Domek w klatce.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Domek w klatce.

Post autor: baja0799 »

Mam pytanie :
Słyszałam kiedyś ,że szczurki ,które mają domek w klatce stają się później .....
No ...hmmm....zaczynają właściciela gryźć po palcach ,bronią swojego terenu !
Czy to co słyszałam jest prawdą ?
PS:Jeśli taki wątek był -usunąć!)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Domek w klatce.

Post autor: Paul_Julian »

Niektóre, jak im wepchasz palce to domku to mogą dziabnąć. Ale to tylko te, które sa strachulcami, akurat będą zajęte ( np. spią ) , albo się przestraszą. Moja Kredka jest taka, w tej chwili tylko łapie za skórę, ale czasem dziabnie mocniej.
Oprócz standartowych hamaczków i półek, szczurki powinien miec domek czy hamaczek z daszkiem, albo gniazdko pod półką. Potzrebują po prostu takiego cichego intymnego kącika, gdzie można sie schowac przed wzrokiem człowieka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Domek w klatce.

Post autor: baja0799 »

Aha ,czyli domek musi być !
Awatar użytkownika
Youki
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 11, 2011 8:16 pm

Re: Domek w klatce.

Post autor: Youki »

Ja słyszałam, że domek mogą mieć tylko w pełni oswojone ogony.:D
Ze mną:Łazik,Intruz ;*
Odeszły:Sindy,Farcik,Cekin,Gwiazdek :( [*]
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: Domek w klatce.

Post autor: albireo »

Zależy od metody oswajania. Może być tak, że w pierwszych dniach chce się przekonać szczura, że to Twoje ręce są bezpieczną kryjówką, a nie domek.
Ja swoim zawsze wstawiałam domek i nie miałam problemów z oswojeniem.
Wydaje mi się, że w warto dać szczurom wybór, gdzie chcą spać - w hamaczku, na szmatkach, czy w domku. Mają w sumie prawo do odrobiny prywatności.
Ja swoim domki robię z kartonu. Szukam w supermarketach pustych pudełek, odpowiednio je przycinam i sklejam taśmą. Daję szczurom ręczniczki aby sobie uprzytulniły domek, a przy okazji kolejnego sprzątania całość wywalam i zastępuję nowym domkiem.
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Domek w klatce.

Post autor: baja0799 »

Zastanawiam się nad wstawieniem takiego domku ,ale Rastka ma swoje ukochane miejsca w klatce ;p
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Domek w klatce.

Post autor: Paula_13 »

A jaki domek byłby najlepszy? Domyślam się, że plastikowy albo kamionkowy. Ja nigdy nie miałam dla żadnego szczura domku.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Domek w klatce.

Post autor: Nietoperrr... »

Najlepsze są polarkowe wiszące ;D Milutkie,cieplutkie,szczuraki uwielbiają! :D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Domek w klatce.

Post autor: Paula_13 »

Moje smrodki olały (dosłownie i w przenośni) wszelkie piękne polarkowe hamaczki i dalej spały na plastikowych półkach (ascetyczne są). Ale może taki domek z dziurką. Coś wykombinuję mądrego. dziękuję za radę :)
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: Domek w klatce.

Post autor: paczekpaczek »

moje to też asceci - żadne hamaczki (służyły tylko do olewania) ani szmateczki; uwielbiają natomiast włazić w taki pieniek z dziurkami z zoologa - jak były małe właziły tam oba, teraz się ledwie jeden mieści, ale to jego ulubione miejsce i nigdzie indziej nie zasypia :-) (spi oczywiscie w roznych miejscach na poleczce rowniez, ale kladzie sie spac - tylko w pienku). Mam w klatce rowniez duzy drewniany domek, ktory z kolei jest ulubionym miejscem do spania drugiego szczurasa - tylko ze on akurat uwielbia spac... na jego dachu ;-) a ze dach jest spadzisty, to lezy sobie we wglebieniu miedzy daszkiem a sciana klatki i wlasnie tam mu najwygodniej :D
Yoruichi
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 12, 2010 3:23 pm

Re: Domek w klatce.

Post autor: Yoruichi »

A Sputnik zalicza się do kategorii domków? Bo urządzam klatkę i nie wiem czy dodatkowo powinnam poszukać jeszcze czegoś bardziej zabudowanego?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Domek w klatce.

Post autor: dusiaczek »

Moje domku w ogóle nie mają, ale okryte hamaki (domek, ale tez polarowy, jedzie dopiero) wiec jakoś super konieczne mi sie sam "domek" nie wydaje jesli maja sie gdzie schować.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Yoruichi
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 12, 2010 3:23 pm

Re: Domek w klatce.

Post autor: Yoruichi »

No to dobrze :) Poza Sputniczkiem kupiłam jeszcze futrzany hamak w zooplusie. Pozostałe spróbuję uszyć sama, tylko najpierw muszę obudzić moje krawieckie instynkty. Na pewno gdzieś tam siedzą :P
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Domek w klatce.

Post autor: dusiaczek »

ie tam hamak z nogawki od spodki czy prostokatnego kawałka materiały mozna zrobic, fakt faktem ze te kupne wygladaja ładniej, ale szczurom to i tak jedno, byle spac, zasikac i zjesc;p
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Domek w klatce.

Post autor: baja0799 »

Rastka akurat ma ze spodni wycięty skrawek kwadratowy materiału z tylną kieszonką i tam sobie przesiaduje . Oprócz tego ma tunelo-hamaczek ,bo jest to tunel z nogawki ,wiszący ,ale ona śpi na nim i służy jako hamaczek . Ma też wiaderko przymocowane do klatki i wyściełane materiałami ;p
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”