Sól i wapno dla gryzoni

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
chillout

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: chillout »

oj, wybacz
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Zuszka »

moj potraktowal takie wapno dla gryzoni bardzo brutalnie... po prostu je obsiural. Owszem, wczesniej troche nadgryzl, no ale jak zobaczylam ze jest obsikane , to musialam niestety je wyrzucic :(
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

sól dla gryzoni

Post autor: Kacha »

Rodryg ostatnio zaczął namiętnie lizać moje ręce, więc postanowiłam kupić mu sól, ale w zoologicznym na hasło "sól dla gryzoni" zobaczyłam na twarzy pani sprzedawczyni głupi uśmieszek i zostałam powiadomiona, że nie ma. Słowem: kobieta nie miała pojęcia, że takie coś istnieje. Co o tym myślicie? Bo mnie wnerwiła.
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Masterton »

Mi ostatnio podano wapienko dla papug zamiast dla gryzoni. W porę się zorientowałam.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
moniakicia
Posty: 72
Rejestracja: sob paź 23, 2004 3:59 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: moniakicia »

Ja widzialam sol dla grzyoni w wielu sklepach... Ale moje dziewczyneczki maja teraz wapienko z dodatkami i bardzo je lubia. Kobieta byla po prsotu niedoinformowana... moze myslala ze chodzi o sol kuchenna dla zwierzat.... W sklepie powinna byc specjalistyczna kadra...olej to babsko
Moje dziewczynki: Niunia & Funia :)
eme
Posty: 150
Rejestracja: śr sie 25, 2004 1:42 pm
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: eme »

Robaki czasem liżą ręce nie dlatego, że potrzebują soli. Moje pysiaki mają sól a i tak zawsze "dobierają mi sie do rąk" - często lizanie kończąc iskaniem. Czasem z miłości, czasem dlatego, że jadłam jakąś czekoladkę, czy kroiłam mięsko ( zapach zostaje).
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ja kupilam sol (pani na szczescie wiedziala,co to i specjalnie dla mnie ja zamowila),ale sie nie przydaje,bo Groszek ja olal ;/
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: falka »

ja kupilam ostatnio sol ze wzgledu na lizanie raczek, ale na szczescie :D:D:D lizanie nie ustalo, a sol jest uzywana tak: jeden liz i duzo wody :).
sol kupilam w takich pastylkach wielkosci 5 zlotych i grubosci ok. cm i paczka kosztowala 2,30. wsadzilam ta pastylke miedzy kratki - taka jedna starczy chyba na rok(czyli na tyle ile ma waznosci), a jest ich tam ok. 20. tak wiec podzielilam sie z kolzanka i jej szczurek zjadl naraz pol tej pastylki, po czym kolezanka ja wyjela - na szczescie nic mu po tym nie bylo(uffff), ale jak to mu w ogole moglo smakowac??
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Kacha »

No cóż... To były chyba meganiedobory soli w ograniźmie :D
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: maka »

szczurkom podaje zwykle wapienko,ale dla koszatniczek podawalam wlasnie takie wapno dla duzych papug,bo znikalo w ciagu 2 sekund a z tym papuzim musialy sie troche pomeczyc...........wiec jak ktorys szczurek rozprawia sie z wapnem za szybko polecam wapno dla duzych papug-przetrwa dluzej i lepiej sie zabki zetra
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: ajlii »

Moje szczurki kostkę wapienną traktują jak element wystroju klatki...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
sczurzyca
Posty: 30
Rejestracja: sob gru 11, 2004 7:13 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: sczurzyca »

a wiecie co ja wam powiem
otoz pani w sklepie powiedziala że sól dla gryzoni to morderstwo doskonałe tych gryzoni
to wiec poszlam do drugiego a tam niedość że to dobre to jeszcze odżywcze , ale coś mój mały nie chce jesc
kulka
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: myszka »

Hm... wiecie, z tego to by sie już dało całkiem fajny kabarecik zrobic :D szczurzyco, mam nadzieje, że nie uwierzyłaś w to, że specjalna sól dla gryzoni jest trująca... a co do tego, że szczur nie chce jej jeść, to casłkiem normalne, moje tez namiętnie jej nie zjadaja, ale raz na jakis czas podskubują, i zasikują :? :)
Elwirka
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 11, 2005 5:08 am

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Elwirka »

Mam pytanko: czy jest jakaś duża różnica w składzie między wapnem dla papug, a wapnem dla gryzoni? Chyba szczurkom wapno dla papug nie powinno zaszkodzić bo sprzedawczyni w sklepie podała mi właśnie wapno dla papug :? a szczuras wtrąbił już połowe i nic mu nie jest :)
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Kacha »

Mi się wydaje, że różnią się tylko nazwą.
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”