moje szczupaki kochane

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: manianera »

Trzymamy kciuki za białą chmurkę-Urkę, porzeczkową księżniczkę!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Nietoperrr... »

Jak można mieć świąteczne życzenie,zobaczywszy pierwszą gwiazdkę w wieczór wigilijny,to ja poproszę o zdrówko dla tej białej chmurki.Ucałuj ją ol. w zakręcony nosek...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Agatow »

To ja się dołączam do życzeń zdrowia dla biedulki Ur :-*
Oczywiście najlepsze życzenia świąteczna dla Ciebie i całego stadka! Oby początek roku okazał się dla Was pomyślny :)
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

ze mnie nadzieja powoli uchodzi
za każdym razem jak widzę...próbowała jeść kwadratowego chrupka na półeczce, szurała nim wokół, gubiła między nóżkami, podsadziłam ją na hamak, żeby łatwiej mogła chrupkę unieruchomić ale zeszła stamtąd i znów szukała chrupki która została na hamaku, podałam jej tam gdzie chciała, a sama wybrałam z karmy kilka takich samych i szłam zetrzeć, nie zdążyłam wyjść z pokoju, kiedy któryś agut z największą łatwością zabrał malutkiej chrupkę, i tak nienaruszoną
wczoraj dałam jej pierożka szczurzego, z obawy że do świąt na kiedy były zaplanowane, nie będzi ejuż w stanie go zjeść
zjadła tylko serowy farsz
a dziś pod wieczór zaczęło się – Ur zaczęła łazikować po klatce - zwieszała się i spadała z półki w kuwetę, kiedy ją wyjęłam podrzucała głowę tak żeby uderzać nią w dłoń, nie mogła sobie znaleźć miejsca, z powrotem w klatce weszła do miski z wodą, znów weszła na półkę żeby z niej spaść, nie zdążyłam podbiec
jakby umyślnie robiła sobie krzywdę, brak koordynacji to jedno, męczy mnie jednak również myśl że ból ją do tego zmusza
ma przy tym nastroszoną sierść
z jedzeniem wieczorem nam nie wychodziło, brała kęs i odwracała się żeby iść, podrzucć głową, iść
to brała kilka gwałtownych wygłodniałaych kęsów, ale nawet ich nie przełknęła poddając się przymusowi żeby iść, choćby głową
w dół
(właśnie zaczęła łazikować i znów wpadła do wody...)

to czas na oddzielenie jej, i co dalej ?
zadaję sobie pytanie ku czemu to ma prowadzić –
co Ur ma z tych ograniczeń, upadków, chyba tylko sen jej jeszcze nie zawodzi
nie ma leków które by ją uleczyły, zatrzymanie tego co jest teraz - to nie życie
może gdybym zorientowała się wcześniej

teraz
nie tego dla niej chcę
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: sylwiaj »

ol az przykro sie czyta:( widze ze strasznie szybko u Ciebie to postępuje:(
spytaj dr Rzepki o Lucrin ponoć pomaga na guza przysadki i jest po nim poprawa chociaz guz nadal tam siedzi...
tak tez to przerabiałam tyle ze u mnie ogon wykończył sie w ciagu 24h;/
niestety musisz odzielić bo inne będą korzystały z jej stanu i zabierały jej jedzonko poza tym pewnie sie bieda poobija... ja dawałam do chorobówki zeby szczura czuła sie raźniej jakiegoś malca.
Co do bólu dr Kasia powiedziała ze ponoć bólu nie czują ale mi sie w to wierzyc nie chce moja tez miała nastroszoną sierść popiskiwała, i migała oczkami nie mówiac juz o rączkach zacisnietych w piastki...
przykro mi z powodu szczurzynki chyba to juz pora rozpieszczac ile sie da... chyba ze lucrin zadziaała
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

A może jakieś przeciwbólowe jej dac ? To okropne tak patrzeć i czlowiek nic nie moze zrobić :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

Dziś był dobry dzień dziewczynki, mimo nieopuszczającego jej obecnie pewnego zakręcenia uważała żeby nie spadać, uważała jak pije, ciamkała amarntusa, cieciorki i inne - niezdarnie ale chętnie, ogólnie bardzo mnie radowała

cicha noc ...

Obrazek

te gwiazdeczki jak i całe szczupakowo życzą wszystkim szczurom i ich opiekunom zdrowych i spokojnych Świąt :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Noski przekochane! Duzo zdrowia dla wszystkich szczupaczków !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: unipaks »

Wszystkim pyszczkom życzymy przychylności losu, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym... Spokoju i pomyślności :) Ściskamy :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

