Sysiątka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Sysiątka

Post autor: sr-ola »

Ale wypasione masz dziewuszki, widać, że źle im u Ciebie nie jest ;D Rubensowskie kształty :) A Essie jak wypiękniała, ogromnie przypomina mi Nietoperowego Zgredka, taka pomarszczona paróweczka, cudo! :-*
Fantastycznie, że nie macie problemów, i oby tak dalej. :)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Dziękujemy za miłe słowa, dzieciaki wycałowane i wymiętoszone ;D

Dorzucam psio-szczurzą porcje zdjęć :D
Bąbel iskany przez Yarpena:
Obrazek

Ofca podglądana przez Yarpena podczas kąpieli :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Całusy z Fibi zniesmaczoną całusami:
Obrazek Obrazek

Laura ma okazywany szacunek wszelaki:
Obrazek

Essie jako chodząca parówka jest bezustannie lizana:
Obrazek

Flip i Flap są wciąż obwąchiwani po klejnotach i iskani w ramach solidarności męskiej :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: valhalla »

Yarpen to pierwszy pies, który zdobył moje serce... dzięki miłości do szczurów :) Urocza jest ta symbioza gatunków w Twoim domu :D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sysiątka

Post autor: Flaumel »

Tutaj http://s997.photobucket.com/albums/af96 ... G_7357.jpg wyglądają razem jak narysowani :)
Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Sysiątka

Post autor: Nietoperrr... »

Yarpen jak taki szczurzy pasterz! :D Cudownie to wygląda!
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sysiątka

Post autor: Nakasha »

Yarpenik jest śliczny! I gratuluję panów. :) :) :) Nie chciałabyś ich wykastrować i połączyć z dziewuchami?

A Offfca oczywiście najcudowniejsza. O0 ;D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Troche odkurzę wątek. Mam też zdjęcia, nie jakieś super, ale są. ;)
Wszystkie szczury były dziś na kontrolnej wizycie i wyszło kilka spraw.

Bąbel. 2 lata i 2 miesiące. Ostatnio zrobił się oklapły, więc została podjęta decyzja o wizycie u weterynarza. Okazało się, że Bąbel ma powiększoną śledzionę i problemy z sercem, dostał leki, które ma brać do końca życia. Ogólnie trzyma się nieźle, wciąz jest duży, wylizał mi dzisiaj ręce i dał się wygłaskać. Tylko sierść już nie ta i niektóre paluszki ma "suche", co prawdopodobnie jest wynikiem problemów z krążeniem. :(
Obrazek Obrazek

Fibi. 1 rok i 11 miesięcy. Dziewczyna jest wielka, ciekawska i ruchliwa, ciągle musi zwiedzać. Niestety po macaniu kontrolnym poleciała jej krew z pochwy, więc w sobotę rano odbędzie się kastracja. Prawdopodobnie znów problem z zapaleniem w macicy. I znów szczęście, że całą ferajnę wzięto z chorym szczurem, dzięki czemu wykryto problem zanim zrobił się poważny. Gdyby nie przeczucie Piotrka to za tydzień, może za miesiąc Fibi pewnie dostałaby krwotoku... Na razie dostała lek przeciwkrwotoczny i antybiotyk podskórnie.
Obrazek Obrazek

Ofca. 1 rok i 11 miesięcy. Mała pchełka. Trzyma się świetnie, dziarsko zwiedza nowe otoczenie, sama radość. :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Laura. 2 lata i 9 miesięcy. Moja kochana staruszkaz siwym pyszczkiem. Tylne łapki już nie są tak sprawne jak kiedyś, ale wciąż działają (choć widać, że "leniwie" miejscami). Ogólnie Laura trzyma się bardzo dobrze jak na swój wiek. :)
Obrazek Obrazek

Essie. Dzisiaj ma 2 urodziny :-* Wieku o niej nie widać. Dalej jest rozkoszną paróweczką, tyle że poważną i dorosłą. :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sysiątka

Post autor: unipaks »

