Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
LinakarO
Posty: 26
Rejestracja: wt paź 18, 2011 5:35 pm

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: LinakarO »

Nie możesz być taka samolubna i dla swojej zachcianki skazywać szczura na męczarnie bo choć miał by złotą największa klatkę z najlepszym wyposażeniem będzie nie szczęśliwy kiedy będzie sam . Nie myśl tylko o tym ,że ty chcesz! Jeśli mam zgodziła się na jednego szczura to tak jak by nie zgodziła się wcale ! Szczur musi mieć towarzystwo w postaci tego samego gatunku !
"Już na zawsze będziesz odpowiedzialny za to co oswoiłeś "
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: Bratka.a10 »

Wiecie ja was rozumiem tylko, że w naszym zoologicznym kupiłam parę chomików (nie na raz) i one nie chorowały, długo żyły i zdechły z przyczyn naturalnych... Teraz mam dwa chomiki z tego zoologa i też są zdrowe. Króliczka też mam z tego zoologa i jest zdrowy . PS. Postaram się kupić dwa szczury.
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: marts »

Nie chcę być niemiła ale wiesz, jak masz wszystkie zwierzęta z zoologa i ogony też chcesz z zoologa to ja kompletnie nie wiem po co piszesz na tym forum..
Tutaj nikt nie popiera kupowanie ogonów :-\
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: Bratka.a10 »

Wiesz ja kocham zwierzęta... Rozumiem wszystkie zwierzęta z zoologa ja nawet bym zaadoptowała pojechała po szczurka do np. zielonej góry ale my nie mamy samochodu...
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: marts »

Jak się naprawdę chce i naprawdę zależy, to brak samochodu nie gra żadnej roli..
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: Flaumel »

Bratka, ale tutaj ludzie potrafią Ci przywieźć zwierzaka, jadąc gdzieś po drodze, więc brak samochodu problemem nie jest.
Problemem jest troszkę cierpliwości ;)
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: marts »

Tutaj ogłaszasz się: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... rt#p821018
Ogonek może być nawet z drugiego końca Polski. Wystarczy odrobina cierpliwości i poświęcenia :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jeden... dwa... szczury ?

Post autor: dusiaczek »

na forum można znaleźć transport a za pieniadze który Ty dasz sklepowi, on namnoży kolejne zwierzeta które za chwile trafią do weżą, bo myślisz ze do kogo trafiają te całe mioty które nagle dziwnym trafem znikają z dnia na dzien ze sklepów, zastępowane przez nowe, ładniejsze, kolorowe? do terrarystów własnie. I porpzez kupowanie zwierzat ten biznes napedzamy. Chcesz mieć szczura na już ot tak bo chcesz. A to jednak zwierze o którym trzeba wczesniej wiecel poczytać. Można zatem poczekać - ja czekałam miesiac, gdzie szczury przejechały kilkaset kilometrów - na adopcje. to nei ejst takie hop-siup, ale warto mieć szczura za którego wiesz ze nie zapłacisz za co sprowadzisz na świat kolejne uposledzone. mogą być zdrowe i żyć 6 lat, to nie zmieni faktu że kupując, skazujesz koeljne na cierpienie. tragiczne? ale taka jets prawda.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Thessi
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 26, 2011 1:37 pm

Potrzeba mu 2 szczurka?

Post autor: Thessi »

