Szczur a inne zwierzęta

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur i myszka

Post autor: krwiopij »

ale to dokladnie tak samo jak z przylaczaniem mlodego szczurka do starszego... a takich tematow jest tam pod dostatkiem...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

szczur i myszka

Post autor: kris »

to czy bedziesz mogl je polaczyc to juz zalezy od szczurow...
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
roxi89
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:59 pm

Czy chomik by?by dobrym przyjacielem dla szczurka?

Post autor: roxi89 »

Witam Wszystkich! :) Zastanawiam się nad przyjacielem dla mojej 4 miesięcznej szczurzycy...Myśle o chomiczQ...jak myślicie czy nie będą się gryżć? Czy szczurek nie jest już za duży na nowe zwierzatko w klatce? I jaka płec chomika byłaby najlpesza? (mam nadzieje ze jesli by był to samiec to no wiecie...nie miałyby ze sobą szczurochomików :lol: ) Pozdawiam :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur i chomik.

Post autor: krwiopij »

najlepszym przyjacielem dla szczurka jest drugi szczurek... chomik nie nadaje sie kompletnie... raz, ze chomik (syryjski) to samotnik i zadnego towarzystwa nie lubi, dwa, ze ze szczurkiem nie potrafilby sie porozumiec, trzy, ze szczur moglby potraktowac go jak ofiare - po czym zagryzc i zjesc... :roll: jesli chcesz sprawic swojej szczurce towarzystwo, napisz, skad jestes, a moze znajdzie sie jakas mloda szczurka z domowej hodowli w twojej okolicy... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczur i chomik.

Post autor: Ewqa »

Chomika odradzam zdecydowanie !!!
Szczur może upolowac chomika i potraktować go jako jedzonko. Mojego brata szczur polował na mojego chomika.
Chociaż słyszałam o przyjaźni młodej szczurzycy i świnki morskiej, ale nic mie nie wiadomo co dalej sie działo.
Szczur najlepiej sie dogada z innym szczurem !!
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Tobi
Posty: 36
Rejestracja: wt mar 15, 2005 9:29 am

Szczur i chomik.

Post autor: Tobi »

Też tak myślę, dwa odmienne gatunki nie powinny przebywać w jednej klatce. Zastanawiam się tylko czy nie mogłyby się do siebie powoli przyzwyczaić...
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH! :)
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Szczur i chomik.

Post autor: jutka »

Chomik syryjski jest samotnikiem i nie można go trzymać nawet z drugim chomikiem. Podobno nawet rozmnażanie tych chomików jest bardzo trudne, bo samiec i samica mogą się pogryźć zamiast rozmnażać.

Małe zwierzątka jak myszy, myszoskoczki, chomiki karłowate, zostaną przez szczura potraktowane jak jedzenie - patrz historia Crazy, szczurzycy Pauli.

Szanse widzę tylko przy dużych zwierzakach - świnka morska, królik, pies - ale to nie będzie towarzystwo, o jakim twój szczur marzy. Najlepsza będzie druga szczurzyca.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Szczur i chomik.

Post autor: myszka »

Jak już pisali moji przedmówcy, najlepszy jest drugi szczur :)
A co do większych zwierząt, to świnka morska odpada, podobno jej radosne kwikanie bardzo drażni szczurka.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczur i chomik.

Post autor: Ewqa »

No niektórych ludzie też ;) Zwłaszcza jak świst słychać co chwilka i chodzi o jedzonko ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
roxi89
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:59 pm

Szczur i chomik.

Post autor: roxi89 »

Dziekuje wam za rady...chyba jednak zrezygnuje z chomika i zastanowie sie nad szczurkiem...mam nadzieje ze sie polubią bo słysząłam ze i z tym moga być problemy ale dziekuje Wam za rady!! :D :D :D Pozdrawiam wam i wasze szczurki :!:
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Szczur i chomik.

Post autor: Nakasha »

Mój szczurzy samiec polował na chomika, ledwo go - chomika - uratowałam od śmierci. Odradzam.... ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Basieńka
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 22, 2005 1:42 am
Lokalizacja: uk

Szczur i chomik.

Post autor: Basieńka »

wiec....Hilla jest u mnie od ok 6 miesiecy,jej kontakty z innymi zwierzetami ograniczaja sie do chomika syryjskiego mojej współlokatorki(no pomijajac mojego kota,ale nie o niego tutaj chodzi).Śzczurcia była u nas pierwsza i gdy ja i chomika razem na łóżko dałyśmy wszystko było ok,powąchała go poiskała itp,po jakims czasie coś jej odbiło i zaczeła go atakować,kazdy kontakt dłoni z chomikiem później ze szczurka mógł sie skończyc ugryzieniem(raz to przezyłam,później zawsze po głaskaniu chomika myłam ręce)ogólnie bardzo bardzo nie lubi chomików... a chodzi mi o to ze chciałabym Hilluni mojej kochanej sprawić kumpelkę do zabawy,i boje sie ze nie zaakceptuje drugiego osobnika.Wiem ze szczury ogółem nie znosza chomików ale boje sie zaryzykować.....bo jak znowu jej odbije....ale z drugiej strony nie nudziłoby sie jej jak mnie nie ma przy niej....kurcze nie wiem :roll: jak myślicie,mam nadzieje ze cos z tego zrozumieliście

a tak na margnesie czy wasz szczurek oprócz zgrzytania ząbkami "śpiewa" jak świersszczyk?bo moja Hilcia tak:D... szczególnie jak siedzi mi na ramieniu i śpiewa do uszka .... jejku jak ja ją kocham
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 9:11 am przez Basieńka, łącznie zmieniany 1 raz.
Frank
Posty: 53
Rejestracja: pn mar 28, 2005 5:12 pm

Szczur i chomik.

Post autor: Frank »

Hm.. O tym, że szczury nie lubią chomików wie chyba każdy. Lepiej nie łączyć ich, bo te wspólne "zabawy" moga się skończyć tragicznie....
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Szczur i chomik.

Post autor: Meggy »

w jakim wieku jest szczurcia? Bo jeśli +/- do roku, to można próbować łączyć, ale wraz z wiekiem rośnie ryzyko, że szczury będą musiały mieszkać w osobnych klatkach, bo się niezaakceptują. Ale możliwe, że szczura reaguje tak tylko na chomika, a na koleżankę zareagowałby inaczej.
A co do ćwierkania, to szczurki tak robią czasem, gdy są zadowonole...
Basieńka
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 22, 2005 1:42 am
Lokalizacja: uk

Szczur i chomik.

Post autor: Basieńka »

co do tego ile ma to dokładnie nie wiem ,kupiłam ja z zoologicznym(była mała) wiec myśle ze moze miec z 6 misiecy +/- pare dni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”