ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Mythris
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 19, 2011 6:39 pm
Lokalizacja: Łódź

ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Mythris »

Zdecydowałem, że mój dotychczasowy szczurek Ruby (5-6 miesiecy) potrzebuje towarzystwa.
Aktualnie zastanawiam się jakby tu przebrnac przez faze oswajania ich ze soba, ale mniejsza o to.

Szukam szczurka, wyłącznie samca mającego około miesiąca, dwóch.
Jestem z Łodzi, więc najlepiej pasowałoby mi w jej obrębie znaleźć chętnego :)

Aktualnie rozglądam się za ofertami, bo same przygarnięcie odbędzie się po nowym roku (z powodów czysto finansowych, nie mam na razie gotówki by kupić większą klatkę).
Nie chcę przygarniać szczura, który jest potomstwem szczurów agresywnych, bądź doraźnie emanujących empatią do ludzi, bądź innych szczurów.
Jedyne na czym mi zależy to właśnie pewność, że nie będzie to szczur morderca (zważając na rodziców małego) oraz, żeby był jak najmłodszy (bez przegięć, nie szukam płodu :D)

Mój Ruby jest b. zadowolony z aktualnych warunków, nie jest 'szczurem mordercą' więc nie powinno być żadnych problemów z nowym kolegą :)
Czekam na propozycje :)
Ruby <:3 )~~~~
Niebawem 'Smalec' dołączy do rodzinki ^^
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Flaumel »

bądź doraźnie emanujących empatią do ludzi
Chciałeś chyba powiedzieć: antypatią ;P

Odpowiedz na pytania:
1. Czy masz już szczury?
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?


Bo i tak o to ludzie będą się Ciebie pytali :)
Obrazek
Mythris
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 19, 2011 6:39 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Mythris »

Flaumel pisze:
Chciałeś chyba powiedzieć: antypatią ;P
Tak :D A co do ankiety :) :

Odpowiedz na pytania:

1. Czy masz już szczury?

- Owszem, mam. Samczyk, 5-6 miesięcy :)

2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.

- Tak, 32cm - 27 cm - 54 cm, tym niemniej, przed adopcją szczurka kupię nową, większą klatkę :)

3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?

- Do zaufanego weterynarza z osiedla :) (Już raz bardzo pomógł mi z moją suczką) http://www.labrador.go3.pl

4. Czym zamierzasz karmić szczurki?

- Rozumiem, że to pytanie retoryczne ?

5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?

- Nie, dlatego też poszukuję samca :)

6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?

- O ile wcześniejszy właściciel wyrazi taką wolę nie widzę przeszkód :)

7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.

- Tak, psa. Ma już 10 lat i takie małe żyjątko niemal w ogóle nie robi na nim wrażenia, czasem lubi popatrzeć co wyczynia, gdy spogląda na klatkę leżąc na dywanie. Gdy wychodzę z domu szczurka zamykam tak samo jak i pokój :)

8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?

- Co do wyjazdów to miewam je raz na pół roku na maksymalnie tydzień. Przez ten czas są nadzorowane i zabawiane przez rodzica :)

9. Jak będą wyglądały wybiegi?

Gdy tylko jestem w domu drzwiczki stoją otworem do późnego wieczora :)

10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?

- Nie widzę przeszkód.

11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?

- Bez problemu :)
Ruby <:3 )~~~~
Niebawem 'Smalec' dołączy do rodzinki ^^
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: smeg »

Mythris pisze:4. Czym zamierzasz karmić szczurki?

- Rozumiem, że to pytanie retoryczne ?
To nie jest pytanie retoryczne, ważna jest konkretna marka szczurzej karmy, bo jedne są lepsze, inne gorsze ;) Ważne jest także, co poza karmą szczurek dostaje do jedzenia.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: klimejszyn »

klatkę masz za małą - żaden wymiar nie może mieć mniej niż 40cm ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: dusiaczek »

to juz pisaliśmy, zadeklarował sie kupic nową.

Czy Twoj wet zna sie na małych zwierzakach? Bo większość raczej ma do nich wiedze ogólnikową. Ale jesli zaufany, to dobrze.

Podaj marke karmy, bo jest ich wiele, a nie wszystkie pożywne.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Mythris
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 19, 2011 6:39 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Mythris »

smeg pisze:
Mythris pisze:4. Czym zamierzasz karmić szczurki?

- Rozumiem, że to pytanie retoryczne ?
To nie jest pytanie retoryczne, ważna jest konkretna marka szczurzej karmy, bo jedne są lepsze, inne gorsze ;) Ważne jest także, co poza karmą szczurek dostaje do jedzenia.
Aha, o to chodzi :)
Co do karmy to przewinęły się różne marki, raz nawet karma na wagę ale żadna z nich nie została podana szczurowi z prostego powodu - było w nich więcej sztucznych barwników niż samej karmy zupełnie bez sensu.

