Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Szurek15 »

Polecam VL Rat Nature i JR Farm.
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Idekk »

kupiłam chłopakom vitakraft menu, ale, o zgrozo, się nie rzucają na to. chyba będę musiała wymieszać z vitapolem. nie wiem skąd moim szczurom się to wzięło, ale ani za VL (nature i complete), ani za tą specjalnie nie przepadają, ale jak im się dorzuci vitapolu, to wpierniczają aż się uszy trzęsą. to samo z kolbami, VL stoi tydzień, a z vitapolu znika w godzinę, w dodatku muszę dwie wkładać, bo o jedną to nawet futro potrafi latać o_O
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Idekk »

o edycjo:
wrzuci vitapolu= pomiesza karmę z vitapolem.
trina269
Posty: 22
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: trina269 »

freesound VL rat complete dostaniesz koło CH Korona (chyba Kakadu ten sklep się nazywa) na pewno bo ja tam kupiłam. Ale moje szczurki to niby na tej karmie chowane to jakoś u mnie nie bardzo to znika. Będę szukała czegoś innego chyba.
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pipilotti »

U mnie króluje XtraVital. Wiedziona chęcią urozmaicenia dziewczynom diety, wykosztowałam się i kupiłam Care+ tej samej firmy - okazało się, że (podobnie jak Rat&Mouse Pro) służy im wyłącznie do robienia zasikiwanych prędzej czy później zapasów...Czy Wasze szczury lubią tę karmę?
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Ja też skusiłam się na care+ i przy pierwszym podejściu jeden ogon wcinał, aż mu się uszy trzęsły. Drugi spojrzał na mnie z politowaniem, gdy mu próbowałam wcisnąć, potem wziął jednego chrupka po czym ostentacyjnie wypluł ::)
Jeśli Care+ wystarczająco długo leży w misce, to zjadają wszystkie chrupki, co jest niezłym wynikiem, bo są takie karmy, których w ogóle nie tknął, choćbym stanęła na rzęsach ;) Jeśli zmieszam Care+ z inną karmą, to znikają najpierw ich ulubione smakołyki, potem Care+, a potem sikają do resztek (najczęściej ziaren) :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Flaumel »

A u mnie chłopaki za Care+ (poza zielonymi chrupkami, nie wiem co w nich innego ;D) są w stanie się pozabijać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

U mnie z kolei zjadały wszystko, oprócz brązowych kwadracików :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Szarlotka »

hehe a moje wszamają MEGAN i są w siódmym niebie!!! :D
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczkaa »

Megan nie jest dobrą karmą.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: dusiaczek »

jak to wiele razy pisano, a przykład dobry - dzieci też szamają chipsy i sa wniebowzięci, ale czy chipsy są zdrowe?
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Szarlotka »

Kurcze... Zabrałam im to i jutro kupię coś lepszego...
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Szarlotka »

z tego wynika że wszystko co jest smaczne jest niezdrowe.
A to nie prawda, bo ja bardzo lubię marchewkę :D
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: dusiaczek »

wszystko? to co Ty jesz? o.0
niestety firmy takie jak Vitapol, Megan czy Windsor(tak to chyba szło) przyciagaaja ludzi niska ceną (chociaz pamietam jak Vitapol kosztował niecałe 2 zł x-lat temu a teraz jak za 5 widze to rzadkość) a niedoswiadczeni posiadacze gryzoni nie wiedza co w karmie siedzi. choć mi Vitapol, mimo ze chomiki za mojego dzieciństwa to jadły, to jak miałam pierwsze szczury, to wygladał okropnie ze względu na zbyt dużą ilość małych ziarenek których i tak nikt nie jadl wiec wolałam kupić karme za 15 zł z której mam pewnośc ze zjedzą wszystko niż dać 5 zł za zjedzenie może ze 200 gram z paczki.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pipilotti »

A co z Vitapolem Premium? Vitapole z zasady omijam z daleka, ale jestem ciekawa, jak bardzo Premium różni się od standardowego i jak oceniacie jego jakość.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”