Mięso w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Surowe mięso

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Mysle ze tak!
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Surowe mięso

Post autor: ajlii »

Anita: nie wiem czy gotowany kurczak ma też takie właściwości. Jak Saba (amstaff) miała szczeniaki - 11 sztuk - to straciła 5 kg z 30 kg... to sporo... W dniu, kiedy został oddany ostatni szczeniak, porwała kawał schabu i zeżarła. Mój Mąż poszedł z nią do weterynarza, żeby dał jej coś na powstrzymanie latacji. Weterynarz dał jej leki i zakazał podawania surowego mięsa, bo wzmaga produkcję mleka...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Siara
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:30 pm

Surowe mięso

Post autor: Siara »

weterynarz mi mówił żeby niedawać mięsa szczórom zwłaszcza surowego bo mogą zacząć gryźć właściciela i ja niedaje mięsa
zaświatach:
Kasandra
żyją:
Kasia
Malusia(curka Kasi)
Łatek(syn Kasi)
Kropek(syn Kasi)
Żabek(syn Kasi)
Śnieżka(córka Malusi)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Surowe mięso

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Mozesz dawac GOTOWANE mieso lub rybe,nie podajac ich w ogole robisz swojemu szczurowi krzywde-bo nie podajesz wszystkich potrzebnych skladnikow.
Tylko surowe mieso wywoluje agresje i to nie zawsze...
A i nie kazdy wet wie,co mowi ;)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
jolajola1
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 10, 2005 11:55 am

Surowe mięso

Post autor: jolajola1 »

mięso zwiesza agresywność ???????
hłehłe, hłe, hłe, hłe

chciałam przypominec szanownym przedmówcom, że szczur w naturze jest OPORTUNISTĄ, czyli zwięrzęciem WSZYSTKOZERNYM
owszem, do przezycia i rozrodu wystarczą mu ziarenka i kasze, ale szczur ma enzymy trawiące mięso, a miesko to dodatkowe źródło wysokoenergetycznego białka ....
na kawałki mięsa, surowego i przetworzonego termicznie, kiełbaski, psie chrupki, itepe, kazdy szczur rzuci się z okrzykami rozkoszy
ale NIE ZJE DUŻO, bo ma instynkt, a ten mu zabroni

czy pies karmiony surowym miesem jest agresywniejszy od psa karmionego bialym serem ?.... bzdura
myślisz, że możesz wszystko ??? ... to trzaśnij drzwiami obrotowymi !
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Surowe mięso

Post autor: ESTI »

Najlepiej dawac miesko gotowane np. kurczaczka, gdyz w surowym moga znajdowac sie jakies niezindetyfikowane obiekty, ktore lepiej zabic przez gotowanie. ;)
Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Surowe mięso

Post autor: Anita »

[quote="jolajola1"]czy pies karmiony surowym miesem jest agresywniejszy od psa karmionego bialym serem ?.... bzdura[/quote]

W pewnym sensie tak... mięso daje więcej energii niż ser, więc może zwiększać agresję u niektórych psów, głównie dominujących samców...
jolajola1
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 10, 2005 11:55 am

Surowe mięso

Post autor: jolajola1 »

jako wieloletnia włascicielka psów wielu, zawsze psów, nigdy suk, karmionych w róznych okresach róznie, DAJĘ CI SLOWO, że nie
myślisz, że możesz wszystko ??? ... to trzaśnij drzwiami obrotowymi !
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Surowe mięso

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Heh,jednak moze nie prownojmy psow do szczurow,dobrze? Czy psy choruja na myksoplazmoze? czy maja wycieki poryfiny? Nie, wiec zupelnie inaczej reaguja na surowe mieso niz szczury.
Krwiopij juz mowila w czym rzecz - glownie chodzi tu o testosteron zawarty w wolowinie,ktory u szczurow zwieksza agresje...
Moim skromnym chlopskim rozumem,moze tez szczur potem zacznie okjarzyc nasza reke z owym surowym miesem i sie na nia rzucac,ale to tylko takie moje przypuszczenia.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
jolajola1
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 10, 2005 11:55 am

Surowe mięso

Post autor: jolajola1 »

testosteron w wołowinie ????

taaaaaaaak...
a koty siadają niewmowlętom na piersiach, i zaduszają, albo gardło przegryzają ...


Edit:
przeczytałam dyskusje z linka

że jakas pogłoska, pogląd został uznany za prawdę przez uzytkownikow jakiegoś forum, albo ze ogłosił tę prawdę bardziej poważany uczestnik forum
nie tworzy jeszcze prawdy obiektywnej czy faktu naukowego

jakby mozna było testosteronem doładowac osobniki ( szczurze, ludzkie, psie czy konskie), to rozwiazałoby wiele problemów z nieprawidłową pracą gruczołów dokrewnych, wiele problemów z poziomem hormonów we krwi ..
niestety, nie ma tak łatwo i prosto
nie jest tak, że weganin czy wegeterianin jest łagodniejszy od wszystkozercy, bo nie je :lol: "wołowiny z testorenem"
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2005 8:54 pm przez jolajola1, łącznie zmieniany 1 raz.
myślisz, że możesz wszystko ??? ... to trzaśnij drzwiami obrotowymi !
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Mięso

Post autor: pomarańczowy jelcz »

['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

Surowe mięso

Post autor: Cathycash »

Moja mała (jaaasne, mała :P) dostaje miecho gotowane, surowe (przemrożone i sparzone), w postaci psich i kocich chrupek, no i żywe mięcho czyli mącznik i świerszcze. 8)
żegnam szanowne towarzystwo
Szczurex
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 12:26 pm

Surowe mięso

Post autor: Szczurex »

Ale w surowym mięsie mogą być np. tasiemce i inne paskudztwa.
(I na marginesie: Mam psa Sabę- bernardyna, wcina mięso dość często i nawet nigdy na nikogo nie szczekneła.)
Ze mną: Gryzelda i Frytka
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Surowe mięso

Post autor: moni »

Jeżeli kupuje sie mięso w sprawdzonych miejscach jak chociażby supermarkety to nie ma mowy o czymś takim jak tasiemce, włośnie, motylice i inne pasożyty.
Co do watroby to nie powinno się jej dawać jako główne źródło pożywienia, ale nie ze względu na wit C, ale na fosfor którego ma nadmiar.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Surowe mięso

Post autor: ESTI »

Co do marketów...to jest ostatnie miejsce w jakim mięso bym kupowała...
A dla pewności lepiej surowego nie podawać, tylko ugotować i wtedy nie ma się o co martwić. ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”