatać tekst, fajniej się będzie czytało :)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Kleoska »

Ok dzięki ;P
Jak napisze to wkleje tu może komuś się przyda ;D
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: sr-ola »

Kleoska, napisz też o niekupowaniu w zoologu, żeby nagle wszyscy- zachęceni artykułem- nie rzucili się do sklepów ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Cossette
Posty: 133
Rejestracja: wt sie 02, 2011 7:41 am
Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Cossette »

Nie zapomnij wspomnieć o ich inteligencji i przywiązaniu do człowieka. :)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: mikanek »

i ze to bardzo delikatne istotki, wymagające odpowiedniej diety i warunków. Zwróć uwagę, że szczurek domowy baaardzo się różni od tego dzikiego. Możesz napisać, że szczury uwielbiają towarzystwo, przytulają się do drugiego szczura, czyszczą mu futerko, biją się dla zabawy, bawią w berka, myją nawzajem. No i że w ogonie nie ma żadnej trucizny :P
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Sissel »

A o tej truciźnie możesz napisać, że stychnina (którą rzekomo szczury mają w ogonie) jest trucizną, lecz pochodzenia roślinnego. W związku z tym nie może występować u zwierząt i ludzi bez szkody dla ich zdrowia. :)
Totalna bzdura z tą strychniną. Ponadto trucizna roślinna nie miałaby jak sie wykształcić w organiźnie zwierzęcia.
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Kleoska »

Dobra napisałam ! wzorowałam się na poradniku http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=15893 ;) no i oczywiście na wszych podpowiedziach :D Dodam jeszcze kilka zdjęć i myślę, że artykuł będzie interesujący ^^
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: mini »

Pochwal się co tam spłodziłaś :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Sissel »

A kiedy wkleisz?? :) No pochwal się :)
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Kleoska »

Szczur- najlepszy przyjaciel

Szczury to zwierzęta stadne. Szczur samotny to szczur nieszczęśliwy. Mimo to wiele osób skazuje je na samotność...
Klatka jest niezwykle ważnym elementem, ponieważ – nie da się tego ukryć – to właśnie w niej ogonki spędzają większość dnia, dlatego powinna być przestronna, bezpieczna i dawać radość jej mieszkańcą. Szczury to zwierzęta bardzo ciekawskie, a nic lepiej nie zaspokaja ich ciekawości niż bieganie poza klatką. Ważna też jest odpowiednia karma gdyż są to ogromne łakomczuchy :D Uwielbiają wszelkie owoce i warzywa. Jednak nie należy podawać im cytrusów.
Dla wielu oczywiste jest, że jeżeli ktoś chce przygarnąć jakieś zwierzęta, to musi udać się do sklepu zoologicznego... Szczury ( ale nie tylko) są tam trzymane w okropnych warunkach. Często bez wody i jedzenia. Mogą też być chore. Znam kilka przypadków pomylenia płci przez sprzedawcę, co w rezultacie skutkwało niechcianą ciążą. Dlatego ważne jest aby nie kupować zwierząt w takich miejscach. Osobiście polecam adopcję ;) Na wielu forach ludzie pragną oddać swoje pupile, więc jeżeli zapragniesz mieć szczurka przygarnij go od kogoś innego.
Szczury to bardzo bystre i inteligentne stworzenia. Cechy te możemy wykorzystać, na przykład ucząc szczura pewnych umiejętności. Nie mam tu na myśli – oczywiście – przynoszenia gazety, kapci albo kawy, tylko prostych umiejętności takich jak przychodzenie na zawołanie robienia obrotu lub chodzenia na smyczy.
Miłość! Niezbędna jeżeli chodzi o szczury. Zasada jest prosta: zwierzę, które otrzymuje miłość, miłość daje. Każdy chyba lubi głaskać milutkie futerko szczurka, zwłaszcza gdy on to bardzo lubi ;) . Trzeba pamiętać, że ani duża klatka, ani najlepsze jedzenie nie zastąpi ciepła ze strony człowieka.


Dużo przepisałam z tamtego poradnika... ale nie moja wina, że był on bardzo ciekawie napisany ;D
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Kleoska »

Może jakieś sugestie co jeszcze dodać albo może poprawić ?
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: mini »

Mało jest o stadności szczurów. Dopisz no, że szczur który jest sam często wpada w depresję, jest apatyczny i oswaja się go trudniej niż szczury, które mają swoje stado. No i o tym jak piekny jest widok kilku przytulających się ogonów, a obserwacja ich zabaw i zachowan stadnych daje wiele satysfakcji. Ludzi trzeba przekonać do tego, że to ma sens..
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Artykuł do gazetki szkolnej

Post autor: Kleoska »

Dopisałam to co mi poradziłaś :D Dziękuję za radę ;D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”