[STAROSC] objawy i opieka

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Beeata »

no coz,chyba juz czas na twojego szczurka by biegal po drugiej stronie. Moj staruszek Paciorek mniej wiecej mial takie same objawy .Nie mecz zwierzaczka dluzej ....Trzymaj sie.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Mageda »

moja Zuzia też miała takie objawy :( taki stan trwał 2 dni...pojechałam z nią do weta na kolejny zastrzyk, jednak umarła w drodze do weterynarza :(
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: limba »

Hans..najwazniejsze aby Twoj starunko sie nie meczyl...Piekny to wiek jak na szczurcia..Trzymaj sie i utul ogonka :( Trzymaj sie....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
HAns
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 19, 2005 10:03 pm

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: HAns »

no i niestety :cry: wlasnie wrocilem od Dr. Brzeskiego, i zadecydowalismy ze go uspimy, wet jak uslyszal ile ma latek to sie az zdziwil , i powiedzial ze musial miec dobre warunki i byc zadowolony... w sumie to moj drugi szczurek co zyl ponad 3 latka . Zasnal mi na rekach... :cry: :cry: byl tak wyczerpany ze nie trzeba bylo dawac drugiego zastrzyku. kurfa wylem jak bobr az mi glupio bylo w lecznicy, mam nadzieje, ze juz wcina wafle z moim kleksem i reszta ogonkow, troche mi glupio ale wiem ze sie juz nie meczy... jak jechalismy do lecnzicy caly czas padala a , jak wychodzilismy to ladnie wyszlo slonce- wygladalo jak by Jumbus podziekowal :cry: :cry: .... teraz lezy sobie w lesie na ladnej polanie i biega po lakach...
dzieki za Wszystko :oops:
POZdr
pierwszy kapturek Kleks - mial 3 latka
Jumbo -husky -juz biega z Kleksem :cry: mial 3,5 roku
Kapsel - kapturek - ur.30.01.05 :D szaleje
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: limba »

Wiem doskonale co czujesz...to straszny bol podejmowac taka decyzje..ale Jumbus teraz napewno jest szczesliwy z reszta naszych przyjaciol po tamtej stronie teczowego mostku...Najwazniejesze ze byl kochany i mial dobre zycie...Trzymaj sie cieplutko :cry: [']
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Gumcia »

oj, Hans... przykro, ale Twój szczurek naprawde długo żył jak na szczurki. Bardzo mi przykro :cry:
Ja się zaczynam obawiac o Szczurkosia, ma wyciek polfiryny z oczka :cry:
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: douchee »

O mamo, aż się poryczałam, a mój mąż się ze mnie śmieje... :-(
:)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: krwiopij »

jakkolwiek okrutnie by to nie zabrzmialo - ja bym mu pozwolila odejsc... jedna bitwe wygraliscie i to sie liczy... teraz praktycznie nie macie szans... objawy sa bardzo powazne, a jumbo jest juz prawdziwym staruszkiem... najwazniejsze, zeby nie cierpial... trzymam za was kciuki...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: douchee »

Krwiopijko, przecież on już jest po tamtej stronie...
:)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: krwiopij »

przepraszam... mial okienko za dlugo otwarte i nie widzialam nowych postow...

HAns, wspolczuje bardzo odejscie jumbusia, ale sam wiesz, ze nie bylo wyjscia... maly i tak bardzo dzielny byl, ze zyk tak dlugo i jeszcze potrafil walczyc z choroba... trzymaj sie cieplo...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
HAns
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 19, 2005 10:03 pm

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: HAns »

dzieki bardzo za slowa otuchy,no rzeczywiscie walczyl do samego konca, az mu lezka poplynela na samym koncu..., kurde jak spojrze na polke przy komputerze gdzie mial klatke to normalnie nie moge... :cry: :cry: wlasnie posprzatalem gdzie najczesciej przesiadywal i okazalo sie za plytami cd ktore lezaly zrobil sobie spizarnie :) lobuz :wink: ehh. normalnie co chwile mnie bierze na beczenie, a starsza caly czas chodzi i ryczy ... :cry: :cry:
POZdr
pierwszy kapturek Kleks - mial 3 latka
Jumbo -husky -juz biega z Kleksem :cry: mial 3,5 roku
Kapsel - kapturek - ur.30.01.05 :D szaleje
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

Czy to staro???

Post autor: Mada »

Mam pytanie przede wszystkim do osób które miały i mają szczurki w zaawansowanym wieku. Czy wasze ogonki gdy miały problemy z poruszaniem się - np artretyzm itp, jak chodziły czy trzymały ogon zwinięty prawie jak sprężyna?
Mój Kreciu jest dośc duży, miał też problemy z bioderkiem, a teraz jak chodzi to chodzi bokiem a ogon ma tak skręcony, że sama nie wiem co myśleć.
Czy to może być związane z jego wagą i wiekiem?
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Mada »

Byliśmy u weta. Kreciu dostał Tolfedyne - przeciwbólowe i przeciwzapalne lekarstwo. Będzie dostawał przez 4-5 dni i zobaczymy czy się poprawi.
W tej chwili stwierdzam że Kreciu porusza się znacznie lepiej niż poprzednio. Wychodzi na to że bolą go plecki - odcinek krzyżowy kręgosłupa. Prawdopodobnie trzeba będzie zrobić RTG by sprawdzić czy nie ma żadnych zmian.
Niestety waga też mu nie pomaga - 620g - to dużo, a lat nie ubywa (Kreciu ma 2,5 roku). Chyba muszę wysłać szczuraki na dietę.
Kreciu nie będzie zadowolony :D
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: ESTI »

Może zadowolony nie, ale zdrowszy. :wink:
Niech mu starość mija w zdrowiu, bo niewielu z nas może poszczycić się tak wiekowym ogonkiem. :)
Obrazek
Libella
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:53 am

[STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Libella »

Moj Maurycy ma 2 lata i chyba wlasnie zaczynaja mu sie schody:( Ostatnio wogole niema nawet ochoty wychodzic z klatki. Ale w sumie nigdy wczesaniej nie chorowal. Eh...Mam nadzieje, ze tylko mi sie wydaje, ze jest slabszy:(
Moje zwierzaki do:
Szczurek Maurycy
Konik Libella
amstaff Raya+ 8 szczeniakow :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”