[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Wilczek777 »

Moje potwory i tak ganiają po wszechświecie sporo. A jak nie ganiają to śpią jedno na drugim. W twojej klateczce problem jest jeden - drewniane półeczki. To jest tragedia totalna.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

A czy ktoś Ci je każe zostawiać?
Te plastikowe też nie są za dobre, nie dość, że zawalają 3/4 klatki to do tego cała klatka śmierdziała mi po 4 miesiącach moczem bo jak latali to pryskały siuśki na wszystkie strony :P
Rób jak chcesz, ja odradzam, faktycznie jest to typowa klatka dla chomików, nie wiem co mną kierowało jak ją kupowałam ::)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

1,98 - koszt koszyków 40x25(lub 30, niepamietam) w Tesco, w Castoramie ok. 4 zł. a i większe w Casto widziałam, wiec to nie rpoblem wymienić drewnaine pieterka.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Wilczek777 »

I tak źle i tak nie dobrze. Po wywaleniu tych drewnianych półek ciężko jest coś dopasować. O hamakach nie wspominam to dzieci chaosu przerabiają je na kawałeczki średnio w 10 minut. No i co mi zostało yhhh... Szukam dalej.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Ja teraz mam jedną drewnianą na samym dole, gdzie mają miseczki zawieszone, bo kuweta dosyć wysoka i nie sięgną z dna do nich.
Kupię taras ferplasta, kilka koszyczków dokupię i już ;)
Naprawdę drewniane półki nie są przeszkodą, klatka jest warta swojej ceny :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

hamaki najlepiej ze satrych szmat robic, pytać po znajomych (ja np. załatwiłam sobie stare zasłony od babci) i można wywalac co kilka dni. bo jak nie hamaki, to co w latce bedzie? a koszyki nei musza byc idealnie dopasowane ani w takich pozycjach jak pieterka.

marts - moje były wysoko a i tak 2 dni i całe mokre i smierdzace :/
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

dusiaczek mi nie chodzi o to, że są nisko to nie będą śmierdzieć, chodzi o to, że siuśki nie będą rozpryskiwać się po całek klatce jak będą szaleć ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

myslslam raczej o tym ze jak sa nisko to wybiora do sikania kuwete zamiast półek :p

co do klatki jeszcze to są tez te modele koszatniczkowe (na 3 ciury) które ja mam 41x70x60, do których koszyki wpasowane sa niemalże idealnie i świetnie zastępują drewniane półki ;)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

No chyba, że ;)

W każdym bądź razie każda lepsza od chomiczówek :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Co 2 szczurki powinny mieć w klatce i jakie wymiary?

Post autor: baja0799 »

W klatce najlepiej żeby były jakieś koszyczki czy hamaczki ,bo szczurki takie uwielbiają . Nie musisz tego kupować,bo hamaki idzie bardzo łatwo i szybko zrobić samemu ;) Koszyczki najlepiej plastikowe wyściełać jakkimiś szmatkami ;**
katka1607
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 26, 2011 9:48 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: katka1607 »

Witam:)
Chciałam zapytać czy taka klatka będzie odpowiednia dla dwóch szczurków? Oczywiście kołowrotek wypada ;)
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szyn ... 54178.html
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: altaj89 »

katka1607 pisze:Witam:)
Chciałam zapytać czy taka klatka będzie odpowiednia dla dwóch szczurków? Oczywiście kołowrotek wypada ;)
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szyn ... 54178.html
Bedzie ok :)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

Odnośnie tej klatki:
http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html
Zaletą jest fakt, że zaczęli robić po 2 pary drzwiczek u góry.
Niestety mam wrażenie, że od pewnego czasu ich jakość się zmieniła. Kupowałam ją pierwszy raz na przełomie marca i kwietnia i nie miałam najmniejszych zastrzeżeń. Jakiś czas temu kupiłam drugą taką samą. I wydaje mi się, że jest gorszej jakości niż stara. Po dwóch tygodniach użytkowania jeden drut się odczepił od klatki. W ogóle wydaje mi się, że pręty są minimalnie cieńsze niż w tej starej ???
Chyba się dobrze sprzedaje, bo widzę, że cena też się zmieniła, ze 117 podnieśli na 132 zł. ::) Niby niewiele drożej, ale w parze z pogorszeniem jakości to już raczej niefajnie.
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: rattulia »

Hej! Czytałam, że MAKSYMALNE odstępy między prętami to 1.5 cm. Ale upatrzona przeze mnie klateczka ma 1.6! Czy taka tez by się nadawała? ???
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Pewnie że by się nadawała ;) Jeśli szczurki będą bardzo malutkie i będą wychodzić, to zawsze możesz taką klatkę osiatkować, ale nie wydaje mi się, żeby wyszły. Jedna z moich klatek też ma takie odstępy (przed chwilą zmierzyłam, dokładnie 1,6 cm) i 5-tygodniowe szczurki z niej nie wychodziły :) Dla starszych może być nawet 2 cm, a dla dużych samców w ogóle ze 2,7 :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”