[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
anyk1
Posty: 48
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:30 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: anyk1 »

Witam

W końcu udało się urządzić klatkę dla moich 3 dziewczynek odbieramy je w niedziele już nie mogę się doczekać :). Klatka jest w 99 % skończona brakuje mostka między rurkami i gałązek kilku.

Proszę o opinie czy bezie ona bezpieczna dziewczynki mają 4 tygodnie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli macie jakieś zastrzeżenia co do klatki proszę o informację. Brakuje sianka mostka 2 pojemnika z wodą szmatek w domkach gałązek. Najbardziej mnie interesuje czy klateczka jest bezpieczna dla moich dziewczynek i czy wam się podoba.
jeśli są jakieś ciekawe pomysły co jeszcze mogę zrobić z przyjemnością poczytam.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Paul_Julian »

Sianka nie dawaj, bo łatwo o alergie albo pasożyty.
Taka klatka to raj dla 3ki :D Naprawdę fajnie urządzona, duzo półek i schowków - szczurki lubia :)
Za jakis czas zobaczysz jak sobie radzą z łazeniem. Zawsze mozna np. w połowie wysokości zawiesic 1-2 wieksze hamaki-łapacze, na wypadek gdyby któreś zesligneło się z półki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: aneczkaa »

Klateczka super, świetnie urządzona :) Drewniane elementy mogą szybko zacząć śmierdzieć, no ale ewentualne niedoskonałości wyjdą podczas użytkowania, więc też nie ma się co martwić na zapas ;)
Tak jak napisał Paul - możesz gdzieś pośrodku zawiesić dopasowany do wielkości klatki hamak-łapak i byłoby super :)
Sianka też nie polecam, może narobić więcej szkody niż pożytku, to samo z trocinami.
Kawał dobrej roboty! ;D
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: sasza&masza »

Świetna klatka! Napewno się szczuraskom spodoba;) Możesz porobić takie budki jeszcze z dwóch koszyczkow coś takiego :http://img10.imageshack.us/img10/4696/sdc17769.jpg
Jak te 2 połączone ze sobą ogonki to lubią:)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: sasza&masza »

Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
anyk1
Posty: 48
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:30 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: anyk1 »

Dziewczynki mamy już u siebie ale przełożyłam je do mniejszej klateczki i teraz buszują, wiem, że nie powinna mieć poniżej 40 cm ale one są takie maleńkie, że bałam się iż coś im się stanie w tej wielkiej klatce bez ogonków z 8-10 cm. Posiedzą w małej z tydzień dwa a potem mała przeprowadzka do klatki olbrzymiej. Myślę, że tak będzie najbezpieczniej.
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Rajuna »

Nic się nie martw, nie zrobią sobie krzywdy :) Sprawdź tylko odległość miedzy szczebelkami czy jest to 1cm-1.5cm, żeby nie wyszły. Maleństwa kochają buszować, więc nie odbieraj im tej przyjemności :D
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
anyk1
Posty: 48
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 4:30 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: anyk1 »

Dziewczyny zmierzyłam małe i mają 7 cm plus ogon jedna prześlizgnęła mi się przez półtora centymetra. Nie chce ich rozdzielać dlatego poczekają w tej klatce tez mają półeczki norki schowki hamaki ma ona 40 na 50 i na 60 i uważam, że ze względu na bezpieczeństwo posiedzą tydzień chociaż
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Rajuna »

Jeśli się prześlizgują, to rozumiem ::) Ta mniejsza klatka nie jest zła, jeśli chodzi o maluchy. Minimalne wymiary klatki są pod wymiary dużych szczurów - jak ktoś kupuje klatkę to zazwyczaj jedną na cały szczurzy żywot.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
anoption
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 31, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: anoption »

Klatka moich dwóch panien :) Zamierzam im dokupić jeszcze jakąś rurę pcv i i powiesić z lewej strony :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LinakarO
Posty: 26
Rejestracja: wt paź 18, 2011 5:35 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: LinakarO »

To i ja się pochwalę moją klateczką : )

Klatkę dostałam dwa dni temu od wujka któremu padła papuga . Papuga w tej klatce mieszkała 20 lat i stan klatki był po prostu makabryczny . Same jej czyszczenie zajęło mi cały dzień . Potem ją oszlifowałam a mój chłopak ją pomalował : )

Jej wymiary to szerokość - 54cm Głębokość 54 cm Wysokość 118 cm
Docelowo chcę by zamieszkało w niej 6 szczurasów ... Puki co mieszkają dwa :)

Oto Ona :

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
"Już na zawsze będziesz odpowiedzialny za to co oswoiłeś "
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: szczuruleczka »

LinakarO pisze:To i ja się pochwalę moją klateczką : )

Klatkę dostałam dwa dni temu od wujka któremu padła papuga . Papuga w tej klatce mieszkała 20 lat i stan klatki był po prostu makabryczny . Same jej czyszczenie zajęło mi cały dzień . Potem ją oszlifowałam a mój chłopak ją pomalował : )

Jej wymiary to szerokość - 54cm Głębokość 54 cm Wysokość 118 cm
Docelowo chcę by zamieszkało w niej 6 szczurasów ... Puki co mieszkają dwa :)

Oto Ona :

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ślicznie, wygląda jak nowa :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Caramelo
Posty: 108
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 8:44 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Caramelo »

A to klatka moich dziewczynek :) Patrząc na Wasze to nie ma się czym za bardzo chwalić :(

Obrazek
Caramelo
Posty: 108
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 8:44 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Caramelo »

dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: dusiaczek »

półki drewniane jeszcze nie smierdą?;p nawet jesli, i tak je za niedługo wymienisz na koszyki ;)
swoją drogą, jakie ta klatka ma wymiery? bo sie taka mała prezentuje.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”