[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: anka28 »

policzyłam na oko i w sumie wychodzi że masz rację dobry sposób jak się choć jeden wymiar zna :D
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Entreen ma rację, dałabyś radę pisać ze znakami interpunkcyjnymi? Bo czyta się strasznie...
Wg mnie klatka jest zdecydowanie za mała, szukaj czegoś większego!
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

jinny dziewczyny Ci dobrze radzą,abyś kupiła większą klatkę bo ta się nawet dla chomika nie nadaje. ja teraz za tydzień jade do w-wy na święta i kupuje nową moim dziewuchom a tą co mam sprzedam,żeby mieć na zwierzakowe wydatki.

anka28 klatka jest za mała bo nawet bez liczenia można to zobaczyć.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Szczur_Albinos pisze:ta się nawet dla chomika nie nadaje
Dokładnie, wbrew pozorom chomiki potrzebują naprawdę dużej klatki - kuweta minimum 60 x 40, czyli taka jak u szczurów. ;) W tej klatce co najwyżej możesz trzymać jedną myszkę... :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

zuzk-buzka dla myszy by starczyło ale to też nie jest to samo ;)
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: gosja1 »

Sama początkowo, nie wiedząc o istnieniu kalkulatora i rozumiejąc jedynie, że szczur musi być w wersji podwójnej, kupiłam http://allegro.pl/duza-klatka-dla-chomi ... 98549.html
Obrazek
I to jest klatka chyba z tej samej serii co te z wieżyczkami(?).
Najgorsze w tym wszystkim okazało się to, że spojrzałam na wymiary zewnętrzne i nie zdawałam sobie sprawy, ze wymiar kuwety jest inny. Po prostu zasugerowałam się tym, co było napisane w nagłówku. Dopóki ogonki były maluchami, to było ok, ale problem zaczął się, kiedy okazało się, że jeden zaczyna rosnąć do rozmiarów przekraczających moje wyobrażenia. Może parę osób pamięta, że jeden z moich pierwszych postów mówił "nie chcemy dużego szczura". Chcieliśmy drobnego, bo taki warunek postawił mój tż, a ja bardzo chciałam mieć szczury. Ale w końcu okazało się to bez znaczenia. A wielkiej kupy futra nie zamieniłabym na inną ;)
I dobrze byłoby, gdyby każdy kto chce szczura wiedział, że to co jest w sklepie, to małe szczurzątko, ale to małe szczurzątko może stać się gigantem, albo i nie, zależy jakie ma geny i apetyt. To chyba duża różnica i duża niepewność, że jeden szczur waży 300 g a drugi 800(!). A kupując małą klatkę nie ma pewności, czy akurat nie dostaniemy tej drugiej wersji szczura. Rzeczywiście, gdy włożymy do klatki 40x60x60 maluszka, będzie wydawało się, że wygląda jak w wielkim zamczysku. Ale w przeciągu 3-4 miesięcy ten szczur zwiększy swoją objętość kilkukrotnie :P Czy stać Was na wymianę klatki po tak krótkim czasie?
Ja szybko zmieniłam klatkę, która w efekcie przy porównaniu nie wymiarami podawanymi w aukcji, ale kuweta vs kuweta, okazała się dwa razy większa -,-
Co to za klatka, w której zwierzę nie może swobodnie położyć się na półeczce? Tak, żeby się wyciągnąć, przeciągnąć. W chomiczych klatkach to nie jest możliwe Pomijając fakt, że półki mają niewygodne dziury i zagięcia, przez które zawsze robiło mi się żal szczurów, szczególnie, gdy do tych dziur wsadzali główki leżąc, BO INACZEJ SIĘ NIE MIEŚCILI (wtedy już czekałam, aż przyjdzie do nas nowa klatka).
Dużo osób tutaj podaje argument "ale przecież będzie większość czasu na wybiegu i będę się z nim bawił", a "klatka to tylko tak na parę godzin".
Tyle, że moje szczury na wybiegu zajmują się głównie bieganiem. Wszelkie rozciągania, przeciągania, wylegiwania i spania załatwiają w klatce. Bo tak. Nie zabraniam im spać/wylegiwać się pod szafą, za fotelem, czy gdziekolwiek, a one mimo tego zazwyczaj wracają do klatki. Były też takie dni, że nie chcieli biegać. Wychodzili z klatki na chwilę rozejrzeć się i po paru minutach wracali z powrotem. I co zrobić w takiej sytuacji? Zmusić szczura, żeby nie miał swojego mieszkanka, a w małej klitce tylko jadł i pił? Nie sądzę.. Tego, jakie szczur będzie miał upodobania też nie da się do końca przewidzieć.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

gosja1, i zawarłaś wszystko to co chcemy jej i innym wpoić w jednym poście :)
Dokładnie tak, na początku szczur jest wielkości dorosłej myszy, ale w oka mgnieniu wyrasta na dosyć dużego.
Miałam klatkę o szerokości 36cm i jak chłopcy podrośli i widziałam ich problemy z poruszaniem się to mnie ściskało od wewnątrz. Bardzo szybko zainwestowałam w dużą klatkę i teraz wiem, że nie powinno się kupować małej, albo zostawiać tą którą się ma"bo taką już mam w domu". Czysta głupota...
I tu znowu muszę Cię poprzeć, moi chłopcy są leniwi i nie biegają za bardzo na wybiegach, za to nocą w klatce szaleją co niemiara ::) Więc głupie gadanie, że i tak są przecież codziennie wypuszczani jest absurdem...
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

no więc okej. przespałam się z waszymi wczorajszymi propozycjami na temat klatki i stwierdziłam, że macie świętą rację. na początek kiedy szczurki są jeszcze małe, będą mieszkać w tej klatce co mam teraz a później, po świętach kiedy przybędzie trochę kasy kupię nową a tą sprzedam. co sądzicie o tych :
http://allegro.pl/wielka-klatka-dla-fre ... 50193.html
- podoba mi się w niej że ma dwie pary drzwiczek
http://allegro.pl/super-klatka-dla-fret ... 66275.html
- ta niestety ma tylko jedne co będzie utrudniać sprzątanie ;/

Podajcie mi jakieś swoje propozycje :)
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Igaśka »

obie są okay . ;)
Wybór należy do ciebie,nie patrzyłam dokładnie ale jeśli któraś jest większa to bierz większa :)
esca
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 14, 2011 10:27 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: esca »

wydaje mi się że obie są okej i zapewnisz moim kochanym szczurkom dobry i ciepły domek :D :D
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Obie są dobre, ale oczywiście pierwsza jest lepsza
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: marts »

Jak już wybierać między tymi dwoma, to zdecydowanie pierwsza jest najlepsza ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Afera »

http://allegro.pl/wielka-klatka-dla-fre ... 50193.html Ta jest bez porównania z tą drugą. Bierz tą i się nawet nie zastanawiaj. ;)
9 duszyczek za TM [*]
jinny
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 13, 2011 10:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jinny »

kupuję dopiero po świętach bo teraz cierpię na barak kasy. ;/ a nie chcę dodatkowo obciążać rodziców :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: gosja1 »

jinny, ja też zgadzam się, że pierwsza jest lepsza. choćby przez wzgląd na duże drzwiczki ;) To, że jest składana to też ogromna zaleta.
marts, naprodukowałam wielkiego posta, bo pewnie zawsze lepiej czytać, że ktoś inny też popełnił taki błąd i go żałował. Same pouczenia "bo tak", może przynoszą gorsze efekty (zależy od osoby, do której się zwraca).
Ale widzę, że zdarza się tutaj wiele osób, do których coś dociera i to jest super ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”