[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

oj. przepraszam. ten link co dałam do klatki że mam taką samą, to jednak nie ta. moja jest trochę inna. ma większe wymiary. ;)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

jest za mała, niby żaden wymiar nie powinien mieć mniej niż 40cm, tu jest 38, ale to można przyjąć, gdyby nie te beznadziejne wieżyczki, w których dorosły szczur się nawet nie obróci, więc już przestrzeń w klatce się zmniejsza. więc miejsca za mało.
jinny pisze:oj. przepraszam. ten link co dałam do klatki że mam taką samą, to jednak nie ta. moja jest trochę inna. ma większe wymiary. ;)
to podaj link do klatki, którą masz, albo zrób zdjęcie i tu wklej ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

klimejszyn, ona jeszcze jej nie ma ;)
jinny jak sama nazwa wskazuje, klatka jest dla chomika. Ludzie zazwyczaj wrzucają szczury do jednego worka razem z chomikami. A to jest błąd, bo szczur nie śpi cały czas, jest większy i potrzebuje dużej przestrzeni w klatce, bo musi się wyszaleć. Niektórych szczurów rozmiary wybiegają nawet ponad normę, ponieważ jest to ich cechą genetyczną, i też trzeba o tym naprzód myśleć, bo zmienianie sto razy klatki nie jest ani tanie ani komfortowe ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

jest i zdjęcie :
Obrazek

wydaje mi się że klatka będzie dobra dla szczurków... ;)
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anka28 »

nie będzie :(
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

marts, ma ją, bo pisała, że PO chomiku oraz, że już wyjęła rury i zmieniła wnętrze.

jinny, to dokładnie ta sama klatka, co z linku. NIE nadaje się dla szczurów.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

eh.. no to nie wiem co teraz. nie mogę kupić nowej... :'( a może dało by się coś doczepić do góry? jakaś samoróbka??
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

z tego co wiem, dopiero planujesz adopcję. nikt nie wyadoptuje Ci szczurów, jak nie masz odpowiedniej klatki.
poczekaj trochę, odłóż pieniążki i kup odpowiednią klatkę, dopiero potem zaadoptuj szczurki :)

dorzucenie czegoś na górę nic nie da, musiałabyś pozbyć się wieżyczek, a szkoda niszczyć klatkę, zawsze możesz ją sprzedać i już będzie trochę na nową :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

nie adoptuje tylko kupuje, z adopcją za dużo zachodu. ;)
a wieżyczek nie muszę obcinać ;D. siatka może być tak nałożona że akurat będzie dobrze ;p
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

poczytaj na forum, dlaczego NIE kupujemy szczurów, chyba, że z hodowli rodowodowych, ale tam na szczury czeka się kilka miesięcy.
kupnem popierasz chory biznes, przez który szczury są źle traktowane, rozmnażane na potęgę i upośledzone genetycznie, trzymane w sklepach i hurtowniach w złych warunkach, cierpią. serio chcesz wspierać 'ludzi', którzy się przyczyniają do krzywdzenia zwierząt ?

z adopcją wcale nie jest za dużo zachodu, jeśli się chce.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

chcę mieć szczurki ale mieszkam na totalnym zadupiu gdzie jest kiepski dojazd, nie ma pociągów ani autobusów. do większego miasta można dojechać tylko autem.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678&start=165 masz i czytaj dlaczego NIE kupujemy.
Jeśli nie masz zamiaru czytać, to my nie mamy o czym rozmawiać, bo nikt tu nie popiera tego.
Wiadomo, że nie wszyscy o tym wiedzą i tak czy siak za pierwszym razem się kupuje, ale dziesiątki szczurków czeka na kochający dom a Ty nie adoptujesz, bo za dużo z tym zachodu. Dziecinne zachowanie, naprawdę.
Czy nie piękny jest widok szczęśliwego szczurka, któremu podarujesz dom, którego nigdy nie miał?
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

jinny, jak się chce to wszystko jest do osiągnięcia, a to szczególnie.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

na prawdę, chcę mieć szczurka i mogłabym go zaadoptować ale... nie miałabym jak dojechać. czy to takie trudne do zrozumienia. nie każdy mieszka blisko wszystkiego i ma dostęp do komunikacji. więc postanowiłam że kupuję szczurki w sklepie zoologicznym w arkadach. mają tam dobre warunki. zwierzątka nie są trzymane po 20 w małym akwarium tylko po 2 lub 3. są również zdrowe bo mojego chomika również tam kupowałam i żył ponad 3 lata! >:(
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anka28 »

jinny pisze:chcę mieć szczurki ale mieszkam na totalnym zadupiu gdzie jest kiepski dojazd, nie ma pociągów ani autobusów. do większego miasta można dojechać tylko autem.
adopcja jest o wiele lepsza sama adoptuje dwie dziewczynki i mimo iż muszę trochę poczekać to wolę czekać niż wziąć z zoologika nie wiadomo czy tej samej płci bo się nie znam(co potem z młodymi??!!) jak to u najmłodszych wygląda do tego może zapchlone ze świeżbem weterynarz konieczny albo chore np na zapalenie płuc!!!
masz daleko ale jak do weta to będzie trzeba jeżdzić ::) do tego odebrać zawsze można w trakcie którejś wizyty w mieście ;)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”