Zadoptuje 1 szczurzyce

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: kjaja2001 »

Witam!

Chciałabym zadoptować jakąś bradzo bardzo młodą szczurzycę z okolic Rzeszowa Leska Sanoka mieszkam w Ustrzykach dolnych chciałabym ją zadoptować poniewaz przedwczoraj zdechł mój szczurek Sara i została Strzałka .

Proszę o zdięcia.
W prawdzie nie jestem jeszcze pewna czy zadoptuje jakiegoś szczura ale napiszcie mi oferty i dodajcie zdięcia.

(((((((((((PILNIE PROSZĘ O SAMICĘ)))))))))))
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: marts »

Proszę o zdięcia.
W prawdzie nie jestem jeszcze pewna czy zadoptuje jakiegoś szczura ale napiszcie mi oferty i dodajcie zdięcia.
Myślisz, że nagle 10 osób Ci jak na tacy podeśle swoje szczurki tutaj? Szukaj sama: http://szczury.org/viewforum.php?f=163
W prawdzie nie jestem jeszcze pewna czy zadoptuje jakiegoś szczur
Już Ci mówiłam, że musisz do adoptować jej koleżankę, ona nie może być sama...
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: kjaja2001 »

Ale mama mówi że niechce przeżywać ego co było z Sarą[*]...

A powiedziała że jak amy koty to szczurów już nie będzie.
Jak ją mam namówić
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: Kluska123 »

Jeśli mama się nie zgadza na szczury w domu, to nie rób tego na przekór, bo później będziesz musiała się 'pozbyć' nowego lokatora.
Minimum dwójka, pogadaj z mamą + musisz sama szukać w wątkach adopcyjnych, z resztą marts Ci to już napisała ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: marts »

Przecież Strzałka też będzie musiała odejść, więc i tak będziecie przeżywały znowu to samo, taki już jest krótki los szczurków...
I jeśli naprawdę ją kochacie to musi ona mieć drugą szczurkę do towarzystwa, nie może ona być sama. Wytłumacz to mamie. Udowodniono to naukowo. A jeśli mama się nie zgadza pod żadnym pozorem na drugą szczurkę "bo nie" to oddaj Strzałkę komuś kto jej zapewni towarzystwo. Nie utrudniaj jej już i tak krótkiego życia...
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: kjaja2001 »

Czy mógłbyś wysłać na privie tą samą wiadomość mojej mamie co mi? Będę bardzo wdzięczna

NICK MOJEJ MAMY : ewaanna
Załatw to z nią bo ja nie mam jak niech to wreszcie zrozumie ok???
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: marts »

Dziewczyną jestem jak już coś...
Nie czytasz uważnie.

Czemu my mamy pisać do Twojej mamy?
Ty jesteś odpowiedzialna za Strzałkę i Ty masz z nią to załatwić a nie my.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: kjaja2001 »

Mama mówi bo jej to przeczytałam co NAPISAŁAŚ:Że bzdury wygadujesz i że Strzałki nie oddamy...

CO ZA MAMA... :-\
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: marts »

Przecież nie każe Ci jej oddawać, tylko zapewnić jej dobre warunki!
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: kjaja2001 »

A mama właśnie tego nie rozumie .
Nawet jak jej tłumacze. >:(
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: zuzka-buzka »

Ale czego nie rozumie? Szczur potrzebuje szczura, taka jest jego natura. Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy. Głoszą o tym wszystkie dobre fora, SPS, "drugie" forum, my... Więc to nie jest marts, kluski ani moje widzimisię, tylko potwierdzone naukowo fakty jak i potrzeby tych zwierząt. Jeżeli nadal nie będzie wierzyć, to nie wiem. Nawet we wszystkich encyklopediach jest napisane, że:
Szczur to rodzaj gryzonia z rodziny myszowatych [...] stadny
Jeżeli nadal jest to niezrozumiałe, to może wytłumaczę pojęcie "stado":
Stado – grupa osobników tego samego, rzadziej różnych gatunków zwierząt, żyjąca na określonym terytorium, związana mniej lub bardziej zaawansowaną formą organizacji społecznej. Łączenie się osobników w stada jest najczęściej związane z rozrodem. Do zwierząt stadnych należy wiele gatunków kręgowców, głównie spośród ssaków, ptaków i ryb.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: zuzka-buzka »

Postaraj się przekonać mamę różnymi argumentami, nie tylko bo my tak powiedzieliśmy. Tak jak już mówiłam, nie my to wymyśliliśmy tylko Bóg...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: marts »

kjaja2001 pisze:A mama właśnie tego nie rozumie .
Nawet jak jej tłumacze. >:(
Masz nieodpowiedzialną mamę.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: zuzka-buzka »

Wreszcie ktoś to powiedział. :D Ja już wolę się nie narażać... ;) Zapraszamy mamę do rozmowy.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Zadoptuje 1 szczurzyce

Post autor: carrie17 »

Marts, nie nazwałabym jej nieodpowiedzialną, raczej nieobeznaną w temacie. Skoro już ma tutaj konto, niech córka powie jej, żeby poczytała tematy, a nuż zmieni zdanie. Moja mama też nie widzi różnicy czy szczur jest jeden czy dwa i w przeciwieństwie do mnie jest bardzo odpowiedzialną osobą, po prostu nie wszyscy muszą się na wszystkim znać. Zwłaszcza, że nasi rodzice nie wychowywali się w 'czasach internetu' i nikt im przy kupnie zwierzątka nie tłumaczył, że muszą być dwa. Jedni to teraz rozumieją, drudzy nie, a może nie chcą rozumieć dla własnej wygody?

Kjaja, porozmawiaj z mamą, przekonaj ją, że Twoja szczurcia na pewno jest smutna i samotna po stracie koleżanki. Co do umierania zwierzątek, niestety taka jest kolej rzeczy, każdy kiedyś umiera. Ale szkoda by było, żeby szczurcia aż do swojej śmierci była sama.
Po drugie, będąc na jej miejscu wcale nie przekonałby mnie spam na pw 'szczur musi mieć drugiego szczura!!!!', lepiej samemu z nią porozmawiać.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”