[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Owszem jest fajna,ale dużo się tam nie zmieści rzeczy np, hamaki,sputniki dwa,kuweta itp., no chyba,że się mylę.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

Jest większa, to czemu ma sie nie zmiescić? W mojej 3-szczurówce mam 2 kosze 30x25, 3 kosze 25x20, 2 hamaki 30x30, tubę 40x10 i jeszcze przygotowane miejsce na domek 30x40. A ta jest duuużo większa od mojej.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Ja bym wolała mieć dłuższą. Szczury są codziennie puszczane.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

No to po co dłuższa? Skoro i tak sa puszczane to lepiej taka w której będa się mogły wspinać, a biegac będa po pokoju.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

zresztą, obie sa tak samo długie - 100 cm. Druga jest tylko szersza i wyższa, i na więcej szczurów.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Juz sama nie wiem ktora lepsza ::)
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: carrie17 »

No właśnie, przecież obie mają tę samą długość :D a skoro większa jest tańsza, to chyba lepiej wziąć większą :P problemem mogą być odstępy między prętami (2,7cm to sporo jak dla małych szczurków, a skoro planujesz doszczurzanie w postaci maluchów konieczne by było osiatkowanie klatki).
Druga sprawa to to, że szczury lubią mieć 'nawalone' w klatce. To znaczy, nie myśl, że czegoś będzie za dużo, im wspinaczka po różnych elementach sprawia frajdę. Ja mam klatkę 100x53x63 a w niej 3 półeczki, 3 mniejsze koszyki, jeden duży, durszlak, domek, 2 hamaki a i tak planuję wstawić tam jeszcze jeden większy domek ;)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

Dla samic zdecydowanie druga, zwłaszcza jak chcesz mieć 5, a nawet mozna w przyszłosci powiekszyć stadko. Ja mam kaltkę proporcjonalnie taką (tylko mneijesze wymiary) i urządza się ją dobrze, a i panny mają farjdę chodząc po prętach tam i spowrotem (nie wiem osobiście co w tym fajnego ale czasem jakby wyścigi robiły ktora będzie u gory pierwsza...). jeśli mam polecić, to zdecydowanie drugą.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Mam dwie dorosłe samice,jedną młodą a jutro będzie 4 samica,na święta być może będzie łysol i z tego co patrzyłam na zdjęciach w wątku wasze klatki bodajże to tam ktoś miał właśnie taką klatkę z firmy PYKO poza tym to zawsze mogę wyjąć te półeczki i dorobić koszyczki lub zniżyć trochę te półeczki. Od razu mówię,że jeśli ktoś chce po mnie jeździć,że będę miała szczura 4 to niech się wstrzyma,może uda mi się jakoś wcześniej kupić klatkę,a jeśli nie to na święta.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Szczur_Albinos nikt tu po Tobie jeździł nie będzie za 4 szczura, po prostu musisz zadbać o odpowiednią klatkę, a że już masz ją w planach i nawet prawie wybraną to bardzo dobrze ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Tak wiem,ale po tamtej sytuacji co była o szczurach ze Szczecina nie chce sie kłócić znowu tym bardziej,że już przeprosiłam Wszystkich tylko nie pamiętam,w którym wątku. ???
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anka28 »

witam wszystkich :D
powiedzcie mi proszę bo ja już zgłupiałam od oglądania w necie i na żywo klatek dostałam już kręćka i mętliku bo jak coś pasuje to znowu pręty jak dla królika jak pręty dobre to małe klatki albo jakieś nie takie dziś polazłam do sklepu i wypatrzyłam sobie klatkę która jak dla mnie jest gigant (ale wcześniej miałam chomiki i królika więc inna bajka) ale jakoś uda mi się logiczne miejsce dla tej klatki znaleźć ale ma wymiary takie ciut inne podstawa klatki 60 na 39 wysokość trochę ponad 50cm odległość między prętami mała ok 1,1-1,2 czy ta klatka może być dla dwóch szczurków acha w klatce nic nie ma żadnych półek nic można samemu urządzić jak się spodoba. szukałam ogólnie bardziej prostokątnej w górę (wyższej) ale właśnie jakoś dla szczurków specjalnie przeznaczonych nie ma a osiatkowanie to już trochę nie dla mnie :-\
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

Szukaj klatke najlepiej w internecie, w zoologu mają straszne ceny (te same klatki nawet do 60 zł drożej na małych klatkach).

Tak, ta klatka dla 2 być może. Mogłaby być wyższa, ale jak np. masz jakąś stara klatkę mniejszą to mozna dopiąć na górę. No ale jesli jej jeszcze nie kupiłaś to polecam rpzejrzenie tematu z klatkami z allegro i samego allegro, główie w używanych czesto bardzo fajne klatki można znaleźć. A tu kalkulator, dzięki któremu policzysz, czy klatka się nadaje:

http://szczury.org/viewtopic.php?t=5280
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anka28 »

kalkulator już znalazłam ale on taki mało sensowny bo wg niego królicza też może byc ;D
właśnie na allegro też szukałam i w sumie mało co żeby pasowało może taka podobna tylko ma na dole też siatkę:
http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 87615.html
http://allegro.pl/super-klatka-dla-chom ... 73876.html
na allegro widziała kilka fajnych ale problemem są te odstępy między prętami a ja chcę od maluszków zacząć ;)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Ta pierwsza ewentualnie może być dla 2 małych samiczek ;) Ale druga niestety się nie nadaje, bo ma zbyt małą podstawę, a wyposażenie i tak będzie do wyrzucenia, bo szczurki się w nim nie pomieszczą.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”