czy to świąteczny czas, czy zmiana sterydu (te dni bez weta podaję w domu encorton), w każdym razie kolejny dzień Urczyk spisuje się ładnie :)
odkąd zaopatrzyłam się w środki przeciwbólowe nie było potrzeby ich użyć, napuszoną sierść miewa zazwyczaj kiedy się budzi, może to kwestia temperatury i trochę już przerzedzonego blond futerka, w każdym razie jak się trochę rozchodzi, jest lepiej, przede wszystkim nie wraca to desperackie krążenie bez celu :-X
schodzi bezwypadkowo na dół do kuwety (ona staruszka ! - kiedy dzieciarni się nie chce i załatwiają sprawę w pół drogi na ręczniko-hamaku ::) ); sprawdza co jej się uda zjeść z miseczki, daję jej chwilę żeby w niej pobrodziła i może wybrała co zjadliwsze dla niej elementy, za czym wyjmuję na właściwy miękki posiłek;
powoli zaczyna się przekonywać do tego, że to ja przytrzymuję jej jedzenie, na początku nie wychodziło to nam za dobrze – Ur nie była przekonana, że taki banan, ziemniak czy awokado będą bezpieczne w innych niż jej rączkach i chociaż sama nie mogła ich sprawnie utrzymać to jednak z uporem wyrywała i ciamkała wymykające się jej zdradliwie;
teraz już jest bardziej ufna i tylko gwoli pewności przytrzymuje łapkami moje palce unieruchamiające dla niej smakołyk;
a wczoraj po południu najedzona pod tapczanem znów schrupała trzy chrupki, wytrwale dociskając do podłogi jedną łapką, bo druga niestety bez władzy
stara się bardzo :-*

Obrazek

bardziej stara się chyba tylko … Bertok, dyplomowany detektor jedzenia :D
wystarczy że Bertolda wychwyci najlżejszy obiecujący szelest, wyczuje zapach – teleportuje się z nikąd i zawisa u spodka z oczami jak ten spodek wielkimi,
karmienie Ulriki (robię to siedząc, bo na stojąco z jej brakiem równowagi i łazikowaniem niepomnym czy pod nóżkami jest podparcie czy nie – jest zbyt niebezpiecznie) to za każdym razem bezwzględne oblężenie, do którego aby zyskać większe szanse na powodzenie werbuje rodaczki, odsunie się jednego natręta, drugiego, trzeciego, to czwarty wlezie w rękaw, wyjdzie drugą stroną i już przyssany do spodka ::)

Berta tak mi ostatnio przypomina Pistola, to samo zamiłowanie do konsumpcyji - wszelkiej wszelkiej !
taka sama grusza się z niej robi jak z Pistolka, oczywiście jego gabarytów jeszcze nie osiągnęła, ale zarys charakterystycznej sylwetki już jest :D
raz weszła w kontakt z opakowaniem crocsów odstawionym przez mnie na łóżko po powszechnym rozdzieleniu, oparła się o nie, spróbowała szczęścia łapkami, pyszczkiem, łapkami i pyszczkiem, ale paczka zamknięta na zatrzask - zacząła kolebać,
kolebać-się - aż zrobiła wywrotkę do tyłu i się paczką nakryła :D

o wilku mowa:

Obrazek Obrazek Obrazek

chłopcy Obrazek
i znów skarpetki w tle, ale przynajmniej komponują się z głównym bohaterem ;) Obrazek

Harfa - małe dumne, niepokorne Obrazek

Wit Obrazek i Wit totalnie rozbrajający Obrazek :-*

przyjaciółka jego Ducha Obrazek – czyli półtora nimfy u źródełka :D
(oj tak Duch też ma zadatki ;) )

Horpyna sprawiająca iskanko Frondzie Obrazek Obrazek

i nie przyjmująca do wiadomości żadnych sprzeciwów Obrazek

Asche na wypoczynku Obrazek :)

i z koleżankami – Frondą Obrazek i Harfą Obrazek

biały bukiet Obrazek
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Entreen »

Przesyłamy ciepłe pozdrowienia dla Ur, niech stan dobry trwa jak najdłużej :-*

http://s889.photobucket.com/albums/ac94 ... erta37.jpg :D

Komponujący się Humbak iście zabawny, a Twoje skarpetki są urocze :D

a Harfa zawsze mnie zachwyca - w szczurku czujnym, ciekawskim jest jakaś gracja, obca innym. Śliczna panienka :-* !
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: sylwiaj »

Wit jest swietny:D czym Machałaś przed kratą ze taką minę zrobil:D

biedne blond maleństwo dobrze ze uw as to ak szyybko nie postępuje i mała chce życ:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Mikolajka
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 12, 2011 4:37 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Mikolajka »

Cudne szczurasski :)

A "Harfiątko" przecudowna :D

Wymiziaj całe stadko >:D


Mam pytanko : Czy ta klatka [http://allegro.pl/duza-klatka-dla-chomi ... 31244.html] wystarczyłaby dla 2 ogoniastych? Kalkulator obliczył, że tak, ale mam wątpliwości ;/. Z góry dzięki za odp :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: unipaks »

Niech magia tych świąt dla Ulriki trwa nadal, żeby mogła skutecznie walczyć z chorobą; może to jednak nie guz a jakieś zapalenie mózgu? Otulamy ją ciepłymi, dobrymi myślami :)
http://i889.photobucket.com/albums/ac94 ... h_Ur14.jpg :-*
http://i889.photobucket.com/albums/ac94 ... Harf17.jpg harfa niczym mały, łebski Gavroche ;) :)
Uściski oraz całusy dla dzielnej Ulriki i Wita oraz dla pozostałych mieszkańców szczupakowa! :-* :-*
http://i889.photobucket.com/albums/ac94 ... Harf17.jpg :) słodki obrazek
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Ewenek
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:31 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Ewenek »

Słodkie są :) życze im zdrowia i pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”