Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: krwiopij »

a ja mysle, ze panikujesz... widziales, zeby ja ugryzla? mala ma jakies obrazenia? bo norma jest, ze starszy szczur atakuje malego i dominuje go... norma jest, ze maly jest przestraszony i wyglada zalosnie... ale im wiecej interweniujesz, tym jest gorzej... szczegolnie jesli stara szczurka lubi cie, bo wtedy moze byc bardziej agresywne z czystej zazdrosci...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Yabol
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 29, 2004 11:54 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Yabol »

więc narazie mam szczurki w oddzielnych klatkach. Był sylwester było bardzo dużo do zrobienia. Więc nie chciałem ryzykować bo muszę się przyznać że nie miałem dla moich szczurek czasu.

Ale dziś wypuściłem je z klatek na łóżko (moje nie neutralne).
Na początku olewały się uzpełnie. Zero kontaktu co najwyżej wymijanie się bez zatrymywania. Ale po pewneym czasie... Powiedzmy że zainicjowałem spotkanie. Obwąchały się , starsza młodszą , potem młodsza starszą. Nawet przez momen starsza polizała małą po sierści. Potem działo się coś dziwnego. Nie wiem czy mogę zaryzykować stwierdzenie że "bawiły się" bliżej to było do śledzenia 8) mała zaczeła biegać za dużą. Wszędzie za nią. Miałem z pościel ułożona na łóżku w kostkę. Moje szczurki potraktowały to jak fort 8) Gdy duża się tam wdrapała , malutka odrazu poleciała za nią. Na szczycie była moja poduszka. Malutka szurka wcisneła się podnią i zrobiła sobie tam mini gniazdko. Jeszcze chwilkę sobie polatały , przy okazji bez stresowo się obwąchując 8) Na końcu była mała sprzeczka jednak spowodowana przez małolatę , która stwierdziła że niewpuści do swojego "gniazdka" dużej szczury. Wkitrała się pod nią a potem wypchneła ją z tamtąd i nawet chyba chciała dużej przyłożyć - oczywiście skończyło się na tym że musia skapitulować (co z koleji musiało zaowocować piskiem).

Nie wiem jak to dalej się potoczy ale mam nadzieję że jakoś się dziewczyny zaakceptują :lol: Niedługo będę mugł im kupić nową klatkę. Mam nadzieję że tam już się jakoś razem dogadają 8)
Sawanah & Niffty
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Gumcia »

Na tym forum, było jush chyba pisane że:
Jeśli jest szczurek i kupuje się następnego najlepiej dać ich obu w tym wypadku je obie do innej klatki czy czegoś-wtedy będą zajęte bardziej lukaniem na nowe otoczenie, a nie na siebie. Gdy nabiorą podobnego zapachu to się 'zakumplują' i bedzie wszystko w najlepszym pporządeczku :)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Yabol
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 29, 2004 11:54 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Yabol »

postanowiłem je przyzwyczajać do siebie stopniowo i tak dziś wypuściłem je razem na fotelu mojej siostry. JEstem naprawdę pod wrażeniem po długim czasie przyjaznego obwąchiwania się tid. szczurki ułożyły się w ten sposób 8)

Obrazek


Więc chyba wszystko jest na dobrej drodze do zaprzyjaźnienia się dziewczyn 8)


tu macie linka z resztą zdjęć :
http://szczury.org/showthread.php?pid=66399#66399
Sawanah & Niffty
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Slodkie ^^
Na tym forum, było jush chyba pisane że:
Jeśli jest szczurek i kupuje się następnego najlepiej dać ich obu w tym wypadku je obie do innej klatki
Jest troche inaczej,a dokladnie tak,jak zrobil Yabol
Samce pakuje sie do czystej klatki
Ale samice powinno sie najpierw spotkac na nutralnym otwartym gruncie (np.kanapie czy lozku)

Gratuluje pomyslnego laczenia

(szkoda ze ja nie mam tyle szczescia :( )
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
spirit_85
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 25, 2004 8:20 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: spirit_85 »

Niestety mi sie nie udaje narazie polaczyc samiczek :( Poki co byly razem w klatce przez 5 dni ... przez ten czas duza nie zaakceptowala do konca malej [bila ja jak ta sie zblizyla do niej, ale myslalem ze sukces nadochodzi gdyz mialy jedna miske z jedzeniem i nie bily sie o nia]. 5 dnia wrocilem do domu i zauwazylem ze duza znow zneca sie nad mniejsza [nigdy jej nie gryzla ale teraz podgryzala] wiec wyciagnalem Dixi, ktora ma teraz spuchniety jeden palec na przedniej lapce, ranki na tylnich lapkach i przez pierwsze pare minut nie stawala na jednej tylniej lapce [musialo ja bardzo bolec;\].

