Raki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Raki

Post autor: treehouse »

Witam,
Na wstępie chcę wyjaśnić, że wolę się radzić Was niż na forach amerykańskich. Jesteście bardziej kompetentni i chyba bardziej przeczuleni na punkcie dobra szczurków niż Amerykanie.

Otóz wczoraj mieliśmy małe spotkanie towarzyskie i znajoma przyniosła misę gotowanych raczków. Raczki są wielkosci grubego palca u stopy, gotowane bez soli i przypraw. Nie tknę tego, ale znajoma wrzuciła podczas mojej nieuwagi do klatki 3 szt. dla każdej ze szczurzyc. Zanim sie zorientowałam dziewczyny w szale rozkoszy rozłupywały skorupki i wcinały raki bez opamiętania. Wylizały z mięsa każdy kawełeczek.

Czy wiecie może o jakichś przeciwskazaniach do tego typu jadła?

Dzięki.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Raki

Post autor: zuzka-buzka »

Dokładnie to nie wiem, nie słyszałam nigdy by ktoś podawał szczurom raki, ale wydaje mi się, że jeżeli są dobrze ugotowane bez żadnych przypraw, dobrego pochodzenia, a nie te z mrożonki za 3 złote, to nic im nie będzie, w końcu to źródło białka. :) Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Raki

Post autor: Cyklotymia »

Wydaje mi się, że to tak samo, jakby szczur krewetkę dostał - też słodkowodny skorupiak. A jeśli szczury wcinają krewetki, nawet w karmie mają, to po rakach nic im nie powinno być.
marlenkas91
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:00 pm

Re: Raki

Post autor: marlenkas91 »

Dokładnie. A poza tym raki przecież żyją w najczystszych wodach i jeżeli chodzi o taki rodzaj mięsa, to jest ono najzdrowsze :) tak gdzieś słyszałam :)
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Raki

Post autor: treehouse »

@ Cyklotymia i marlenkas91

Też tak myślę, tylko obawiam sie zadławienia skorupką, ponieważ raki w odróznieniu do krewetek nawet tych giga ;) jednak pancerzyk mają twardszy. Chociaż widząc jak sobie z nim bez problemu radziły, chyba mogę być spokojna. Po zjedzeniu nic im nie było, do dzisiaj czuja sie świetnie, kupki też w normie. Widząc jednak jak były wniebowziete jedząc je, chciałabym od czasu do czasu zrobić im ucztę w postaci tych małych czerwonych przysmaków :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Raki

Post autor: Cyklotymia »

Oj tam, a jak słonecznik jedzą to przecież wiedzą że skorupek się nie je, tak samo jajko - daję swoim czasami ugotowane (i wystudzone) jajo, to sobie ładne odłupują skorupkę i wcinają to, co dobre :) A one w końcu jadły te skorupki czy zostawiały grzecznie?
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raki

Post autor: sylwiaj »

owoce morza sa swietne i zdrowe:) Moje ogony je uwielbiaja niestety na rarytas pt. raki mnie nie stać ale krewetki wcinają z wielką pasją zwłaszcza jak są w mundurku:D nie mówiąc juz o rybach (jak na wakacjach im dorsza kupilam to pokój smierdział przez 3 dni rybą mimo ze wszystko zjadły:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Raki

Post autor: Niamey »

zadławić można się wszystkim, co nie jest w formie płynnej (a i tym można się zachłysnąć), szczury sobie świetnie poradzą z obieraniem raków ze skorupek :) I tak jak już ktoś powiedział - mięso raka na pewno jest smaczne, a przy okazji zdrowe i to gratka dla szczurów.
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Raki

Post autor: treehouse »

Cyklotymia pisze:Oj tam, a jak słonecznik jedzą to przecież wiedzą że skorupek się nie je, tak samo jajko - daję swoim czasami ugotowane (i wystudzone) jajo, to sobie ładne odłupują skorupkę i wcinają to, co dobre :) A one w końcu jadły te skorupki czy zostawiały grzecznie?


Wylizały aż skorupki lśniły i zostawiały oczywiście. Szczypczyki natomiast wciągnęły do domku i były obrażone kiedy je zabrałam :)

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”