Jogurt

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Jogurt

Post autor: Wilczocha »

Nie wiem czy odpowiedni temat, ale mam takie pytanie czy mogę szczurom podawać naturalnej maślanki ?
Mam w lodówce o taką :

http://www.bocian.co.uk/upload/Products ... -16086.jpg

Mam jeszcze truskawkową z tej serii i brzoskwiniową. Czy te smakowe tez można podawać ?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jogurt

Post autor: Kameliowa »

Smakowe maślanki są jak smakowe jogurty. Żaden truskawkowy smak nie pochodzi od truskawki tylko jest chemiczny. Dlatego zawsze lepiej jeść rzeczy naturalne. W małej ilości oczywiście nie zaszkodzi.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
K4siuleczk4
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 6:07 pm

Re: Jogurt

Post autor: K4siuleczk4 »

Moja Stefa zrobila przed chwila rzadka kupke... ;) Czy moze tak sie zdazyc od jogurtu, bo wczoraj jej dawalam?
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jogurt

Post autor: Kluska123 »

A w jakim jest wieku? Młodym nie powinno się przez jakiś czas (tak do 1,5-2 miesięcy) podawać tego typu pokarm, nawet jabłko może spowodować rzadką kupkę.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
K4siuleczk4
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 6:07 pm

Re: Jogurt

Post autor: K4siuleczk4 »

ups... Mieszcza sie w tym przedziale :( I co teraz? :-\
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jogurt

Post autor: Kluska123 »

Nic :) Żołądek przetrawi, biegunka minie i wszystko wróci do normy :) Staraj się dawać teraz suchą karmę, płatki kukurydziane też mogą być :) Jak zawitały u mnie dwa mlodziaki to początkowo dostawały suchą karmę, potem wprowadziłam im ryż ugotowany i stopniowo kawałek jabłuszka, marchewki i po jakimś czasie wszystko już jadły bez problemów z brzuszkiem :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
K4siuleczk4
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 6:07 pm

Re: Jogurt

Post autor: K4siuleczk4 »

Ok :)
Dzięki ;)
szczurki2
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 08, 2008 10:24 pm

Re: Jogurt

Post autor: szczurki2 »

Na początku dobrze jest przyzwyczajać do pokarmu młode :)
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Jakim joghurtem karmicie szczurki?

Post autor: Szurek15 »

Jakim joghurtem karmicie szczurki? Ja moim podaje Danio i czasem joghurt naturalny i kroje do niego jabłka a wy :?
ogoniastaa
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:21 pm

Re: Jakim joghurtem karmicie szczurki?

Post autor: ogoniastaa »

Danio to nie jogurt ale to omine by nie być wredna . ;d
Ja używam Jogobelli z extra dużymi kawałkami owoców . :)
Dobrze że dajesz szczurkom też jogurt naturalny może im troche nie spakować bo jest lekko kwaśny jak dla mnie , to bardzo pomysłowe że wrzucasz owoce ale nie wkrajaj tylko jabłek dawaj też inne owoce . ;)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakim joghurtem karmicie szczurki?

Post autor: noovaa »

Danio to chemia .....

Najzdrowszy jest jogurt naturalny, jeśli zależy Ci na jogurtach owocowych, czytaj etykiety ... szukaj jogurtów bez żelatyny i skrobi ( te, które je zawierają to naturalnie gęsty jogurt, rozwodniony tylko po to, by później większą ilość zagęścić sztucznie ), np. jogurty muller'a.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Feia
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 05, 2012 2:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jogurt

Post autor: Feia »

Ja nie daję zbyt wiele jogurtu moim szczurkom. Daję im tylko do wylizania plastikowy pojemniczek, w którym są resztki. Wolę nie przeginać z tego typu jedzeniem. Myślę, że raczej nie zaszkodzi, ale mimo to nie powinno się dawać tego jogurtu dużo.
Razem z Intim i Summym na kolanach ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”