Nowe ogonki ! ....

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Nowe ogonki ! ....

Post autor: Bratka.a10 »

Po wielu męczeniach mamy na dwa ogonki zgodziła się. Na początku zgodziła się tylko na jednego a ja głupia się zgodziłam... Na całe szczęście w ostatniej chwili zdecydowałam się i zdałam sobie sprawę, że nie mogę kupić tylko jednego szczurka "Samotny szczur-nieszczęśliwy szczur" w końcu mama się zgodziła (chyba miała mnie już dosyć...) . W zoologicznym pozostała odłożona dla mnie wielka klatka... Jak "szynszylówka" ma o ile dobrze pamiętam 2-3 pięterka i jest na prawdę duża... Na pewno starczy na dwa szczurki (trochę czytałam jaka powinna być klata).

W sobotę zagoszczą u mnie dwa nowe szczurki !!Dwa samce lub dwie samiczki ; DD Nie mogę się doczekać !!!

Pochwalę się wam ogonkami jak tylko zrobię pierwsze zdjęcia ; ))
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Paul_Julian »

Szkoda , że szczurki z zoologicznego .... Nie dało się poczekać na szczurki z forum ? Od razu po kupieniu bierz je do weta, zeby okreslił płeć i sprawdził, czy nie są zaświerzbione. I nie trzymaj na sianie ani trocinach.

I ta szynszylówka to jakie ma wymiary ? Bo jesli to taka http://www.klatki.org/klatka-60x40x70-remy-ocynk-510106 to się nada, ale tylko jeśli wyciagniesz pięterka. Pomiedzy pietrami jest za mała wysokośc.

Nie powinnaś miec zwierząt, nadal tak uważam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Bratka.a10 »

Tak, jest całkiem podobna tylko inne kolorki... Dlaczego nie powinnam mieć zwierząt ? ...

Dobra zabiorę je do weterynarza , dzięki za radę .
Obrazek
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Bratka.a10 »

Jeszcze się zapytam... Na czym dokładnie powinnam je trzymac?
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Paul_Julian »

Juz Ci odpowiedziałem w temacie , który zamknąłem.
Cały dział http://szczury.org/viewforum.php?f=166

Ma tylko 2 strony, poczytaj sobie. Jak masz tyle zwierząt, to zacznij o nie dbać . Co zrobisz , jak cos się bedzie działo, a akurat nikogo nie będzie na forum ? Założysz 5 tematów ? Nie. Najpierw nalezy samemu poszukać.
W wyjątkowej sytuacji mozna załozyc medyczny temat z nieokreslonym tytułem jak np. tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=173&t=33268 i nie dostać za to po uszach.

Jak zaczniesz sama szukac, to więcej sie nauczysz.
Odpowiedz na PM masz w zasadzie tutaj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Paul_Julian »

Zamiast kupować klatkę , trzeba było poczytać dział klatek i wybrac dużo lepszą.

Wszystko chcesz " na już " i Twoje zwierzaki na tym ucierpią ( oby nie ).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Bratka.a10 »

Nie chcę wszystkiego na już.... Połaziłam trochę pooglądałam klatki w zoologicznych i wybrałam najlepszą... Nie wiedziałam , że jest dział z klatkami itd. dzisiaj sobie posiedziałam i popatrzałam . Z zwierzątkami pójdę do weterynarza. I dla twojej informacji dbam o moje zwierzęta... wszystkie są zadbane jak coś jest nie tak chodzę z nimi do weterynarza. Może i wywarłam pierwsze wrażenie nie dobre ale nie znaczy że taka jestem .
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Paul_Julian »

No , ale jak nie wiedziałas, ze jest dział z klatkami ? To jak czytasz forum ? o_O Trudniej znaleść dział "Rózności".
O to mi własnie chodzi, jak piszę , że "na już". Jakbyś poświęciła chociaż max 30 minut to byś sie dowiedziała, że w sklepie jest gorszy , a przede wszystkim drogi wybór, że ta klatka nie jest dobra i jest na pewno wspomniana w kilku tematach na 1szej stronie działu klatek.

I dowiedzialabys sie wielu innych rzeczy. Gdyby nie to, ze Ci napisałem, zebyś od razu wzieła ogony do weta, to za tydzień bysmy mieli nowe tematy :
" moja samica ma dziwne coś pod ogonem, a druga nie ?"
" drapie sie i ma cos dziwnego na ogonie"
" dlaczego kicha ?"
"ratunku, rodzi!"
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Paul_Julian »

Do soboty masz trochę czasu. Więc czytaj, zaglądaj w rózne tematy, patrz tez na daty duzych tematów (np. karmienie) , bo niektóre są np. z 2006 , kiedy nie było dobrych karm ani ściółek.

Wrażenie na poczatek zrobiłas fatalne, masz teraz ogromnie dużo do nadrobienia, ale nie jest to niemozliwe. Z tej klatki będziesz musiała wymontowac piętra i zostawić np. tylko środkowe.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: szczurzyca. »

ale z jakiego powodu nie możesz adoptować? czemu zoolog? :-X
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Bratka.a10 »

Paul_Julian pisze:Do soboty masz trochę czasu. Więc czytaj, zaglądaj w rózne tematy, patrz tez na daty duzych tematów (np. karmienie) , bo niektóre są np. z 2006 , kiedy nie było dobrych karm ani ściółek.

Wrażenie na poczatek zrobiłas fatalne, masz teraz ogromnie dużo do nadrobienia, ale nie jest to niemozliwe. Z tej klatki będziesz musiała wymontowac piętra i zostawić np. tylko środkowe.
Okey dobrze :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Bratka.a10 »

szczurzyca. pisze:ale z jakiego powodu nie możesz adoptować? czemu zoolog? :-X
Ogólnie... ? Ja jestem z Szprotawy... Nie ma żadnych adopcji ani nic z Szprotawy , rozumiem dojazd lecz moja mama jest za granicą a ja jestem jak na razie z dziadkami... Trudna sytuacja ale dla szczurków będzie wspaniale, postaram się bardzo .
Obrazek
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: szczurzyca. »

Bratka.a10 pisze:
szczurzyca. pisze:ale z jakiego powodu nie możesz adoptować? czemu zoolog? :-X
Ogólnie... ? Ja jestem z Szprotawy... Nie ma żadnych adopcji ani nic z Szprotawy , rozumiem dojazd lecz moja mama jest za granicą a ja jestem jak na razie z dziadkami... Trudna sytuacja ale dla szczurków będzie wspaniale, postaram się bardzo .
no to trzymamy za słowo ;) chociaż szkoda, ze nie ma innego wyjścia..
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: furburger »

Jeśli już naprawdę musisz kupować, to radzę kupić samce, przynajmniej nie okaże się że samica w ciąży i będziesz miała młode, i z samcami mniej problemów jest, nie są tak żywiołowe jak babki :)

proponuję też założyć temat w dziale inne zwierzaki tam się możesz pochwalić resztą swoich pupili :)
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowe ogonki ! ....

Post autor: Paul_Julian »

Oba mają plusy i minusy. Samce mocno znaczą teren, mogą stać sie agresywni przy burzy hormonów, ale są często bardziej miziaści.
Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=30587 jest taki długi temat o róznicach między płciami.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”