Pojechalem z nia do weterynarza, ten niestety za bardzo nie zna sie na szczurkach [Z tego co zaobserwowalem]. Ale posmarowal malej ranki jodyna. Mam nadzieje ze mala szybko wroci do siebie i zastanawiam sie jak teraz je laczyc :\ Cos mi sie wydaje ze Strzalka jest w 2% szczurow ktore nie akceptuja nowych osobnikow....
poki co sie nie podddam ....
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Smaruj malej ranki alantanem

http://www.fancy-rats.co.uk/information ... roductions

U mnie to pomoglo na tyle, ze obaj sie juz nie-nienawidza... ale to tylko tyle :(
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: WildMoon »

Osobiscie lacze samice jak i samce na neutralnym terenie. NIGDY w klatce - ale to jedynie moj sposob, przekonanie i doswiadczenie ;) :)
W przypadku moich samic (a mam ich dziewiec) spotkanie odbylo sie na podlodze w kuchni. Kuchnia jest dosc duza, nie ma raczej gdzie sie schowac, chyba, ze wejsc na/do skrzynki z piwem. 8) Laczylam 3 male stadka ze soba i rowniez jedna starsza samice z owymi. Oczywiscie nie odbylo sie bez atakow, piskow i fruwajacych klebkow siersci. Szczurzyce jednak nigdy nie pogryzly sie do krwi. W moim przypadku kazde laczenie trwalo gora 30 minut i zakonczylo sie sukcesem.
Napomne, ze nawet po zlaczeniu w wieksze stado ZAWSZE beda odbywac sie bojki i rywalizacje, gdyz hierarchia bedzie ustalana od czasu do czasu na nowo. Szczury to zwierzeta stadne.
Radze nie byc przewrazliwionym i sprobowac polaczyc szczurki. Kwestia ugryzienia do krwi moze byc jedynie ustalona PO fakcie. A i tu da sie wyleczyc mala ranke ;) Wazna jest obserwacja szczurkow w trakcie laczenia. Jesli zauwazymy powazny atak, musimy blyskawicznie interweniowac i rozlaczyc szczury.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Yabol
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 29, 2004 11:54 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Yabol »

a tak btw to moja klatka z pogodzonymi już dziewczynami wygląda teraz o tak 8)

http://szczury.org/showthread.php?pid=69435#69435
Sawanah & Niffty
Yabol
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 29, 2004 11:54 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Yabol »

Sorry że rozkopuję temat z przed kilku dni ale mam nowe pytanie i nie chcę zakładać nowego top'ika.

Szczurki narazie śpią oddzielnie. I teraz chcę wsadzić im coś do spania (flanelowe posłania/e). I nie wiem czy dać im dwa tam gdize teraz śpią czyli na różnych poziomach , czy może dwa na dole tak żeby się tam przyzwyczaiły. Bo nie chcę im dawać powodu do kłutni 8)
Sawanah & Niffty
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: Mycha »

Myślę, że lepiej dwa. Jeśli zechcą spać razem to z pewnością jedno pozostanie puste. Kiedyś przyjdzie taki dzień, że poczują smak wspólnego snu w ciepełku- muszą się tylko bardziej polubić.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
KasiaK
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2005 11:05 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: KasiaK »

piszecie, żeby łączyć na neutralnym gruncie jak łóżko, podłoga etc. Mój Bulinek jest oswojony, przychodzi na wołanie etc, ale przecież kiedy wezmę malucha od Yrsy to nie puszczę go od razu zanim się oswoi?więc jak to zrobić? jeśli powielam czyjeś pytanie to proszę o stosowny link, pozdrawam:)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: krwiopij »

wrzucic je do wanny... wanna szczurem nie pachnie, wiec to bedzie neutralny teren...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
KasiaK
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2005 11:05 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: KasiaK »

8)
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

Dorosła samiczka + nowa młoda samiczka

Post autor: kris »

[quote="krwiopijka"] bo norma jest, ze starszy szczur atakuje malego i dominuje go... norma jest, ze maly jest przestraszony i wyglada zalosnie...[/quote]
nie wiem czy norma traktowac jako "zzawsze" czy przewaznie 8) ale jesli chodzi i "zawsze" to jednak moje szczury sa kopniete xD bo u mnie mloda dominuje starsza...
p.s. ratta chyba trenowala jakis sport walki... ostatnio jakby trzymala starsza w trzymaniu 8) tak fajnie to wygladalo =p mamuska lezala na pleckach a ona trzymala 1lapka mamusie...(ratta jest mniejsza)
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”