Klimatyczna Szajka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: sr-ola »

Spójrz na to z drugiej strony- całe stado takich ciamciakowatych miziaków, które mniej brudzą, mniej gryzą, mniej są same dla siebie niebezpieczne ;)


A mysia faktycznie z pyszczka szczurkowata, dałabym się nabrać ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

sr-ola pisze:Spójrz na to z drugiej strony- całe stado takich ciamciakowatych miziaków, które mniej brudzą, mniej gryzą, mniej są same dla siebie niebezpieczne ;)
no tak, to jest plus tego wszystkiego :) ale czy mniej brudzą...... ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

miała do nas trafić mysia z hodowli, ale uznałam, że wolę adopciaka, a w Białymstoku urodziło się 14 klusek... i pod koniec października trafi do nas Kelaris :)
oto ona :
Obrazek

a Feltharis rośnie jak na drożdżach ! jak do mnie trafiła, była taka maleńka, że moglam ją w dwa palce brac żeby podnieść, miała dziecięce futerko i była taka wystraszona..
teraz jest duza, futerko zmieniła, z dnia na dzień coraz bardziej odważna :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
:)

a u szczurów w porządku. zimno, brzydko za oknem, wiec wszyscy jacyś zaspani jesteśmy, łącznie z ogonami.
Cześka i Rubi się ostatnio kłócą, ale jedną drugą zepchnie z rury czy koszyka i już jest ok :D
Keiko zaliczyła małego dziaba na pleckach, ale już się goi ładnie.
chłopcy tłuka się jak zawsze ::)

i ostatnio wieszałam hamaki w klatkach, szczury mnie obłaziły i któraś cholera mnie dziabnęła w palec... już zapomniałam, jak to boli ::)

psisko po zastrzykach też coraz lepiej wygląda, sierść wokół oczu mu odrasta i nawet ja już widzę różnicę :)
dzisiaj mnie obudził piskiem, wyskoczyłam z łóżka jak poparzona, źle psisko stanęło i przyszedł z podkuloną łapką... na początku nie dał jej dotykac, ale jak się uspokoił to już pozwolił łapkę oglądnąć i jak ruszałam nic go nie bolało, więc pomasowałam i łapa jak nowa, od razu zaczął szaleć ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

no i stało się.... ::) zbyt łatwo mnie namówić i oprócz krówkowej mysi przyjedzie do nas jeszcze białas..
Obrazek
8)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Mucha321 »

Kiedyś mieszkało u mnie sporo myszek. Są naprawdę urocze. :) Białasek ma imię? :>
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

taaak, sa urocze, zgadzam sie :)

białasek ma takie wstępne imię Ceronna, które może ulec zmianie :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Mucha321 »

a co z Fluffczakiem?
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

no Fluff siedzi sam dalej.. nie mam na kastrację w dalszym ciągu, te okna wyssały z nas resztki oszczędności, już gitarę sprzedaję właśnie dzisiaj, żeby kupić im wór karmy :-\
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: mini »

Biała myszka! ;D Klasyk ;)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Mucha321 »

a może chłopcy teraz zaakceptują Fluffa? odszedł alfa stada i chłopcy na pewno ustalają hierarchię na nowo. spróbuj ;)
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

mój samiec Kacperek był biały, ale miał czerwone oczka. a ta ma czarne i zauroczyła mnie pysiem totalnie :)
więc przyjadą dwie myszki... a właścicielka maluchów chce mi trzecią wcisnąć ::) a znając mnie.... ;D no, ale na razie staram się odmawiać.

Feltharis :
Obrazek

:)
Mucha321 pisze:a może chłopcy teraz zaakceptują Fluffa? odszedł alfa stada i chłopcy na pewno ustalają hierarchię na nowo. spróbuj ;)
boję się spróbować.. bo własnie gonią się i wrzeszczą, musze ich rozdzielać i uciszać. nawet kilka razy w nocy mnie budzą i muszę do nich iść. bałabym się, że jak zaczną się atakować, to porządnie..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: mini »

Kurcze, zmiany w stadzie często są burzliwe, ile to już trwa? Da się zauważyć kto rządzi? Bo jeśli nie to pewnie dlatego się tak przepychają, nie ma nikogo zdecydowanego i na tyle zdeterminowanego aby władzę chwycić i nie puścić.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

no to trwa odkąd Blues odszedł. ok 2 tygodnie.
ja się boję łączyć dlatego, że Fluff nigdy nie lubił szczurów i był sam, nie wiem jak teraz zareaguje na szczury.. i to na samce, które też mogą nienajlepiej zareagować na dorosłego, pachnącego inaczej, samca.. a Fluff jak dalej nie chce być ze szczurami - zaatakuje, a wtedy reszta się odpłaci..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: sr-ola »

Jakie piękne umaszczenie! http://imageshack.us/photo/my-images/5/ ... 0x600.jpg/ Szkoda, że u szczurków się takie nie zdarza :) A takie pytanka mam, bo w kwestii myszek ciemna jestem: czy też się je wypuszcza na wybieg tak jak szczurki? Też są takie kontaktowe? I czy też są takie chorowite? Że śliczne to nie mam wątpliwości :)

2 tygodnie bitew to naprawdę długo, mini ma chyba rację, nie ma tu jakiegoś naprawdę zdecydowanego alfy. Osobiście próbowałabym z Fluffem dopiero, jak stołki zostaną obsadzone. Aczkolwiek mojego Kwika nie udało się połączyć ze stadem nawet po odejściu Alfy.
No ale zawsze trzeba być dobrej myśli :)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

sr-ola pisze:Jakie piękne umaszczenie! http://imageshack.us/photo/my-images/5/ ... 0x600.jpg/ Szkoda, że u szczurków się takie nie zdarza :) A takie pytanka mam, bo w kwestii myszek ciemna jestem: czy też się je wypuszcza na wybieg tak jak szczurki? Też są takie kontaktowe? I czy też są takie chorowite? Że śliczne to nie mam wątpliwości :)
tak, powinny mieć wybiegi, moja mała ma wielki karton a w środku zabawki różne, tam sobie szaleje. na otwartą przestrzeń raczej się ich nie puszcza, tak jak szczurki :D czy są kontaktowe... na pewno nie tak jak szczury, z tego co wiem mysie samce to takie pieszczoszki i do człowieka chcą, samiczki sa bardziej do obserwowania, ale wychodzi na rękę, daje się pogłaskać, chociaż nie szaleje za tym :D
a czy chorowite.. tego nie wiem. natomiast z tego co wyczytalam - ciężko o ich leczenie..
sr-ola pisze: 2 tygodnie bitew to naprawdę długo, mini ma chyba rację, nie ma tu jakiegoś naprawdę zdecydowanego alfy. Osobiście próbowałabym z Fluffem dopiero, jak stołki zostaną obsadzone. Aczkolwiek mojego Kwika nie udało się połączyć ze stadem nawet po odejściu Alfy.
No ale zawsze trzeba być dobrej myśli :)
ja mam stracha okropnego, w końcu Fluff też 1,5 roku ma, reszta chłopów starsza. maja już swoje zachowania no i boję się...
jak oni dawno nie byli łączeni, moje samice też i przecież Cześki i Rubi za żadne skarby w stadzie nie chciały, a dziewczynki się ich zaczęły bac, dlatego siedzą osobno..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”