Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Kto ma jedego szczura?

Post autor: macik001 »

Chodzi mi oczywiście o zdjecia szczura/ szczurków, a nie wyprawki :)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Kto ma jedego szczura?

Post autor: aneczkaa »

cleo5959 pisze: A klatka jest malutka, rzeczywiście możliwe, że dla chomika, bo kuzynka w sklepie usłyszała, że większy już nie urośnie ten szczurek, że to jakaś mieszanka..
W sklepach często nie znają podstawowych warunków, które powinno się zapewnić szczurom, nikt nie może mieć do Ciebie pretensji, szczególnie biorąc pod uwagę fakt jak szczurek do Ciebie trafił ;)
A Ty zaczęłaś szukać informacji o szczurach, znalazłaś to forum i zarejestrowałaś się, to dobra droga do poprawy warunków, widać, że chcesz coś zmienić - i to powinno się cenić ;) Zachęcamy do lektury, forum to kopalnia wiedzy o szczurach i ich potrzebach :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kto ma jedego szczura?

Post autor: Kameliowa »

widzę, że hipokryzja i czepialstwo kwitnie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma jedego szczura?

Post autor: Kluska123 »

widzę, że hipokryzja i czepialstwo kwitnie.
to było szczerze mówiąc zbędne... tamten temat jest już dawno zakończony.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kto ma jedego szczura?

Post autor: Paul_Julian »

Dajcie już spokój zaczepkom, dogryzaniom itd, bo Was pogryzę.
Nie mam siły dzisiaj czyścić tematu, ale piszę CZERWONYMI literami.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fajniemasz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 6:47 pm

Jeden czy dwa ?

Post autor: fajniemasz »

Witajcie , jestem na tym forum nowa więc z góry przepraszam jeżeli temat jest nie tu gdzie powinien .. ;)

więc tak , od ok. 2 miesięcy posiadam w dom szczurka , od samego początku jest u mnie sam , bez żadnego stadka , decyzja była podjęta bardzo szybko , albo go biore albo trafi do zoologicznego a bardzo dobrze wiemy jak w takich sklepach traktuje się zwierzątka .. więc przygarnęłam malucha , przygotowałam mu domek i zadbałam o niego . Rysio ( bo tak ma na imię ) jest po prostu wspaniały ! mały z niego figlarz , strasznie lubi łobuzować i sie bawić :) jest też małym łakomczuszkiem , zjada wszystko co mu sie da ! :) od paru dni męczy mnie takie pytanie ' czy może sprawić ogonkowi kolegę ' czytałam już o tym tutaj , i wiem że szczury to zwierzęta stadne , również ze strony rodziców nie ma sprzeciwu , mama szybko przywiązała sie do malucha , a tata ma zdanie neutralne . jednak boję się że Rysio nie polubi swojego kolegi , będzie o niego zazdrosny no wiecie o co mi chodzi :) widze jak zachowuje sie względam kota , też jest o niego zazdrosny , gdy np biega po łóżku kot wejdzie do pokoju i biore go na ręce to Rysio podbiega , gryzie go a później jest na mnie jakiś taki obrażony .. :)
jeżeli możecie to poradźcie mi co powinnam robić , będę bardzo szczęśliwa , bo rzecz jasna chce dla maluch jak najlepiej ; )

przy okazji mam jeszcze jedno pytanie , czy można obcinać pazurki szczurkom ? bo strasznie mnie drapie ???
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jeden czy dwa ?

Post autor: smeg »

Dwa koniecznie! :) http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRuobE - zobacz, dlaczego ;) Mamy cały dział o zapoznawaniu ze sobą nieznających się szczurków ("Stadko"), więc jeśli zastosujesz się do porad, na pewno się polubią :) Szczury generalnie nie przepadają za zapachem kota, więc nic dziwnego, że Rysio jest obrażony, ale nie nazwałabym tego zazdrością. Tylko nie kupuj drugiego szczurka w sklepie - możesz zaadoptować go u nas na forum za darmo :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Jeden czy dwa ?

