[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paula_13 »

A który betonitowy pochłania najlepiej zapachy? My jesteśmy cały czas na cat's best i ze względu na to, że moi Panowie leją z góry na dół po klatce to na całej kuwecie (która ma 80 cm długości i z 50 szerokości) jedno opakowanie mam na dwa użycia i szukamy czegoś fajnego i tańszego jakby dało radę.
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: figoifagot »

Paula_13 pisze:A który betonitowy pochłania najlepiej zapachy? My jesteśmy cały czas na cat's best i ze względu na to, że moi Panowie leją z góry na dół po klatce to na całej kuwecie (która ma 80 cm długości i z 50 szerokości) jedno opakowanie mam na dwa użycia i szukamy czegoś fajnego i tańszego jakby dało radę.
Paula_13, a może wstaw do kuwety taką mniejszą kuwetę narożną i tylko tam wsypuj żwirek, my się zdecydowaliśmy takie rozwiązanie i póki co jest ok, wszystkie "niechciane" kupki przerzucamy do tej kuwetki, a dużą kuwetę codziennie wycieramy. Też używamy cat's besta, bo jest naprawdę ok, ale przy zasypywaniu całej kuwety rzeczywiście można pójść z workami ;)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

Też uważam, że warto się zastanowić nad kupnem kuwety narożnej. Ja zaryzykowałam i okazało się to bardzo dobrym pomysłem. Wcześniej sypałam Cats Best na całą kuwetę i wymieniałam całość co kilka dni (nie chciało mi się w bobkach grzebać, czasem tylko wyjmowałam i dosypywałam świeżego żwirku). Niestety, nie mogłam używać innej ściółki i zaczynało mnie już wkurzać, ile kasy na to wydaję.
W sierpniu kupiłam wielkie opakowanie Cats Best (20 l = 9 kg = 50 zł) i kuwetę narożną. Do tej pory nie wykorzystałam nawet połowy tego żwirku. Zdarza się szczurom zrobić niespodzianki poza narożnikiem, ale rzadko. Dość szybko się nauczyły z narożnej kuwety korzystać. Jednak muszę im często stamtąd wybierać bobki, bo jeśli jest ich za dużo, to zaczynają bobczyć gdzie popadnie. I to jest jedyny minus - muszę obserwować, kiedy już wg nich jest "za dużo" nieczystości ;) Ale z narożnej jest mi znacznie łatwiej i szybciej je wybierać, niż z całej powierzchni kuwety w klatce.
No i na pocieszenie powiem, że wcale nie śmierdzi bardziej. Ba, odkąd używam kuwety narożnej i wykładam szczurom ręcznikami papierowymi koszyczki, zmieniając je 1-2 x dziennie, to naprawdę ZERO smrodu :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: figoifagot »

A ja ostatnio wypatrzyłam cat's besta w Świecie Karm w dobrej cenie: 40l + 8l gratis za 79 zł, polecam.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

Ja do kuwety -kibelka sypię Benka, bo ma mniejsze granulki i lepiej przyczepia sie do kupy :D A Cat's Besta do gniazdka i tam tylko sikają w narozniki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: sylwiaj »

http://animalia.pl/produkt,21590,41,Tol ... .4kg).html
ja tego zwirku używam do kuwety nie pyli sie i swietnie pachnie;D super pochłania smrodki i jest mega wydajny - mam jeszcze pół opakowania a kupiłam go przed wakacjami
wystaczy do niego łopatka z drobnymi oczkami i wybiera sie kupy i zbite granulki a w kuwetce zostaje tylko to co czyste:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
taakajedna
Posty: 16
Rejestracja: śr lis 23, 2011 11:16 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: taakajedna »

Czy ściółka Chpisi Ultra jest w formie trocin czy granulek?

Szczurzy mam dopiero od 2 dni. 1 dnia miały hiltona (wałeczki) plus zwykłe trociny i się strasznie drapały. Wyrzuciłam trociny i jest lepiej (czasem jeszcze się drapią ale już nie tak bardzo). Zostały im same wałeczki, ale chyba nie za bardzo je lubią bo ciągle siedzą w hamaku przy najwyższej półce, a sikają namiętnie w róg półki (w związku ze smrodem wsypałam tam zwykły żwirek bentonitowy).
Szukam alternatywy - nie trociny, nie wałeczki, coś pochłaniającego zapach i tańszego niż Cat's best
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Sky »

Alternatywa do cat's best eco plus - Pinio kruszon lub Hilton
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: smeg »

Kupiłam ostatnio ściółkę bukową Chipsi Extra XXL i jestem zachwycona <3 Poprzednio używałam wieeelu ściółek, m. in. kukurydzianej Chipsi Mais, trocin Chipsi zapachowych i zwykłych, żwirków bentonitowych, żwirków drewnianych, drewnianych zbrylających, ściółki konopnej. Ostatnio używałam zbrylającego Cat's Besta, ale nie dość, że był drogi, to nasączony jakimś klejem, żeby się zbrylał, a szczury miały od niego ufajdane ogony i oblepiały tym całe wyposażenie klatki. Szukałam czegoś, co nie będzie się przyczepiało do hamaków, nie będzie brudziło szczurów, nie będzie wypadało z klatki - bukowa ściółka doskonale spełnia moje oczekiwania :) Nie sprawdziłam jeszcze, jak jest z pochłanianiem zapachów, bo wsypałam ją do kuwety dopiero kilka dni temu, ale na razie nic nie czuję. Jest też bardzo tania w porównaniu do innych żwirków, wadą jest niestety fakt, że w zooplusie można ją zamawiać tylko po 2 opakowania 15 kg na raz. To naprawdę ogromna ilość ściółki, przy mojej klatce 100x50 cm starczy mi chyba na milion lat :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: anka28 »

jaką ściółkę polecacie na sam początek dla jeszcze nieznanych szczurków i ich szczurzych reakcji na takie czy siakie żwirki itp czyli co najbezpieczniejsze i najrzadziej uczula ???
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: smeg »

Ja bym kupiła najzwyklejszy drewniany żwirek dla kota, jakiś Pinio czy Pigwa. Jest tani, dość wydajny i bardzo rzadko uczula. Trociny niestety są najczęściej uczulającą ściółką, więc od nich bym raczej nie zaczynała.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: anka28 »

smeg pisze:Ja bym kupiła najzwyklejszy drewniany żwirek dla kota, jakiś Pinio czy Pigwa. Jest tani, dość wydajny i bardzo rzadko uczula. Trociny niestety są najczęściej uczulającą ściółką, więc od nich bym raczej nie zaczynała.
dzięki kupiłam dziś pinio na próbę zobaczymy w sklepie koło domu mam pets dream (z jakich drzew on jest ktoś wie bo jets napisane tylko ze z produktów roślinnych?)jak coś będę zmieniać :D
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Andzka »

Czy żwirek Pinio ze sprasowanych trocin z drzew iglastych może być normalnie używany dla szczurków?
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: zuzka-buzka »

Tak, wielu z nas używa Pinio.
To trociny z drzew iglastych są "zakazane", bo mogą zatruć szczurka.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
maks294
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:03 pm

Czy ten żwirek się nada ?

Post autor: maks294 »

http://sklep.amazoniazoo.pl/index.php?s ... 187&id=270

Czy taki żwirek nadałby się dla ciurków :) ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”