Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: mini »

Takie "pajęczynki" trafiają się też w długo otwartych torebkach z kaszą jęczmienną, nawet jeśli robala nie widać, to jego obecność potwierdzają takie właśnie zlepione ziarenka.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Kleoska »

:O
http://img.webme.com/pic/t/terrarystyka ... cn9963.jpg
To było coś takiego... tylko jakby sama ta skóra :O
I nie było tam żadnych pajęczynek...
Awatar użytkownika
Koko_Mila
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 5:21 pm
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Koko_Mila »

Ja przynajmniej nie mam problemów z robakami,kamieniami,chrupkami i innnymi bo odkąd skonczyła mi się tamta karma to karmie jedzeniem ''domowym''.Są czasem problemy ,ale tylko czasami. :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

Jedzenie domowe, czyli?
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Koko_Mila
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 5:21 pm
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Koko_Mila »

czyli czytałam ostatnio o prawidłowym żywieniu szczurów i przeczytałam tam o tym co szczurom można podawac zamiast karmy i zaczełam tak robic ,a poza tym mojemu szczurowi owiele bardziej smakuje karma robiona niż ta sklepowa :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Jedzenie domowe nie zastapi prawidłowo zbilansowanej karmy. http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=16755
Szczura karma nie po to jest dla szczurów, zeby karmić ludzkim jedzeniem. Tak samo jak nie karmi sie szczurów np. ptasią karmą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

Ja mam wątpliwości czy da się zbilansować samodzielnie pokarm zwierzęcia (nie mając doświadczenia, dobrej kompletnej, szczegółowej literatury i wiedzy n/t żywienia kogokolwiek). Nie jestem optymistką, biorąc pod uwagę to, jak dużo ludzi ma problem ze zblilansowanej swojej własnej diety, do czego istnieje multum publikacji/książek wzbogacanych o co rusz to nowe badania i wnioski, nie wspominając o bogatej ofercie produktów na rynku :P
Moje ogony też wolą jeść to, co dostają poza karmą, ale nigdy mi nie przyszło do głowy, aby zrezygnować z typowo szczurzego pokarmu, bo nie trzeba być jakoś szczególnie inteligentnym, żeby zauważyć, że przy przyjmowaniu karm dobrych producentów mają błyszczącą puszystą sierść itd... :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dzastaaa
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:08 am

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: dzastaaa »

Ja zraziłam się ostatnio do Timy. W paczce znalazłam peta i jakoś tak niedobrze mi się zrobiło:P stanowczo nie kupię więcej a szkoda, bo poza dodatkiem wyglądała dobrze. Zastaję przy VL i JR Farm
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Jak dasz znać do zooplusa, to bez gadania zwrócą Ci pieniądze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Shirley
Posty: 63
Rejestracja: śr sie 19, 2009 3:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Shirley »

Ja ostatnio też jestem jakoś mniej zadowolona z Timy. Przede wszystkim strasznie pyli. Jak ją przesypuję z dużego worka do mniejszego pojemnika, to wygląda, jakbym rozdmuchala cement po pokoju. Jest w niej też coraz więcej drobnicy, którą moje matołki zostawiają - poprzednie worki były wyraźnie lepszej jakości, ale może tylko ten mi się trafił jakiś taki gorszy i producent zsypał swoje resztki akurat do tej mojej paczki. Mam taką nadzieję, bo od kiedy nie mogę nigdzie dostać Deli Nature, Tima była jedyną karmą zjadaną w całości.
Tu: Groszek, Kubek. Tam: Niebieski, Cudak, Łaciaty, Jeżyk, Gruby (znany kiedyś jako Pinky), Artur, Buba
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

Niestety w tym dziale muszę napisać o Timie. Dzisiaj doszła mi paczka i jestem bardzo rozczarowana... dostałam wór 5 kg Timy uszkodzony, w którym są mole! Cała chmara... zastanawiam się nad wyrzuceniem paczki. Jestem totalnie niezadowolona, niestety już nie tylko w Vitapolu są mole ale i w Timie również. Skład karmy wiadomo ok, ale ta wkładka mięsna... Jeszcze jedna sprawa żeby było śmieszniej... na stronie zooplusa nie ma ani nr telefonu ani e-maila, nic... jest formularz do wypełnienia, który nie działa! Jak mam zareklamować tą karmę?

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
9 duszyczek za TM [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: klimejszyn »

Aferson, na ich facebooku na tablicy napisz, zazwyczaj odpisują jeszcze tego samego dnia. paczkę zostaw do reklamacji.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

Dziwne, zamawiałam Timę wielokrotnie, kilka dni temu nawet 35 kg i nigdy nie było moli...
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Ja wysylałem na ten https://www.zooplus.pl/myzooplus/contact/form
Opisałem sprawę, nie musialem nawet dodawać zdjec, tylko link która dokladnie karma, i zwrócono mi kasę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

O właśnie o ten formularz mi chodziło. Już udało mi się poprzez niego wysłać maila - jak załączałam tam zdjęcia to coś się psuło, a jak nie załączyłam żadnych zdjęć to od razu się wysłało. Czekam teraz na odpowiedź zobaczymy co zrobią...
Paul_Julian a czy musiałeś odsyłać im tą paczkę? Ja swoją otworzyłam i musiałabym kombinować z odsyłaniem...
No dziwna sprawa mnie to wygląda tak jakby maszyna, która zgrzewa folię źle to zrobiła, bo to nie jest przecięte, ani uszarpane.
O tu jeszcze mam takie śliczności co mi się nie załadowały wcześniej, to teraz je wrzucam:
ObrazekObrazekObrazek
9 duszyczek za TM [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”