Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: rattulia »

Tak naprawdę to transport w końcu prędzej czy później się znajdzie :)
Zależy mi na tym aby samiczki miały nie więcej niż dwa miesiące. Moje ulubione umaszczenia to: black (diabełki :) ), siamese, husky, russian/american blue. Jeśli chodzi o pytania przedadopcyjne to:

1.Czy masz już szczury?
2. Czy posiadasz klatkę? Podaj wymiary i w miarę możliwości wyślij zdjęcie.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informował o stanie zdrowia pupilków?
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jak wygląda bezpieczeństwo szczurów względem innych zwierząt?
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
10. Czy jesteś osobą pełnoletnią? Jeżeli nie, czy masz zgodę rodziców?
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną?

1. Nie. Te będą moimi pierwszymi.
2. Wymiary klatki to 80 cm (dług.) x 48 cm(szer.) x 78 cm(wys.) http://imageshack.us/photo/my-images/5/klatkai.jpg/ (według kalkulatora fancy rats wystarcza na 5 szczurków)
3. Lecznica weterynaryjna „Chiron” Płock (wykształcenie/doświadczenie lekarzy można sprawdzić na tej stronie: http://www.chiron.com.pl/articles/show_article/33
4. Tzw. Karmą „samoróbką” (tj. najpotrzebniejsze ziarna, suszone owoce i warzywa) Ew. Versele Laga Rat Complete. Oprócz tego świeże owoce i warzywa (typu marchew, jabłko, ogórek, banan), źródła białka (biały serek, jogurt naturalny, gotowane jajko) i gerberki.
5. Oczywiście, że nie!
6. Nie ma problemu.
7. W domu mam rybki i chomika, ale szczury nie będą miały kontaktu z żadnym z nich.
8. Podczas wyjazdu staramy się znaleźć dla nich jak najlepszą opiekę (znajomi, rodzina) uprzednio informując o wymaganiach pupili
9. Podczas „pierwszych dni” ograniczałabym się do chodzenia po łóżku. Po oswojeniu będą mogły biegać po zabezpieczonym pokoju.
10. Nie jestem osobą pełnoletnią, jednak mam zgodę rodziców.
11. Tak.

Mam nadzieję, że coś się znajdzie ;D Czy ktoś chce powierzyć mi szczurki?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: smeg »

Co do karmy - ciężko jest przygotować własną mieszankę, która w pełni zaspokoi potrzeby żywieniowe szczura. Szczury potrzebują dużo białka, więc ziarna, warzywa i owoce nie wystarczą. Najlepiej kupować gotowe karmy dobrej jakości, wtedy mamy pewność, że szczurowi niczego nie zabraknie ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: rattulia »

Zatem pozostaje nam versele laga :) Chociaż co jakiś czas podrzucić słonecznik, płatki kukurydziane czy chipsa bananowego nie zaszkodzi!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: smeg »

Versele Laga to nie jedyna dobra karma, jest jeszcze XtraVital, Beaphar Care+, JR Farm Uczta szczura, Tima Rattima - musisz zaobserwować, co Twoje szczurki będą najbardziej lubiły ;) Bo moje np. Versele Laga Rat Nature nie chciały jeść nawet, jeśli przez cały dzień nie dostały nic innego. Jadły ewentualnie Versele Laga Rat Complete.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: rattulia »

Ach, czyli Rat Complete to nie pełna nazwa? Ale gafa ;D
Zatem trzeba zaobserwować. Jednak, choć sucha karma to podstawa nie zamierzam poprzestać też na niej. Serki, gerberki, owoce i warzywka jakieś jajo... Staram się jak najlepiej.
smeg pisze: musisz zaobserwować, co Twoje szczurki będą najbardziej lubiły ;)

No właśnie, żeby kiedykolwiek to MOJE nastąpiło :) (bo jak tak dalej pójdzie z adopcją to dopiero za kilka lat) Smeg a ty nie masz dziewczyn na zbyciu? ;D
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: szczurzyca. »

a albinoski mogą być? :) jesli nie to ja będę miała też kolorowe ogonki w sobotę na dt, samiczki. jestem w Krakowa, ale transport do Warszawy jest bardzo łatwy ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: szczurzyca. »

['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: rattulia »

Nad nimi zastanawiałam się głęboko i poważnie, jednak przeczytałam, że były trzymane razem z samcami, co w zasadzie gwarantuje dużo większe stadko, a ja nie potrafiłabym zapewnić domu tak wielu maluchom ;)
Gdyby ktoś znalazł gdzieś na forum jakieś ładne dziewczynki w wieku ok. 2 mies. (lub młodszą) to ja byłabym chętna. Moi rodzice nie są przekonani do czerwonych oczek ;D
Mam nadzieję, że oferowane przeze mnie warunki nie pozostawiają wiele do życzenia :)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: szczurzyca. »

jeżli byłyby w ciąży u mnie mioty zostałyby uspione ;) nie oddam szczurów z podejrzeniem ciąży
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
very.martini
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 18, 2011 12:52 pm

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: very.martini »

Ja również mam dziewczynki z labu, na 90% będą jechały do Płocka. Daj mi znać, jeśli bylabyś zainteresowana, jestem otwarta na propozycje, po kilku pytaniach, oczywiście. Jeśli jeśli jesteś z Płocka, podobnie jak druga zainteresowana osoba, byłoby to dużym ułatwieniem w kwestii transportu dla wszystkich (lepiej, żeby jedna osoba wiozła cztery szczury niż żeby dwie osoby wiozły po dwa ;D ).
Nie są w ciąży, są zdrowe i milaśne:)
Jestem pod pw.

Pozdrawiam,
VM
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Przyjmę dwie samiczki [Warszawa/Płock i okolice]

Post autor: rattulia »

Temat nieaktualny. Proszę moderatora o zamknięcie. ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”