Od wczoraj mam szczurka - samczyka. Ogólnie zachowuje się normalnie - dużo i chętnie je, ale wybrzydza ( :) ) , jest ciekawski i często śpi. Ale jest sam. Rodzice ledwo zgodzili się na jednego. Zastanawiałam się nad zakupem ale uznałam, że tak będzie dla niego lepiej - będzie jeden, ale przynajmniej nie będzie męczył się w tej małej klatce w zoologu i nie skończy jako karma dla węża czy innego gada.
Tak czy siak - Muffin ( jego imię ) często śpi, dużo siedzi w domku, je raczej normalnie, akceptuje mój dotyk ale jeszcze jest dość nieufny, jak wyciągam go z klatki biega nerwowo, wciska się w kąty, wraca do klatki - i ( powtarzam ) dużo śpi.
Czytałam tu wiele postów i dowiedzialam się, ż szczur musi mieć towarzysza. Obawiam się, że to przez samotność jest taki osowiały. Bardzo mi go żal, chce mi się płakać. Rzecz w tym, że boję się, że rodzice nie zgodzą się na kolejnego zwierzaka, ledwo zgodzili się na Muffina. Znam ich - jak powiem, że Muffin jest nieszczęśliwy powiedzą, żebym go oddała komuś, aby miał szczurzego towarzysza.
Co mam robić? A może obejdzie się bez drugiego szczura? Tyle, że Muffinek nie usiedzi na kolanach - ciągle ucieka.
Przepraszam za taki długi post, ale chciałam dobrze opisać sytuację.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
Jestem tu nowa - proszę o wyrozumiałość.

Ze mną:
Kotka Lusia, kocur Rudi oraz mały szczurek Muffin.

Pod niebieskim kocem:
Świnka morska Florka [*]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Potrzeba mu 2 szczurka?

Post autor: marts »

Szczur to zwierzę stadne i albo otrzymujesz zgodę na dwa lub więcej albo w ogóle nie podejmujesz się opieki nad ogonkami.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Potrzeba mu 2 szczurka?

Post autor: Szurek15 »

Koniecznie kup 2 szczura.Bo w nocy kto mu potowarzyszy.Myślisz ze mu jest dobrze ale tak naprawdę on potrzebuje towarzystwa.Poczytaj dużo forum każdy tak pisze :P.
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Potrzeba mu 2 szczurka?

Post autor: Szurek15 »

I przeczytaj temat o tym jak przekonać rodziców itp. Albo zrób strajk czy coś.Ja 2 dni głodowałem żeby dostać szczurki:P.
dimitria
Posty: 82
Rejestracja: pt mar 25, 2011 11:40 am

Re: Potrzeba mu 2 szczurka?

Post autor: dimitria »

Szczurkom o wiele raźniej jest razem :) wtedy nawet szybciej integrują się z człowiekiem...
Nie ma ponadto piękniejszego widoku niż wtulone w siebie, śpiące szczurze mordki :)
Kiedy będziesz w szkole jeden szczurek może się nudzić w klatce, a gdy będzie miał towarzysza to przynajmniej będą mogli pofiglować, pobić się albo porządnie wyiskać ^^
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Potrzeba mu 2 szczurka?

Post autor: marts »

Koniecznie kup 2 szczura.Bo w nocy kto mu potowarzyszy.Myślisz ze mu jest dobrze ale tak naprawdę on potrzebuje towarzystwa.Poczytaj dużo forum każdy tak pisze :P .
Chyba adoptuj ;)
Popatrz na to z tej strony, że to nie jest człowiek, który może sobie wyjść na ulicę do znajomych i spędzić miło czas. On będzie siedział podczas Twojej nieobecności sam w klatce, nie będzie miał go kto przytulić ani wyiskać nawet nie będzie miał z kim się pokłócić o najlepsze ziarenko w misce. Nie rób mu tego, przekonaj rodziców na adopcję drugiego (są też takie przypadki, że rodzice nie akceptują adopcji, bo za dużo z nią zachodu i każą kupić - kupno i tak lepszym jest rozwiązaniem niż skazywanie go na samotność) albo oddaj go, bo naprawdę skazujesz go na dużo cierpienia w samotności :(
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Potrzeba mu 2 szczurka?

Post autor: Telimenka »

zdecydowanie dwójeczka jest koniecznością. Teraz tego nie widzisz, ale jak pojawi się drugi zobaczysz różnicę.
Nic nie zastąpi ogonkowi, drugiego przyjaciela w którego może się wtulić i zasnąć. Sama na początku miałam jedną samiczkę i nigdy więcej. Tylko spała i jadła.... bo w sumie co więcej miała robić?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”