Post autor: mini »

Kot to nie drugi szczur. Do tego, skoro faktycznie forum przeczytane pod tym katem, to powinno być logiczne, że musi być 2 szczur. Nie obawiaj się łączenia, tu na forum są tematy także o tym, a my na bank pomożemy radą ;) Adoptuj szczurka dla szczurka, nawet się nie zastanawiaj czy warto.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jeden czy dwa ?

Post autor: Paul_Julian »

To od końca. Szcurkom można obcinac pazurki. Tu o tym pisze i nawet jest rysunek http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=1213&start=15

W kazdym dziale jest spis tresci , szukaj i czytaj i dopisuj się :)

Skoro wiesz, ze muszą być dwa , to od razu czytaj ten dział : http://szczury.org/viewforum.php?f=16
Tu piszemy o metodach łączenia, zeby nie było bójek.

Kot nie powinien przebywac w tym samym pokoju co szczur, bo latwo o nieszczeście. To jest jednak naturalny wróg, i choć zdarzają się wyjątki, to lepiej dmuchać na zimne.
A co do obrażania sie ... Szczur tez czlowiek ;) Na pewno polubi sie z kolegą , zawsze to fajniej niż z czlowiekiem.
Oczywiscie może być tez tak , ze któryś bedzie nadagresywny i wtedy pomaga kastracja. Ale w takiej sytuacji nawet gdyby był sam, to agresję wyładowalby na Tobie. Więc kastracja by go nie ominęła.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fajniemasz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 6:47 pm

Re: Jeden czy dwa ?

Post autor: fajniemasz »

jej , dziękuje Wam bardzo za pomoc ! :) jak najszybciej poszukam maluchowi kolegi :)

a dla jasności żeby nie było że jakaś nierozsądna jestem , kot przebywa w pokoju tylko pod moją obecność , jak wychodze od razu zamykam drzwi :)
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: Bratka.a10 »

Więc ledwie udało mi się namówić mamę na szczura ... Ponieważ mam psa, dwa chomiki oraz królika mam stwierdziła, że to za dużo zwierząt ale ja się uparłam i udało się. Mam dużo wolnego czasu który w większości wykorzystuję z moimi milusińskimi a teraz dojdzie szczur.... Tylko małe ale... Moja mam nie zgodzi się na dwa szczury i to już postanowione "Jeden lub wcale" a więc czy jeden wystarczy ?! Ja będę się nim zajmować oswoję go jestem doświadczona w kwestii zwierząt lecz szczurek to będzie mój pierwszy. Szczurka wezmę z zoologicznego z pewnych przyczyn . Będzie miał kupioną nową klatkę itd. Coś jeszcze ? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: Paul_Julian »

Muszą być minimum dwa.

Zanim przygarniesz jednego, poczytaj ten dział : http://szczury.org/viewforum.php?f=17
Tam jest wiele potrzebnych porad i sposobów jak przekonac rodziców.

Co masz na mysli " szczurka wezmę z zoologicznego z pewnych przyczyn" . Co to za przyczyny ? Przeciez to własnie z zoologa sa chore zwierzaki, w ciązy, nie ta płec.
Nie zastąpisz w zadnym razie kumpla dla szczura. Dodatkowo szczury trzeba wypuszczac, a nie powinny miec dostępu do chomiczej czy króliczej klatki, bo nawet przez kratki mogą zrobić krzywdę. Pominę już koszty utrzymania, które będzie musiała poniesc Twoja mama, bo szczury np. nie mogą jesc karmy typu Animals czy Megan , ani siedzieć na sianie czy najtanszych trocinach- zbyt często od tego chorują ( alergia, choroby płuc, pasozyty).

Myśl rozsądnie !! W tym przypadku popieram Twoją mamę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: Bratka.a10 »

Paul_Julian pisze:Muszą być minimum dwa.

Zanim przygarniesz jednego, poczytaj ten dział : http://szczury.org/viewforum.php?f=17
Tam jest wiele potrzebnych porad i sposobów jak przekonac rodziców.

