Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Venefico »

W każdym razie, jak dotąd nic takiego nie zauważyłam :)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Kleoska »

A ja używam podściółki drewnianej z Tesco :P 8l za niecałe 15 zł.
Nie śmierdzi, a moje panny nie kichają jak po innych tego typu ściółkach. ;D
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Gadom »

Ja używałem Pinio : http://www.zoo-dragon.home.pl/img/pinio.jpg ale okazuje się nie na 100% ale ta ściółka ich uczula, do wczoraj od 17 są na ręcznikach papierowych i kichanie słyszę tylko na wybiegach, ale wiadomo w pokoju jest wiele zapachów itd. W klatce cisza , raz na jakiś czas któryś kichnie,ale nie jest jak wcześniej. Teraz zobaczę może ściółkę Benek pomarańczowa, ale teraz się boje żeby ona ich nie uczulała
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
endorfina.
Posty: 106
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 1:06 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: endorfina. »

Do dziś używałam trocin zapachowych, ale przy dwóch chłopach smrodku nie udało się zamaskować już po jednym dniu ;D
Zachęciliście mnie do kociego żwirku. Taki więc dzisiaj zakupiłam, Pinio 10l za 18zł, więc cena niezła. Ragga nie zwrócił uwagi na zmianę, Muffin łakomczuch złapał kawałek i pobiegł do koszyka go zjadać, wariat, był nieco zdezorientowany ;D Zobaczymy jak się sprawdzi. O0
RaggaMuffin <3
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: dusiaczek »

czwarty dzień z chipsi kukurydziane bezzapachowe. jak na razie cudnie. cudnie wygląda, nie śmierdzioszkuje, i wygląda na wydajne, zwłaszcza ze panny kupkają w 1 kąt więc wiekszosć kupek mozna zebrać codzien rano.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Afera »

Moje szczury też od miesiąca są na chipsi mais citrus. Jest ok, tak jak poprzedniczka napisała kupy łatwo się usuwa, jednak szczurki rozsypują wszędzie żwirek. Niestety nie wchłania zapachów jak żwirek drewniany, po 4 dniach kuwetę czuć, przynajmniej u mnie.
9 duszyczek za TM [*]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: dusiaczek »

ja wymieniłam po 3 dniach bo było zasikane. fakt, że nie wchlania wilgoci za bardzo, ale jedyny smrodek był z hamaków obsikanych, bo kupek niewiele lezało. no i trochę sie rozsypuje po bokach, fakt ;)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: figoifagot »

My używamy żwirku drewnianego JRS Cat's Best Eko Plus, póki co jest super, drobniutki, dobrze wchłania, smrodku brak, ogony zadowolone.
Ale za 10l zapłaciłam w miejscowym zoolgoiku 40 zł, a na krakvecie znalazłam za tę samą cenę 20l + pojemnik na żwirek gratis! Ci moi miejscowi do jednak zdziercy :)
http://www.krakvet.pl/cats-best-plus-zw ... 18292.html
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
szczurki2
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 08, 2008 10:24 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: szczurki2 »

Moje szczurki najpierw miały zwykłe trociny,ale jak się okazało uczulało je to. Teraz siedzą na trocinach dla alergików i bawełnie. Poprawa spora.
ogoniastaa
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:21 pm

[Ściółka]

Post autor: ogoniastaa »

Mam z tym niestety duży problem . ;c !
Bo nie wiem co mam już używać , ponieważ trociny są złe to już wiem po przesiedzeniu godzinami na forach już ich nie kupuje . ;d
Ale gdy kupuje żwirek Benio to gdy mój szczurej nasika to się zlepia i teraz nie wiem nic mi nie pasuje żwirek nie jest zbyt higieniczny . ;x ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] trocinki własnej robutki

Post autor: Paul_Julian »

To dobrze, ze sie zlepia. Tak ma być :D
Tak własnie działa zbrylający żwirek. Jak nasika to sie robi grudka, która można łatwo wyrzucić. To samo z kupą - wystarczy zebrać łopatką kupy ( żwirek sie do niej przyklei) i grudki , i wyrzucić . Szczurki nie jedzą żwirku, moga go pogryść, a nawet jak ociupine zjedzą to wydalą.
To po to, zeby związało smrodek, i własnie przez to żwirek jest higieniczny, a trociny nie.

Nie bardzo rozumiem , czego oczekujesz. Nie ma ściółki, która wsiąknie siuśki i nic sie nie stanie. W trocinach zrobi sie bagienko, żwirek i drewniany zbrylający - zrobi grudki. Kołeczki- spuchną i się rozsypią.

Wg mnie to właśnie zbrylające żwirki są najlepsze, jesli chodzi o higienę.


Otworzyłem na nowo ankietę ! Głosujcie :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: sr-ola »

Paul_Julian , a wyniki nowe są połączone ze starymi, tak? Bo z zaskoczeniem spojrzałam, że najwięcej wyników mają trociny. To chyba jeszcze stare czasy?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Paul_Julian »

Tak , to są jeszcze stare .

Zrobie nową ankietę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: sr-ola »

No to uff, bo się troszkę przeraziłam. Choć myślę, że gdyby zrobić taką ankietę wśród osób, które nigdy nie były na forum i są średnio doinformowana (ogromna rzesza właścicieli zwierząt) to wynik byłby właśnie taki- trociny. Forumowicze wykazują jednak większą świadomość.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Paul_Julian »

Trociny są najtansze , i na pewno sie sprawdzają u niektórych ogonków. Ostatnia ankieta była z roku 2003 , kto wtedy słyszał o jakiś tam super żwirkach :D

Teraz można sobie dobrać do siebie i do szczurków. Jak nie taka to inna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”