Miło, że znów można o Was przeczytać :)
Sysiątka mimo upływu czasu prezentują się ciągle bardzo ładnie, oby zdrówko im wszystkim sprzyjało! :) Bąbelkowe łapki niech nie słabną zbyt szybko; wierzę, że leki jeszcze długo pozwolą nóżkom podążać wszędzie tam, gdzie szczurek zechce :) A jakie nasercowe ma zalecone, możesz napisać? :)
Offca, wieczny dzieciaczek :D Nic się nie zmienia
Po Laurze w ogóle nie widać, że to już taka babcia, niech nadal pozostanie młoda i w jak najlepszej kondycji :)
Dla Essie życzenia wszystkiego najszczurszego z okazji tych 2 latek, zdrowia przede wszystkim! :-*
Dobrze, że w porę wychwycono te kłopoty u Fibi; za udaną kastrację i szybką rekonwalescencję trzymamy kciuki!
Wygłaszcz wszystkie ogonki od nas :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: valhalla »

Super, że Sysiątka ciągle w komplecie :D

Bąbelek, mój ulubieniec :) Niech leczenie pomoże mu jak najdłużej!

Laura młodo wygląda :) Wszystkie panny zresztą wyglądają jak dziewczęta, a nie stateczne starsze panie.

A Essie to pierwszy i jedyny łysol, którego głaskałam w życiu. Kochana parówa, wygłaszcz ją ode mnie urodzinowo (ciągle inne na nią sikają?) :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Dziękuję za życzenia i głaskania i wszystko! :-*

Unipaks, Bąbel dostaje Furosemid (w związku z czym trzeba mu podawać rzeczy bogate w potas) i jakiś lek na D (to będzie sprawdzone wieczorem, bo teraz nie ma go pod ręką, a pamięć nie ta :P

Valhalla, inne podlce ciągle perfidnie obsikują biedną łysolinę, a Bąbel po Furosemidzie to pewnie podwójnie! :D

Fibi już po zabiegu (o 8 była kastrowana). Czuje się dobrze. Była bardzo obrażona na kołnierz, zdejmowała go i się wierciła. W końcu dałam za wygraną i okazało się, że szwy wciąz są nieruszane (tfu tfu). Widać, że niewygodnie jej spać na brzuchu i wybiera inne pozycje, ale poza tym dzielnie chce buszować po świecie, jak to ona. :)
W macicy był lekki stan zapalny, nic więcej. Ale biorąc od uwagę problemy w naszym stadzie, które mogą być spowodowane jakąś bakterią, myślę, że decyzja była słuszna. Wolę dmuchać na zimne niż potem żałowac. ;)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: valhalla »

Sysa pisze: jakiś lek na D
Digoxin? ;)

Fibi, wracaj do zdrowia :) Dwa stada szczurzych panów trzymają tutaj kciuki (lub to, co szczury mają zamiast kciuków).
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sysiątka

Post autor: alken »

Sysa pisze: Unipaks, Bąbel dostaje Furosemid (w związku z czym trzeba mu podawać rzeczy bogate w potas)
uuu, bananowy raj O0

zdrówka życzę, a seniorzy naprawdę świetnie się trzymają, oby tak dalej :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Magiczny "lek na D" to Prilenal ;D

Z Fibki jestem bardzo dumna. To pierwszy szczur, który nie chciał nosić kołnierza i nie i koniec, ale brzusia nie rusza mimo tego adhd wrodzonego (tfu tfu) ;D

I ja mam nadzieję że zdrówko będzie szczurom dopisywać. Z kondycji Laury jestem baaardzo zadowolona! :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sysiątka

Post autor: unipaks »

Sysa pisze:Magiczny "lek na D" to Prilenal ;D
i jak ja go teraz zapamiętam... ::) ;)
Niech rekonwalescentka pozostanie grzeczna i pięknie się wygoi, żeby móc dokazywać z babcią Laurą :) Głaski ślemy! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sysiątka

Post autor: Sysa »

Właśnie dostałam informację, że Bąbel nie żyje ;( Jeszcze rano był głaskany...
Nasz mały, dzileny kruszynek, potem wielki dobroduszny klusek... Zawsze opiekował się nowymi szczurami w stadzie, chętnie się bawił i dawał głaskać...
Mój szczur który przekonał mnie do dużych samców swoim łagodnym i pogodnym usposobieniem...
To okropna strata... ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”