[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

jesli ma odpowiednie wymiary, to może być, co z tym dziwnego?
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anka28 »

czyli ta co osobiście dziś wylukałam lub ta z allegro dla koszatniczki będzie dobra żeby nie mieć problemu z adopcją dwóch szczurków przez forum bo taki mam plan ???
a może taka: http://allegro.pl/kompletny-zestaw-dla- ... 37872.html tylko wymiarów nie ma ???
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

musiałabys wys łac zapytanie, ale nie wyglada mi na zbyt dużą, ale moge si emylić.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

A właśnie jeśli chodzi o klatki ze sklepów zoologicznych to opłaca się kupować na przykład tą w której podałam link.?
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

zalezy po ile jest ale z tego co widziałam, moja stara klatka kosztowała 120 zł a w sklepie a 70 na allegro juz z przesyłką kurierską.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

To chyba z allegro zamówie,ale zobacze jeszcze w sklepie ;)
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
esoX
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 08, 2011 1:22 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: esoX »

Dla dwóch sierściuchów fajna tania klateczka:
- http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html
- http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html

Na allegro dzisiaj mi uciekła fajna klateczka (60 zł + przesyłka) o wymiarach takich prawie jak ta droższa z ww. - szukałem jej również w akcesoriach dla ptaków. Warto więc poszukać dobrze a czasami wstrzymać się dzień, dwa, trzy nad zakupem czegokolwiek, żeby później nie męczyć zwierza naszego.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anka28 »

a ja mam dylemat i to duży :(
od momentu kiedy z mężem postanowiliśmy mieć szczurki dużo klatek się naoglądałam szukając takiej żeby była akurat na 2 szczurki w preferowanych przez kalkulator i opinie forumowiczów wymiarach bo się sama na tym nie znam jak już wylukałam taką 60/39/52( albo 55)poszłam ją zobaczyć w realu (na żywo nie w sklepie ;) )żeby zobaczyć jak to wizualnie zajmuje miejsca zobaczyłam i miałam wrażenie że to gigant O0 ale że w międzyczasie zauroczyły mnie dwie dziewczynki do adopcji które nie wiadomo kiedy będą może szybko więc też szybko załatwiliśmy klatkę samoróbkę żeby choć na początek była póki nie wybierzemy klatki (liczyłam na okazję na allegro ;) ) samoróbka ma wymiary dł98/gł 53/wys ok 60 stała 4 dni (oswajalismy sie :P ) wczoraj ją próbnie urządziliśmy( kuweta,miska gliniana spora( średnica ok 15cm i 3,5-4cm wysoka nie za wysoka dla szczura?),drabinka, wiszące wapienko,hamak (sama szyłam o zgrozo bo nie lubię i nie umiem u mnie mąż szyje :P )tubę półmetrową koszyczek od lodów wiszący i doniczka.Jak zaczęliśmy się temu przyglądać i w wyobraźni dodaliśmy jeszcze co ma być: gałązka jabłoni i gruby sznur do wspinaczki czy co tam z nim zrobią, miska na mokre no i oczywiście dwie laski jak dorosną to doszliśmy do wniosku że w klatce którą planujemy kupić to wejdzie ale jedno obok drugiego na styk(wyposażenie) i zgłupieliśmy kompletnie bo niby ta 60/39/55 jest na dwa szczury to gdzie zabawki ,wyrka wcisnąć i czy może taka 70/40/63 wziąć ale też nie wiemy jaką wziąć żeby choć to co w planie pomieścić nie wiem. Udaje się wam urządzić jakoś takie minimalne klatki dla dwóch szczurów żeby te i miały do zabawy i do spania itp?? Jakie wymiary szukać żeby miejsca dużo nie zajęła klatka ale żeby i zabawa jakaś dla szczurów była no i oczywiście nie kosztowała w setkach :P ???
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Libellee »

Jeśli chcesz mieć dużo miejsca na hamaczki, atrakcje itd, ale nie chcesz, by klatka zajmowała Ci dużo miejsca, to szukaj klatki wąskiej, ale bardzo wysokiej ;) Może jakaś mniejsza woliera?
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

anka28 - jeżeli nie jesteś uzależniona finansowo to mam dla ciebie taka o to klatkę : http://allegro.pl/klatka-xxl-szynszyla- ... 32400.html
wymiary: długość 100 cm, szerokość 54 cm, wysokość 100 cm (z kuwetą). Masz już swoje własne wyposażenie więc szukaj takie klatki w której najlepiej nie ma żadnych dodatków (akcesoriów), wtedy są tańsze.

ja dla swoich dwóch szczurków będę miała taką (po chomiku) http://allegro.pl/klatka-dla-chomika-na ... 06307.html
zmieniłam wnętrze, nie ma tam tuneli przez które dorosły szczur się nie przeciśnie i kołowrotka. :)
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anka28 »

a no własnie ta ma za dużą podstawę na dłuższą metę będziemy sobie nawzajem przeszkadzać :(
a ta klatka dla dwóch szczurkow to chyba za mała jest ??? bo tą wysokość to chyba trzeba mierzyć tam gdzie się zaczynają te wieże nie z nimi bo z tych wieży chyba żadem pożytek dla dorosłego szczura a właściwie dwóch ???
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Fajna jest ta pierwsza klatka co podałaś/eś link jinny :)
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

jinny, ta klatka po chomiku zdecydowanie nie nadaje się dla szczurów.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

jinny, szczur to nie chomik..
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

dlaczego się nie nadaje ? ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”