[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Afera »

Mnie osobiście lepiej pasują klatki w ocynku, prawda jest taka ze oba typy mają swoje wady zarówno malowane jak i ocynkowane. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

U mnie gryzione pręty głośniejsze są akurat w klatce malowanej ;)
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Popieram, pręty malowane bardziej dzwonią od ocynkowanych ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klauduska »

to ja proponuję stado męskie ;) ;)
moje nic nie gryzą, więc mnie to wsio ryba. nawet tymczasy oprócz szczurzycowej Biance, żadne nie gryzły :P
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Moi faceci ciągle pręty gryzą ::)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Fureta XL klauduska już ma i chce sprzedać, większość klatek które podałaś nie spełnia jej wymagań, bo mają kształt kwadratu i zawalają pół pokoju ;) A pozostałe są ocynkowane, a nie malowane. http://allegro.pl/fop-klatka-szynszyla- ... 41000.html - ta jest jedyna, która jako tako by się nadawała, ale jest trochę mała - tylko 6,31 szczura, a Klaudia chciała taką na 7-8.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kinia87 »

ano XLke po Klaudii przejmuje ja ;D byle tylko udało się jej znaleźć coś na zastępstwo... wlasciwie szkoda, ze ferplast nie ma czegos posredniego miedzy XL a Tower (miedzy Jenny a Xl jest np. Plus). Powinni kurcze nad tym pomyslec...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ozi »

Przymierzam się do kupienia takiej oto klatki dla moich dwóch panów: http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... 79-cm.html

Czy ktoś już miał z tą klatką do czynienia i mógłby mi powiedzieć jakie są jej ewentualne wady? Z tej samej serii jest jeszcze trochę mniejsza, za to sporo tańsza klatka, o taka http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html

Zastanawiam się, która wybrać, chociaż wiadomo, że czym większa tym lepsza. Myślałam jeszcze o jakiejś używanej Quadrze, która cenowo jest zbliżona do tej pierwszej i ma fajny narożny, plastikowy taras. Co radzicie? Dodam, że chłopcy do najmłodszych nie należą, ale i tak pobiegać lubią :)
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html posiadam tą i jestem z niej bardzo zadowolona, jest duża i przede wszystkim z trwałego materiału ;)
Dużym plusem jest możliwość zostawienia otwieranej góry klatki, co bardzo mi na co dzień ułatwia sprzątanie i karmienie chłopaków :) No i oczywiście jest składana co też jest wygodne.
Co do tej pierwszej klatki to nie wiem, bo wyszły dopiero teraz i nie wiem czy ktoś ją ma tutaj :)
Ale to prawda, im większa tym lepiej - tylko czy warto kupować taką dużą jeśli chcesz mieć ich tylko dwóch? Bo popatrz zawsze idzie więcej kasy na ściółkę no i do tego trzeba się główkować nad tym jak ją zagospodarować ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

marts pisze:http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html posiadam tą i jestem z niej bardzo zadowolona, jest duża i przede wszystkim z trwałego materiału ;)
Ja już kiedyś pisałam, że kupowałam ją pół roku temu, a drugą taką samą niedawno. Cenę podnieśli, a jakość spadła niestety :/

Ta z pierwszego linku jest pewnie takiej samej jakości, jakbym brała to chyba skusiłabym się właśnie na nią. Tylko potem trzeba uważać na GMR ::) ;)
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ozi »

Czyli Quadry w ogóle nie brać pod uwagę? Ja teraz GMR nie mam całe szczęście, ale obawiam się, że mogę mieć w przyszłości, a wolałabym co roku klatki nie wymieniać ;) Tak że już by była na zaś. Generalnie stada nie planuję powiększać, ale w razie gdyby chłopaki musieli być dłużej w klatce jakiegoś dnia, to to w sumie w tej większej wybieg większy i kości bardziej rozprostować można ;)

Ściółki pewnie faktycznie więcej pójdzie, ale co do wyposażenia, to nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam meblować szczurze klatki i potem obserwować jak ogony zwiedzają ;D
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

aneczkaa ja nie narzekam, jak dla mnie to jedna z trwalszych klatek. Jest stabilna i nic mi się nie wygina :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Entreen »

Ja też mam tą klatkę, jeszcze jak były tańsze, ogółem jest OK, ale nie ma na górze drzwiczek, co jest strasznie frustrujące czasem, bo całej góry nie chcę zdejmować zbyt często ;)
Poza tym się wygina, ta góra często jakoś źle leży i.... imho jakość jest średnia.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

Entreen pisze:Ja też mam tą klatkę, jeszcze jak były tańsze, ogółem jest OK, ale nie ma na górze drzwiczek, co jest strasznie frustrujące czasem, bo całej góry nie chcę zdejmować zbyt często ;)
Właśnie nowe teraz mają drzwiczki w dachu. Ale pręty są chyba cieńsze, po tygodniu jeden mi się już odczepił. Starsza klatka jest w lepszym stanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”