Od samego początku po dziś dzień używam karmy "Vitapol" dla szczurów.
Ruby dostaje również kolby dla szczurów od czasu do czasu (niestety nie kojarzę marki, bo ostatnio kupowałem z tydzień temu, a kojarzę tylko z opakowania :), ale zapewniam, że nie ma w niej żadnych świństw, bo ani mi to na rękę, ani szczurkowi)
Poza tym dostaje świeże owoce, warzywa, czasem ser (:D). Z dodatkowymi przekąskami sugeruje się tematem z tego forum dokładnie opisującym co wolno, a czego nie :)


- Co do klatki to tak jak mowilem na 100% kupie wieksza (kupilem najwieksza jaka byla, a ze bylem troche zielony w te klocki to wyszlo jak wyszlo, ale jak mowie - naprawie blad, nawet jesli nie uda mi sie adoptowac szczurka :))

Co do wetka - tak, zna sie swietnie, bylem z reszta na 1 wizycie kontrolnej z Ruby'm. Mial malego strupka, obawialem sie ze to moga byc bakterie, okazalo sie ze cos bylo w trocinach i od tamtej pory Ruby korzysta wylacznie z sianka i nic mu nie jest :))
Ruby <:3 )~~~~
Niebawem 'Smalec' dołączy do rodzinki ^^
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: smeg »

Vitapol to niestety jedna z najgorszych karm, ma właśnie pełno zapychaczy i suchego ziarna, a mało wartości odżywczych. Powinieneś zmienić na coś lepszego - Versele Laga Rat Nature, Versele Laga Rat Complete, Beaphar XtraVital, Beaphar Care+, JR Farm Uczta dla Szczura, Tima Rattima, Vitakraft. Sera żółtego też lepiej nie dawać, bo jest za słony, ewentualnie biały raz na jakiś czas ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Mythris
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 19, 2011 6:39 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Mythris »

Co do sera to daje mu tylko biały i też spontanicznie.
Co do karmy to nie za bardzo wiem gdzie się udać po jakąś 'pożywną'. Byłem w.. nie chcę skłamać.. na pewno we wszystkich na osiedlu (to będą 3 sklepy) pojechalem na srodmiescie na rynek, patrzylem w zgierzu w okolicznych sklepach i jedyne co mieli najrozsadniejszego to wlasnie Vitapol.
A jezeli chodzi o suche ziarna i zapychacze to Ruby je zostawia a ja je systematycznie zmieniam, przez co karma szybko sie konczy, ale co poradzic.
Kupilbym cos lepszego, ale za bardzo nie wiem gdzie.
Ruby <:3 )~~~~
Niebawem 'Smalec' dołączy do rodzinki ^^
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Flaumel »

zooplus.pl animalia.pl na przykład :)
Obrazek
Mythris
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 19, 2011 6:39 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Mythris »

Karma w drodze :D (żwirek z resztą też :))
Zamarzyłem się o kupnie tej klatki : http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/klatki ... ieg/170708
Szkoda, że mogę wydać około 150 zł na klatkę :(

Btw, mam pytanie, a nawet 2 ;)

1.Czy dorosłe samce śpią w 1 czy w osobnych domkach ? Jeżeli w 1 to jakie powinien mieć wymiary?
2.Czy razem jedzą/piją z miski, czy jednak wolą mieć jak psiaki - każdy swoją?
Ruby <:3 )~~~~
Niebawem 'Smalec' dołączy do rodzinki ^^
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: smeg »

Miska może być wspólna, do picia najlepiej poidełko ;) Większość szczurów na forum śpi w hamakach lub sputnikach, a nie w typowych domkach. Moje szczury czasem śpią razem, przytulone, a czasem każdy w innym kącie ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=9790&start=720 - tutaj możesz zobaczyć jak można urządzić klatkę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Mythris
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 19, 2011 6:39 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Mythris »

Wciągnęło mnie bez reszty przeszukiwanie wszelkich zdjęć i rozmyślanie jak będzie wyglądać nowa klatka ^^
Ruby <:3 )~~~~
Niebawem 'Smalec' dołączy do rodzinki ^^
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: greenfreak »

Mythris pisze:Karma w drodze :D (żwirek z resztą też :))
Zamarzyłem się o kupnie tej klatki : http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/klatki ... ieg/170708
Szkoda, że mogę wydać około 150 zł na klatkę :(
Taaa, też mi się spodobała, raz się walnęli i wystawili ją za 200zł, ale nie zdążyłam zamawiać zanim zmienili :D
Poszukaj polskich klatek, jakieś inter zoo czy zoohandel. Nie porażają jakością, ale są wielkie i tanie, a mając już taką w domu można zbierać na dobrą jakościowo.
Mythris
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 19, 2011 6:39 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ŁÓDŹ - Zaadoptuję samca :))

Post autor: Mythris »

Ok, temat do zamknięcia :) Znalazłem odpowiedniego kandydata :)
Ruby <:3 )~~~~
Niebawem 'Smalec' dołączy do rodzinki ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”