Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: greenfreak »

lovekrove, na drugiej fotce - co to tak naprawdę jest?
Wydaje mi się, że szerzenie nieprawdziwych mitów byłoby niezgodne z misją forum. Jestem raczej za przedstawieniem i lekkim przejaskrawieniem rzeczywistych wad szczurów. Można nawet wydrukować wypowiedzi użytkowników, opisujące przykre zdarzenia typu pożarcie połowy kanapy, zniszczenie sprzętu elektronicznego itd.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: IHime »

greenfreak pisze:(...)opisujące przykre zdarzenia typu pożarcie połowy kanapy(...)
Najlepiej rodzicom pokazać zdjęcie mojej kanapy. Zakaz trzymania ogonka gwarantowany.

Też jestem przeciwna szerzeniu nieprawdy - to się zemści. Potem wszyscy będą uważać, że na forum wciskamy bzdury.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Niamey »

samotne szczury nie zmieniają się martwe oposy ::) Mówienie kłamstw tylko narazi na wyśmianie i szybkie obalenie argumentów.
Warto podkreślać np, że naukowcy na całym świcie są zgodni co do stadności szczurów i nawet w laboratoriach uważa się trzymanie pojedynczego szczura za okrucieństwo.
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Jeden mój jeden kolegi

Post autor: sezamekpl »

Mam pytanie chce sobie kupić szczura ale matka mi jak na razie nie pozwala a na pewno na 2 nie pozwoli lecz kolega-sąsiad
na przeciwko mnie tez chce sobie kupić szczurka tej samej płci. To dobry pomysł bym miał jednego szczurka i często wychodził by się bawił z tamtym ?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jeden mój jeden kolegi

Post autor: dusiaczek »

po 1 - szczurów nie kupujemy.
po 2 - nie. Szczur potrzebuje szczura szczególnie w nocy, kiedy ludzie śpią, a w dzień do zabawy czy spania cały czas, a nie tylko trochę. Poza tym przy takich spotkaniach od czasu do czasu, szczury moga być wobec siebie agresywne. Nie można trzymać zwierząt stadnych w pojedynkę, to "stadne" jednak coś oznacza, a człowiek, biorac zywe stworzenie pod dach, zobowiązuje się spełniać warunki jego bytowania w pełni, a nie tylko "od czasu do czasu".
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Jeden mój jeden kolegi

Post autor: Niamey »

sezamekpl, jeśli możesz mieć tylko jedno zwierzątko, zdecyduj się np. na chomika syryjskiego lub samca myszy. To fajne zwierzaki i można je trzymać pojedynczo.
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: Jeden mój jeden kolegi

Post autor: sezamekpl »

dusiaczek

1.u mnie we włocławku nie znalazłem hodowli przez co jestem zmuszony do kupna w zoologicznym. Jeżeli ktoś zna jakąś hodowle we Włocławku dajcie mi znać w tym temacie.

2.nie powiedziałem od czasu do czasu tylko często np raz dziennie na ok półtora godziny ale jeżeli nie można to dziękuje za odpowiedż


niemey

Miałem już chomiki dżungarskie z 5 lat . Parka mając 3 lata umarła a jej partner mając 4 lata niedawno.
chce mądrzejsze zwierze ;-)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jeden mój jeden kolegi

Post autor: smeg »

Możesz zaadoptować szczury u nas na forum, za darmo. Poszukaj w dziale Zwierzaki->Oddam. Nie muszą być z Włocławka, najczęściej bez większych problemów udaje się nam załatwić transport :)

Raz dziennie na 1,5 godziny to za mało, szczur potrzebuje towarzysza 24 godziny na dobę ;) Jeśli zdecydujesz się na dwa, będę miała w sobotę 17 szczurów do oddania, uratowane z pseudohodowli: http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=33822
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jeden mój jeden kolegi

Post autor: dusiaczek »

sezamekpl pisze:dusiaczek

1.u mnie we włocławku nie znalazłem hodowli przez co jestem zmuszony do kupna w zoologicznym. Jeżeli ktoś zna jakąś hodowle we Włocławku dajcie mi znać w tym temacie.

2.nie powiedziałem od czasu do czasu tylko często np raz dziennie na ok półtora godziny ale jeżeli nie można to dziękuje za odpowiedż
1. Szczury mozna zaadoptowac z forum, a i nie musza być z Twojego miasta (dla przykładu, mieszkam w opolu, szczury mam z Nakła k. Noteci, na forum istnieje szczurzy transport).

2.No niestety to tak nie działa, szczury muszą być razem cały czas, jak napisałam, głównie w nocy, kiedy zazwyczaj nie śpią, czy przy spaniu. Półtorej godziny to za mało wybiegu w ogóle, nie mówiąc już o tylko wtedy wspólnym.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: lovekrove »

To nie opos, to podobno szczur : http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=337 ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Vikaaa
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 17, 2011 6:09 pm
Lokalizacja: Witankowo (koło Piły)

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Vikaaa »

Dam jej powąchać mojego Frugo i powiem jej że samce tak śmierdzą potem dam jej Tośke i powiem że samice tak siusiają (Tośka co minute robi jedną krople siusiu ) ;D
Ona nie lubi takich ,,zapaszków" . :)
Obrazek
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: Jeden mój jeden kolegi

Post autor: sezamekpl »

Ok znalazłem miejsce w domu na większa klatkę i będą dwa samczyki. Tylko jeszcze nie wiem kiedy:-)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Afera »

Wiecie co... nie na wszystkich działają takie argumenty, w sumie to żadne. Moja przyjaciółka kilka lat temu trzymała szczury, więc wie wszystko na ich temat i teraz znowu zachciała mieć szczura... jednego. Dorosła baba lat 20 i, że tak powiem brzydko usrała sobie jednego szczura i koniec. Ona wie, że są stadne bo miała stado samców, ale ona ma to w 4 literach bo chce jednego, bo ma studia i utrzymuje się sama, więc nie stać ją na dwa... ostro pokłóciłyśmy się o jej podejście, nawrzucałam jej, że jest egoistką, ale jej to nie rusza... ona mówi "to będzie się męczyć, to moja sprawa i moje życie co ja robię" ... na szczęście współlokatorki się nie zgodziły na żadnego szczura.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: SugarbabyLove »

ale wy gadace.. ja jestem żywym dowodem na to że szczurki będąc w dobrych warunkach moga nawet pojedynczo życ!
i miałam jednego szczurka tzn szczurzyce i mialam ją z zoologa a którą miałam niecałe 4 lata później dostałam od kolegi i też długo żyła. więc ne gadajcie ze krótko żyją. To nie jest zasada!!
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: dusiaczek »

szczury już tyle nie żyją, zbyt duzy chów wsobny, ale to nie ten temat.

Szczur samotny nie żyje dobrze, niewazne jak wiele byc dla niego robiła. Bo szczur jest zwierzęciem stadnym, jesli ktoś tego nie rozumie, to polecam chociażby definicje tego słowa (definicje, nie definicję, żeby zobaczyć, że nie tylko wikipedia na pierwszym miejscu wyszukiwania tak mowi).
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”