Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vikaaa
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 17, 2011 6:09 pm
Lokalizacja: Witankowo (koło Piły)

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Vikaaa »

gosja1 odchudzanie szczurków ze zbędnych gramów to okropieństwo bo im nie w sposób odmawiać różnych smakołyków :D
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Dzisiaj napisałam do animalii i wprowadzili Vitapol Premium Line dla ogonów za 12,5 zł ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Vikaaa, nie zauważyłam wcześniej Twojego postu :-)
Mój jeden szczur sam sobie "dobiera" dawkę smakołyków (nigdy nie zje więcej, niż jest dla niego konieczne). Jest drobny, ale ma puszyste, błyszczące futerko, więc myślę, że nic mu nie brakuje. Jak mu daję za dużo pyszności to bierze i wypluwa, albo odkłada obok. Drugi natomiast pożera wszystko. Muszę mu odmawiać i karmić przyzwoitą karmą, bo rośnie w oczach, jeśli za bardzo mu ulegam :D Do Uczty Light zasiadał i jadł, aż skończyło się to co najlepsze ;P. Mieszałam im tę karmę z Reggie Rat i z VL Snack & Crispy. Przy takiej mieszance dobrze wyglądały oba cały czas :P W sumie oba mają super futerka, co jak sądzę jest właśnie zasługą Reggie Rat, bo wcześniej przy żadnej karmie tak nie wyglądały ;) Ale na opakowaniu piszą, że coś tam ma wpływać na sierść.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

gosja1 pisze:Dzisiaj napisałam do animalii i wprowadzili Vitapol Premium Line dla ogonów za 12,5 zł ;)
Super wiadomość ! Można pomieszac z jakąś lepszą karmą :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

W sumie liczyłam na to, że będzie kosztować tyle co Vitapol dla chomików, ale 12,5 zł to i tak dobra cena chyba. ;) Jeszcze ze zniżką z progów rabatowych :D Nie spodziewałam się, że odpiszą mi tak szybko i, że od razu wprowadzą ;D Animalia ma u mnie dużego plusa. A napisałam do nich z ciekawości. To teraz kupię z ciekawości tę karmę :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pipilotti »

Mnie w "zwykłym" sklepie okradli - zażyczyli sobie za Vitapol Premium 18zł :/. W Opolu znalazłam po 12,50. Jestem skrzywiona ze względu na otyłość Majki, ale moim zdaniem w tej karmie za dużo jest pestek słonecznika i dyni. Wygląda oczywiście lepiej niż tanie polskie karmy (również te, które sprzedawane są na wagę), tzn. mam wrażenie, że jakościowo rzeczywiście jest bardziej przyzwoita, jednak mnie do siebie nie przekonała.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
esca
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 14, 2011 10:27 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: esca »

ja swoją Lulu karmię przede wszystkim karmą z Vitapolu ;) wiem że opinie tej karmy nie są najlepsze ale mojej Lulu ta najbardziej smakuje :D
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pipilotti »

Wybaczcie post pod postem, ale właśnie sobie uświadomiłam, że w karmach polecanych piszę o tym, czego kolejny raz raczej nie kupię ;). Dodam coś zatem, żeby było z sensem i klarownie - zasadniczo karma wydaje się być w porządku, a szczury chętnie ją jedzą (chociaż to akurat jest średni wyznacznik jakości..). Myślę, że dla zwierzaków o odpowiedniej wadze będzie odpowiednia, natomiast dla grubasów pokroju mojej Majki ze względu na orzechy, rodzynki, sporą ilość dyni i słonecznika - tak sobie.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

kupiłam Vitapol Premium Line i prawdę mówiąc pachnie tak samo jak ich koktajl dla gryzoni, czy coś takiego. wygląda trochę lepiej i jest bardziej urozmaicona, co jest na plus. szczury się zajadają. ale szczerze? lepiej pachnie i wygląda Vitapol warzywny, o którym wiele razy pisałam...
Premium Line mieszam szczurom z Reggie Rat. pasuje im :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

esca pisze:ja swoją Lulu karmię przede wszystkim karmą z Vitapolu ;) wiem że opinie tej karmy nie są najlepsze ale mojej Lulu ta najbardziej smakuje :D
Dzieciom też smakują chipsy, jak wielokrotnie było tu pisane, co nie znaczy, że mają być nimi karmione. Skutki karmienia złą karmą wyjdą dopiero na starość, kiedy Lulu będzie miała zniszczone nerki i wątrobę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Ewenek
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:31 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Ewenek »

Ja podaję swoim szczurkom tylko karmę na wagę, pełnowartościową:)
Zawsze sprawdzam najpierw stan tej karmy, nie ufam tym paczkowanym i z supermarketów...
Wsumie ostatnimi czasy kupuje w jednym zoologicznym z którego jestem zadowolona, karma bardzo szczuraskom spakuje :)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczkaa »

Nie ufasz paczkowanym karmom dobrych firm z wymienionym składem i wartościami odżywczymi na opakowaniu?

Dla mnie kupowanie karmy na wagę o niewiadomym pochodzeniu po sprawdzeniu stanu i wartości "na oko" jest mniej rozsądne.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Kameliowa »

aneczkaa pisze:
Dla mnie kupowanie karmy na wagę o niewiadomym pochodzeniu po sprawdzeniu stanu i wartości "na oko" jest mniej rozsądne.
Ja bym powiedziała nawet, że to taki sam poziom jest. w moim zoologu też jest karma dla zwierząt na wagę, tylko co mi z tego? pół kilo karmy za 3 zł nie może być z dobrej jakości ziarna, umówmy się. dodatkowo pakowane w zwykłe wory czy brudne foliówki. tak samo przeciez jest z karmami dla psów czy kotów: karma marki carrefour czy tesco nie umywa się do tych lepszych.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Ewenek
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:31 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Ewenek »

A dokładnie patrzę jak wygląda karma, a zoologiczny w którym kupuję jest sprawdzony, zawsze tam biorę.
myślę że jest to bezpieczniejsze bo widzisz co bierzesz i w jakim stanie jest. A przez pudełko nie zobaczysz- chyba że masz takie zdolności.
Takie jest moje zdanie i opisuję jak ja to widzę, może nie mam racji ale takie jest moje myślenie.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Kameliowa »

Really? http://media.zooplus.com/bilder/tima/ra ... tima_1.jpg

Wierz nam, że nawet jeśli jest "sprawdzony" to nie znaczy, że jest dobrej jakości. Złe jakościowo jedzenie odbija się na zdrowie, zawsze. Już nawet nie mowię o szczurach, czy innych zwierzetach. Jak sama będziesz żywić się kiepsko, to też dosięgną cię tego efekty.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”