Co masz na mysli " szczurka wezmę z zoologicznego z pewnych przyczyn" . Co to za przyczyny ? Przeciez to własnie z zoologa sa chore zwierzaki, w ciązy, nie ta płec.
Nie zastąpisz w zadnym razie kumpla dla szczura. Dodatkowo szczury trzeba wypuszczac, a nie powinny miec dostępu do chomiczej czy króliczej klatki, bo nawet przez kratki mogą zrobić krzywdę. Pominę już koszty utrzymania, które będzie musiała poniesc Twoja mama, bo szczury np. nie mogą jesc karmy typu Animals czy Megan , ani siedzieć na sianie czy najtanszych trocinach- zbyt często od tego chorują ( alergia, choroby płuc, pasozyty).

Myśl rozsądnie !! W tym przypadku popieram Twoją mamę.

Królik i chomik są w oddzielnym pokoju a więc nic im się nie stanie. Z pewnych przyczyn... Cóż chciałam początkowo adoptować szczurka lecz po prostu w zoologicznym widziałam jednego szczurka i on jest jeden tylko jeden szczurek... Nie jest dorosły lecz cóż... Młody ; )) W dobrym stanie itd. Dlatego go wezmę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: Paul_Julian »

Poczytaj sobie najpierw o tym , skąd są brane zwierzaki do sklepów. I jak czesto zamiast samca dostaje sie samice , w ciązy , ze swierzbem...
A to , ze jest w dobrym stanie ... Wad genetycznych nie widać. Już sie dosc naczytałem o szczurkach, które były w dobrym stanie i umarly, a sekcja wykazywala wady genetyczne.
Poczytaj sobie o chowach wsobnych. I nigdy przenigdy człowiek nie zastąpi szczura.

Poczytaj sobie, dlaczego szczur musi miec kumpla.

Masz tu nawet linki, bo moze to Cię przekona :
http://szczury.org/viewtopic.php?p=590060#p590060
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541

Postępujesz bardzo egoistycznie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: szczurzyca. »

szczur w samotności będzie się męczył. potrzebuje kontaktu swojego gatunku. samolubne jest trzymanie pojedynczo, bo kto go przytuli w nocy, wyiska futerko? z kim będzie się kłócił o najbardziej atrakcyjne ziarenko w karmie? to jakby ktoś ciebie zamknął w pokoju i od czasu do czasu wpuszczał ci stworzenie innego gatunku.nic nie zastąpi szczurowi kontaktu innego szczura.

a zoolog? napędzisz biznes, który nie dba o dobro zwierząt, a wyłącznie o zarobek. czasami trzeba zacisnąć zęby i przejść obok wystawy sklepowej nie patrząc. nie można zabrać stamtąd szczura, chyba, ze uda sie za darmo wyłudzić od sklepu. jeśli kupisz jednego biedaka, to na jego miejsce zostaną sprowadzone dwa następne, bo właściciel sklepu, zauważy, że szczury ładnie im "schodzą". i co wtedy? no właśnie, wtedy już nie weźmiesz i szczurki skończą u węża. zostają sprowadzane na świat bezmyślnie, nikt nie dba o dobre geny i nikogo nie obchodzi ile ten szczur będzie żył i czy będzie zdrowy. tak wyglądają rozmnażalnie szczurów, z takich hurtowni szczury i inne zwierzaki trafiają do sklepów http://www.ratz.co.uk/rodentfarm.html . zastanów się, czy takie rozwiązanie jest dobre. ja nie wiedziałam o tym i miałam szczura z zoologa. w wieku 9 m-cy miała pierwszego guzka. potem jeszcze dwa razy miała nawrót, aż w końcu wrócił po raz trzeci - tym razem były już dwa guzy obok siebie. wyglądała jak szkielecik, była taka słaba, ze musiałam pomóc jej odejść. ile ja po niej łez wylałam... i wiem, ze NIGDY nie kupię zwierzęcia w sklepie zoologicznym. także Twoje przyczyny nie są tutaj njważniejsze, najważniejsze jest dobro szczurków.
możesz pomóc niechcianym ogonkom tutaj na forum, w dziale oddam/sprzedam.
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”